Kuidas banaane külmutada

Kui teil on liiga palju banaane, mida enne üleküpsemist kasutada, külmutage need väljaviskamise asemel. Külmutatud banaanid on maitsvad lisandid smuutidele, piimakokteilidele ja küpsetistele. Kui soovite oma banaane kasutada smuutide või piimakokteilide valmistamiseks, viilutage need müntideks ja külmutage küpsetusplaadil. Kui kavatsete banaane küpsetamiseks kasutada, võite säästa oma vaeva, külmutades need tervena.

1
Enne külmutamist laske banaanidel küpseda. Kui banaanid on küpsed, on nende koor kollane. See on okei, kui lasete koortel enne külmutamist täpiliseks või pruuniks muutuda, kuid ärge külmutage banaane, kui nende koor on veel roheline.

2
Eemaldage oma banaanidelt koored. Ärge jätke banaanide koort külmutades peale, sest see muutub sügavkülmas mustaks ja limaseks. Koori saate noaga eemaldada, kuid see on palju raskem kui lihtsalt külmutamata banaani koore võtmine.

3
Viiluta banaanid umbes 1 tolli (2,5 cm) paksusteks ringideks. Kui viilutate oma banaanid paksemaks, kulub nende külmutamine veidi kauem aega, kuid see säästab teie viilutamise aega, nii et see on teie otsustada. Sa ei pea olema banaanide lõikamisel väga täpne.

4
Aseta viilud ühe kihina ahjuplaadile. Proovige tükkide vahele jätta veidi ruumi, et need külmumisel kokku ei sulaks. Kui proovite korraga külmutada hunnikut banaane, võib vaja minna mitut alust. Banaaniviilude eemaldamise hõlbustamiseks võite küpsetusplaadi vooderdada küpsetuspaberiga, kuid seda on siiski üsna lihtne kätte saada. tükid ära ilma selleta. Põhjus, miks me need kõigepealt küpsetusplaadil külmutame, on see, et need ei sulaks kokku külmutatud banaani tahkeks tükiks.

5
Pane banaanid tunniks või kuni külmumiseni sügavkülma. Asetage banaanitükkidega kaetud küpsetusplaadid oma sügavkülma. Võimalik, et peate sügavkülmikus olevaid esemeid veidi ümber paigutama, et kandikud sobiksid. Kontrollige banaane umbes tunni pärast. Kui need pole tahkeks külmunud, kontrollige uuesti poole tunni pärast. Kas need on valmis, saate kontrollida, torgates tükki. Kui see on priske, vajab see rohkem aega.

6
Liigutage külmutatud banaanitükid kuupäevaga märgistatud kotti. Asetage mündid sügavkülma kilekotti, eemaldage kotist õhk ja sulgege see. Märgistage kotile kuupäev, millal banaanid külmutasite, et te ei jätaks neid kogemata aastateks sügavkülma. Banaanide küpsetusplaadilt eemaldamiseks võite kasutada spaatlit.

7
Kasutage oma külmutatud banaane smuutides või piimakokteilides 6 kuu jooksul. Järgmine kord, kui blenderis jooki valmistate, tõmmake sügavkülmiku kotist paar tükki külmutatud banaani. Pista need lihtsalt segistisse ja jälgi, kuidas neist saab külm kreemjas maius.

8
Laske oma banaanidel küpseda või üleküpseda. Banaanid ei küpse enam sügavkülmas, seega ära külmuta rohelist banaani. Kasutage selle asemel kollast või täpilist banaani. Üleküpsed banaanid sobivad suurepäraselt küpsetamiseks, kuna need on nii magusad, et võid isegi banaani sügavkülmutada, kui koor on üleni pruun. Kui banaan on nii üleküpsenud, et on vedel, tuleks see lihtsalt ära visata.

9
Koorige kõik oma banaanid. Ärge külmutage banaani koos koorega! Koor muutub mustaks ja limaseks, mis näeb jäme välja ja selle eemaldamiseks peate kasutama nuga. Teie tulevane mina tänab teid selle eest, et olete praegu pisut lisatööd teinud. Kompostige oma koored, kui teil on komposti saadaval.

10
Hoidke kooritud banaanid tervena või püreestage need enne. Võite jätta banaanid terveks ja neid hiljem pärast sulatamist hõlpsalt püreestada. Kui aga eelistate, võite need kohe püreestada! Pange banaanid kaussi ja püreestage neid kahvliga, kuni need saavutavad pudruse konsistentsi. Lisage püreestatud banaanile paar tilka sidrunimahla, kui soovite värvi säilitada. Kuna see on mõeldud küpsetamiseks, ei ole värvil tegelikult tähtsust. Kui teil on palju banaane, mida püreestada, võib teil olla lihtsam neid köögikombainis või blenderis püreestada, kuid banaanid on käsitsi purustamiseks piisavalt pehmed.

11
Külmutage oma banaanid sügavkülmakotis, millel on kuupäev. Kühveldage püreestatud banaanid või asetage terved banaanid sügavkülma kotti. Enne koti sulgemist veenduge, et suurem osa õhust on sellest väljas. Kirjutage kuupäev püsiva markeriga kotile, et saaksite hiljem aru saada, kui kaua banaanid teie sügavkülmas on seisnud. Seejärel pange kott lihtsalt sügavkülma.

12
Kasutage banaane küpsetistes 6 kuu jooksul. Võtke banaanid sügavkülmast välja tund enne küpsetamise alustamist ja laske neil leti peal taldrikul sulada. Kui te pole ikka veel 6 kuu jooksul külmutatud banaane kasutanud, on aeg need ära visata. Proovige sulatatud banaanidega küpsetada banaanileiba või banaanimuffineid. Kui säilitasite banaanid tervena, peaks neid pärast valmistamist olema lihtne kahvliga purustada. sulatanud.