Kuidas valmistada vanaaegseid kõvasid komme

Vanamoodne kõva komm on maiuspala, mida teavad paljud põlvkonnad ja see on paljude seas endiselt populaarne. Vanaaegsed kommid, mida tuntakse ka kui keedetud maiustusi või krõmpsutatud maiustusi, sobivad pigem imemiseks kui närimiseks. Kõvade kommide eeliseks on see, et need säilivad kaua, säilitades samal ajal oma maitse, muutes selle ideaalseks energiat suurendavaks maiuspalaks matkajatele, telkijatele, õues aega veetjatele jne. Lisaks võivad mõned kanged kommid asendada soovi ka mugida. paljud pehmed kommid – natukene aitab magusaisu taltsutada! Mis kõige parem, kõvade kommide valmistamine on üllatavalt lihtne eeldusel, et teil on õiged koostisosad ja tööriistad. Kui olete kommide valmistamise protsessiga tuttav, inspireerib see teid tõenäoliselt rohkem partiisid valmistama. Sellest artiklist saate teada, kuidas valmistada põhilisi kõvasid komme, puuviljatilku, pulgakommi ja vanamoodsat odrasuhkrut. Lisaks nendele neljale võimalusele võid proovida ka karamelle, eriti maitsvat kõva kommi.

1
Enne alustamist koguge kokku vajalikud koostisosad ja esemed. Las kõik paigas.

2
Sega suures kastrulis suhkur, maisisiirup ja vesi. Sega keskmisel kuumusel, kuni suhkur on lahustunud, umbes 5 minutit. Laske segul segamata keema tõusta, mis peaks kesta veel umbes 5 minutit,

3
Tõstke temperatuur keemise ajal kõrgele. Vahetult enne, kui vedelik jõuab täpselt 300 °F/150 °C-ni, lisage segule toiduvärv ja maitseaine. See võimaldab keetmisel värv- ja maitseaine segusse segada.

4
Vaadake termomeetrit, kuni temperatuur on täpselt 300 ºF/150 ºC. (Kui sul kommitermomeetrit pole, võid täita klaasi tõeliselt külma veega, siis võtta tilk kommivedelikku ja kui see pallikujuliselt tahkub ja pinnale hõljub, on see järgmiseks sammuks valmis.) Eemaldage segu kohe temperatuuril 300 ºF / 150 ºC, muidu see põleb! Pärast suhkru tulelt eemaldamist jätkab temperatuur tõusmist, kuid see pole probleem, eeldusel, et eemaldasite selle tulelt temperatuuril 300 ºF/150 ºC.

5
Kui see on veel väga kuum, lisa tilk maitseõli ja mitu tilka enda valitud toiduvärvi või Kool Aidi. Segage kiiresti. Lõbusate toonide saamiseks segage toiduvärve. Proovige lisada värv pärast maitse segamist ja segage kergelt, et saavutada pöörisefekt. Segage maitsed või Kool Aid või valage kuivatatud puuviljadele tekstuuri lisamiseks.

6
Vala sulasuhkur määritud küpsiseplaadile. Laske sellel jahtuda. Laotage segu plaadile enne, kui see liiga palju jahtub. Segu ei ole soovitatav sügavkülma panna, kuna see muudab selle liiga kiiresti kõvaks. Proovige valada kommivormidesse või minimuffinivormidesse, et saada ühtlane kuju.

7
Pärast lehe jahtumist (30 minutit kuni tund) jagage kommid mitmeks tükiks.

8
Puista tuhksuhkruga. Variatsiooniks ärge pühkige tükkidelt tolmu – jätke need lihtsalt nii, nagu nad on, ja need näevad välja nagu vitraaž. Tuhksuhkur hoiab ära kommitükkide kokkukleepumise ja suure terava tüki tekkimise. Kui teile meeldib ilma tuhksuhkruta värvide mõju, hoidke tükke vahapaberitükkide peal ja ärge puudutage üksteist.

9
Vajadusel säilitada. Seda kommi on kõige parem hoida paberkottides või metallpurkides lõbusaks suupisteks või kiireks suhkruisu saamiseks.

10
Enne alustamist koguge kokku vajalikud koostisosad ja esemed. Las kõik paigas.

11
Vooderda ahjupann. Kasuta pärgamenti või küpsetuspaberit või määri kergelt.

12
Valage suhkur, glükoos ja 175 ml/6 untsi vett tugevasse kastrulisse. Sega puulusikaga, kuni suhkur lahustub.

13
Asetage soojusallikale. Kuumuta keemiseni. Kata kaanega, seejärel keeda veel 3 minutit.

14
Eemaldage kate. Keeda, kuni temperatuur saavutab 154 ºC/310 ºF, mida tuntakse ka kõva pragunemisena. (Lisateavet leiate jaotisest Kuidas testida kommide kõvaduse etappe).

15
Lisage hambakivi ja valitud puuviljaekstrakt (essents). Sega kiiresti läbi.

16
Valage ettevalmistatud pannile kommisiirup.

17
Jäta, kuni kommid on käsitsemiseks piisavalt jahedad. Kergelt õlitatud kääridega lõika kiiresti väikesed tükid ära ja vormi kätega väikesed pallid.

18
Veereta tuhksuhkrus (kondiitritooted) lõpuni.

19
Serveeri või anna ära. Need on kenasti pakitud läbipaistvasse tsellofaani või pistetud väikesesse kommipurki kingituseks. Kui lisate need vormi, vooderdage vahapaberiga.

20
Hoida õhukindlas anumas. Veenduge, et niiskus ei satuks tilkadesse, vastasel juhul kaotavad nad oma veetlusvõime ja muutuvad kleepuvaks.

21
Enne alustamist koguge kokku vajalikud koostisosad ja esemed. Las kõik paigas.

22
Mõõda maitseaine. Olenevalt sellest, kas kasutate 3 või 4 maitseainet, mõõtke kolmandikku või veerandit mõõtekannus.

23
Valage suhkur ja glükoos kastrulisse. Lisage 150 ml / 1/4 pint vett. Kuumutage ja segage hoolikalt, et suhkur lahustuks.

24
Lisa siirupile mõõdetud värvaine. Kuumuta keemiseni, seejärel kata ja keeda veel 3 minutit.

25
Eemaldage kate. Keeda, kuni temperatuur jõuab 130 ºC/265 ºF, kõva palli etapp.

26
Tõsta siirup tulelt. Eraldage kiiresti kolmeks või neljaks partiiks. Valage iga partii jaoks valitud maitseaine.

27
Tilgutage pärgamendiga kaetud alusele supilusika või magustoidulusikaga väikesed ümmargused siirupit. Lisa igale ringile ettevaatlikult pulgakommipulk, vajadusel kata veel veidi siirupiga.

28
Lase jahtuda ja taheneda. Eemaldage need ettevaatlikult küpsetuspaberilt. Mähi läbipaistvasse tsellofaani või torka pulgakommihoidjasse ja need on valmis jagamiseks või kingituseks kinkimiseks.

29
Enne alustamist pange vajalikud koostisosad ja esemed kokku. Las kõik paigas. Valmistage küpsetuspann ette, kattes küpsetuspaberi või õliga marmorplaadi.

30
Keeda kooritud otra vees õrnalt 5 tundi. Hoidke kuumust madalal ja pidage meeles, et otra on lihtne põletada, seega kontrollige regulaarselt veetaset.

31
Kurna vedelik. See näeb välja nagu valge tarretis. Seejärel pange see pannile tagasi.

32
Soojendage suhkur. Seejärel lisage see pannile ja segage tasasel tulel, kuni see on lahustunud.

33
Keeda segu, kuni temperatuur jõuab 156 ºC/310 ºF, kõva pragunemiseni.

34
Valage kommisiirup vooderdatud alusele või õlitatud plaadile.

35
Kui odrasuhkur on puudutamiseks piisavalt jahtunud, lõigake see kergelt õlitatud kääridega kohe pikkadeks ribadeks. Keerake lõikamise ajal, et moodustada traditsiooniline keerdunud odra kuju.

36
Jäta ribad tahenema. Kui need on kõvenenud, saab need eraldi tsellofaani mähkida või asetada õhukindlasse purki vahapaberile.