Kuidas valmistada Tocinot

Tocino on Filipiinidel populaarne hommikusöögiroog. See on valmistatud searasvast, mis pärineb tavaliselt sea abast, seljast või seljast. Tocino valmistamiseks piisab, kui kuivatada seda maitsvate vürtside segus, hoida mõneks päevaks külmkapis ja seejärel praadida või grillida, kuni see on saavutanud soovitud krõmpsu ja maitsva konsistentsi. (Kuigi “tocino” tähendab hispaania keeles peekonit, keskendume siin Filipiinide toidule.) Valmistamisaeg: kolm päeva (aktiivne ettevalmistus: 30–60 minutit) Küpsetusaeg: 20 minutit Koguaeg: kolm päeva (kaasa arvatud kuivatamine)

1
Viiluta liha õhukeseks. Lõika sea abatükk või seafilee 1–4 tolli (0,6 cm) paksusteks viiludeks. Kui soovite, et see oleks eriti õhuke, võite selle veelgi õhemaks lõigata ja lõigata 1–8 tolli (0,3 cm) paksusteks tükkideks. Eemaldage kindlasti kogu luu. Kui soovite tükkide viilutamist enda jaoks lihtsamaks muuta, võite need esmalt sügavkülma visata, kuni nad hakkavad veidi tahkuma, ja seejärel lõigata.

2
Valmistage kõvenev segu. Segage kokku lauasool, äädikas, pruun suhkur, sojakaste, küüslauk, sibulapulber ja toiduvärv, kuni olete koostisosad põhjalikult seganud. Toiduvärvi asemel võite soovi korral kasutada teelusikatäit punase peedi pulbrit. Asetage koostisosad kaussi, et saaksite sealiha kergesti segusse hõõruda. Hapukama maitse saamiseks võite segule lisada 1/2 tassi ananassimahla.

3
Hõõru sealiha soolasegusse. Suru sealiha soolasegusse, kuni oled selle põhjalikult ja ühtlaselt katnud. Viska sealiha, et see täielikult soolasegusse sukelduda.

4
Aseta sealiha kolmeks päevaks külmkappi. Asetage sealiha lukuga suletavasse kotti või suletud plastnõusse ja asetage see kolmeks päevaks külmkappi. See tagab, et sealiha on enne küpsetamist täielikult kuivatatud. Kui võtate sealiha külmkapist välja, ärge pettuge, kui sellel pole sellist säravat, erksat värvi, nagu ootasite; see võib tunduda pisut hall ja üksluine, kuid küpsetamise ajal tulevad värvid esile.

5
Prae sealiha pannil. Kuivatatud sealiha pannil praadimiseks peaksite tegema järgmist: asetage soolatud sealiha pannile, kus on natuke õli. Kuumutage õli keskmisel kuni kõrgel kuumusel ja seejärel kuumutage iga tükki kaks kuni kolm minutit ühe külje kohta. Mõelge sellest kui peekoni keetmisest: lihtsalt praadige iga tükki, kuni see on ilus krõbe kuldpruun. Kui olete iga tüki praadimise lõpetanud, pange see taldrikule ja liikuge järgmise tüki või tükkide juurde. Võite isegi panna tükid paberrätikul, kui soovite kõigepealt osa rasvast imada. Kui soovite rohkem kariibi maitset, lõigake sealiha väikesteks ruutudeks ja praadige seejärel krõmpsuvaks, serveerides seda koos valge riisiga traditsioonilises köögis. roog nimega arroz blanco con tocino või “valge riis tocinoga”.

6
Grilli sealiha. Võite selle asemel kasutada ka grilli. Tocino täiuslikuks grillimiseks saate teha järgmist: lihtsalt soojendage grilli ja asetage iga sealihatükk sellele kaheks kuni kolmeks minutiks mõlemalt poolt, täpselt nagu praepannil. Kui iga tükk on krõmpsuv ja söestunud. , eemaldage see grillilt ja oletegi valmis. Enne serveerimist oodake, kuni sealiha umbes viis minutit puhata.

7
Serveeri sealiha. Selle maitsva roa serveerimiseks on erinevaid viise. Kuigi saate seda ka üksi nautida, saate seda serveerida ka osana traditsioonilisest roogast nimega Tosilog Filipiinidel, mis koosneb tocinost, küüslauguriisist ja praemunast.