Kuidas röstida seafilee

Mitte segi ajada väiksema sisefileega, on seafilee suur, lahja lihalõik sea seljast. Üks mahlasemaid viise selle serveerimiseks on röstimine, kui selle korralikult ette valmistate. Röstige ahjus terve seljatükk või tükeldage sealiha tükkideks, et süüa kiiremini. Segage soolased vürtsid oma lemmikmaitsetega ja kogu pere jõuab tõenäoliselt sekunditesse.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F (191 °C). Tavalise ahju soojenemiseks kulub umbes 20–30 minutit. Lülitage sealiha valmistamise ajaks ahi sisse, et see oleks piisavalt kuum, kui sealiha on küpsetamiseks valmis. Sealiha röstimine kõrgemal temperatuuril, et seda kiiremini küpsetada, võib põhjustada servade kõrbemist või seest alaküpsemist.

2
Segage väikeses kausis sool, must pipar ja küüslaugupulber. Segage lusikaga 1–4 tl (1,2 ml) koššersoola, 1–2 teelusikatäit (2,5 ml) musta pipart ja 1–2 teelusikatäit (2,5 ml) küüslaugupulbrit. See loob sealihale vürtsika maitse. Kui soovite, olge oma vürtsidega loominguline. Asendage või lisage näiteks küüslaugupulber, selleriseemned, sibulapulber või maitsestatud sool. Koššersool on suurem ja jämedam kui lauasool. Viimast saab aga vajadusel kasutada.

3
Lõika seafilee hõbenahk maha, jättes valge rasvamütsi. Hõbenahk on õhuke läikiv sidekude, mis katab sealiha ühte külge. Kasutage väikest konditusnuga, et see ettevaatlikult ära lõigata. Ärge siiski eemaldage rasvakorki. See hoiab liha röstimise ajal niiskena. Kui jätate hõbenaha peale, on liha nendes kohtades sitke ja nätske. Kui te ei soovi seda ise teha või ei taha, paluge lihunikul hõbenahk teie eest eemaldada. pole kindel, kus hõbenahk on. Tehke seda lõikelaual või muul kaitsval pinnal.

4
Hõõru vürtsisegu seafileele. Kasutage oma kätega, et puistata vürtsisegu sealiha ülaosale. Vajutage õrnalt, kuid tugevalt, et maitseaine kleepuks liha külge. Mida rohkem hõõruda, seda rohkem maitsed sealiha sisse imbuvad. Pöörake sealiha ümber ja hõõruge vürtsid ka põhja, kui soovite, et kogu lihatükk oleks kaetud. Peske käsi alati seebi ja sooja veega pärast toore liha käitlemist, et te ei levitaks baktereid.

5
Tõsta seafilee röstimispannil restile. Tõstes sealiha panni põhjast ära, hoiate ära selle põlemise ja võimaldate parema õhuringluse. Võite kasutada V-kujulist resti või lamedat resti 13 x 9 tolli (33 x 23 cm) pannil. Puhastamise hõlbustamiseks vooderdage panni põhi alumiiniumfooliumiga enne riiuli asetamist. Kui te seda ei tee. Kui teil on rest või röstimispann, asetage sellerivarred sügava küpsetuspanni põhjale. Aseta sealiha selleri peale.

6
Asetage sealiha ahju 60–75 minutiks küpsema. Ahju keskmine rest on ideaalne koht panni asetamiseks. Seal saab kuum õhk kõige paremini pannil ringelda, aidates sealiha ühtlasemalt küpsetada. Seadistage köögitaimer või kasutage kellaaja jälgimiseks oma telefoni kellarakendust.

7
Kasutage lihatermomeetrit, et kontrollida, kas sealiha temperatuur on 63 °C (145 °F). See on sisetemperatuur, mis näitab, et sealiha on küpsetatud. Asetage termomeeter sea seljatüki kõige paksemasse kohta, tavaliselt keskele, mis on see osa, mille küpsetamine võtab kõige kauem aega. Kontrollige temperatuuri mõnes erinevas liha piirkonnas, et veenduda, et see on lõpuni küpsenud.

8
Võta sealiha ahjust välja ja lase enne söömist 5 minutit puhata. Kui lasete lihal puhata, annab see aega, et imeda osa toiduvalmistamise käigus kaotatud niiskusest ja mahlast. Kui lõikate sellesse liiga vara, valgub mahl lihast lihtsalt välja, muutes selle kuivaks ja sitkeks. Sealiha võib lasta seista kauem kui 5 minutit, kuid hoida seda alla 15 minuti. Säilitage sealiha ülejääk õhukindlas kohas. konteiner külmkapis kuni 4 päeva.

9
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F (191 °C). Kuna ahjus kulub õige temperatuuri saavutamiseks tavaliselt 20–30 minutit, tehke seda enne sealiha valmistamise alustamist. Vanemate ahjude soojenemine võib võtta kauem aega. Kui unustate ahju sisse lülitada, saate eelkuumutamist kiirendada, kui seadistate selle täispraadimise seadistusel 375 °F (191 °C). Seejärel lülitage see tavalisele küpsetusasendile, kui see on soe.

10
Lõika sealiha lõikelaual 4 1–1,5 cm (2,5–3,8 cm) viiludeks. Kasutage nimmetüki lõikamiseks teravat, sakivaba nuga. Hoidke kõik oma kotletid ligikaudu sama paksusega, et need küpseksid ühtlaselt. Sealiha saate vastavalt oma eelistustele lõigata õhemateks või paksemateks osadeks. Kuid ärge kunagi lõigake karbonaad, mis on õhemad kui 1,9 cm (3–4 tolli), vastasel juhul on need kuivad. Paksemate kotletite küpsetamine võtab kauem aega. Kui soovite lahjemat lihatükki, lõigake ära liigne rasv.

11
Hõõruge soola ja musta pipraga üle iga sealiha. Masseerige oma kätega maitseaine liha sisse, et maitse küpsemise ajal karbonaadi sisse tungiks. Puista peale nii palju soola ja pipart, kui soovid. Kui soovid lisamaitset, lisa muid vürtse, nagu küüslaugupulber, kuiv sinep või maitsestatud sool. Kui soovid lisamaitset, peske käsi sooja vee ja seebiga. liha, et te ei saastaks ülejäänud kööki.

12
Kuumutage pannil 1 supilusikatäis (15 ml) õli. Asetage pann keskmisele kuni keskmisele kõrgele kuumusele, et õli liiga kuumaks ei läheks ja sealiha põletaks. See peaks olema särisev, väikeste lainetustega. Võite kasutada mis tahes tüüpi õli, nagu oliivi-, avokaado- või köögiviljaõli. Valige kindlasti ahjukindel pann. Otsige sellist, mis on malmist, alumiiniumist, roostevabast terasest, klaasist või keraamikast. Kui õli pritsib või suitseb, on see liiga kuum. Eemaldage pann mõneks sekundiks tulelt, et see jahtuks.

13
Laota karbonaad pannile ja prae neid 3 minutit mõlemalt poolt. Sealiha kotletid peaksid pärast kõrbemist olema mõlemalt poolt kergelt pruunid. Kasutage nende pannil ümberpööramiseks spaatlit. Neid ei pea lõpuni küpsetama, sest ahi lõpetab küpsetusprotsessi. Sealiha pannile asetades võite märgata veidi suitsu. See on normaalne, kuna see on reaktsioon sellele, et õli tabab liha.

14
Asetage pann 10 minutiks ahju, kuni sealiha temperatuur on 63 °C (145 °F). Kõige täpsema näidu saamiseks torgake lihatermomeeter karbonaadi keskele. See on kõige paksem koht, nii et see on viimane koht, kus küpsetada. Sealihakotlettide ühtlaseks küpsemiseks seadke pann ahju keskmisele restile. Seakarbonaadi õige temperatuuri saavutamiseks kuluv aeg sõltub karbonaadi paksus ja ahi kuumus. Kui sealiha ei ole 10 minuti pärast valmis, hoidke seda ahjus, kontrollides seda termomeetriga umbes iga 2 minuti järel.

15
Eemaldage pann ahjust ja laske sealihal 5 minutit puhata. Liha röstimisel tõmbab niiskus välisservadesse. Lases sel enne söömist puhata, suudab sealiha niiskust ümber jaotada ja mahla imada, nii et saad õrna tüki. Kui lõikad liha sisse kohe pärast ahjust väljavõtmist, kuivab see kiiresti ära. Ülejäänud sealihakotlette hoidke külmkapis mitte rohkem kui 4 päeva.