Kuidas valmistada šokolaadiküpsistest käbisid

Šokolaadiküpsised ja vaniljejäätis on klassikaline kooslus. Kui otsite seda maitsvat duot lõbusalt, tehke jäätise jaoks šokolaadiküpsisekoonused. Valmistage lihtsalt šokolaadiküpsise tainas ja küpsetage tainas suurte ringidena. Rulli soojad küpsiseringid koonusekujuliseks ja lase neil jahtuda, et taheneda. Kõik, mida pead lisama, on lusikatäis jäätist, et seda kohest lemmikut nautida!

1
Kuumuta ahi ja sega kuivained kokku. Lülitage ahi sisse temperatuurini 350 kraadi F (175 C). Pane kuivained segamisnõusse ja vispelda omavahel. Kui olete need seganud, pange kuivsegu kõrvale. Peate kombineerima: 2 1/3 tassi (291 g) universaalset jahu1 tl söögisoodat 1 tl soola

2
Vahusta või ja suhkrud. Asetage suurde segamisnõusse 1 tass (230 g) pehmendatud võid, 2/3 tassi (133 g) granuleeritud suhkrut ja 3/4 tassi (150 g) pakitud pruuni suhkrut. Vahusta need keskmisel kiirusel aluse või saumikseriga kokku. Peate võid ja suhkruid mitu minutit vahustama, et need muutuksid heledaks ja kohevaks. Segu kreemitamise ajal kraapige segisti kausi küljed ja põhi alla vähemalt korra.

3
Sega juurde muna ja vanill. Keera mikser madalale ja lisa ükshaaval 2 muna. Pärast iga muna lisamist klopi segu korralikult läbi. Segage 1 1/2 teelusikatäit vaniljeekstrakti ja jätkake segu peksmist, kuni see on täielikult segunenud. Vältige munade lisamist ja segu keskmise või suure kiirusega sisselülitamist, kuna munad võivad segamisnõust välja lennata.

4
Sega juurde kuivsegu ja minišokolaadilaastud. Hoidke mikserit madalal kiirusel ja lisage järk-järgult kuivsegu. Kui kuivained on kooresegusse lisatud, segage sisse 1,5 tassi (262 g) minišokolaaditükke. Segage küpsisetainas hästi, et laastud jaotuksid kogu tainas ühtlaselt. Käbide valmistamiseks sobivad kõige paremini minišokolaadilaastud, kuna tavalise suurusega laastud võivad küpsetatud käbide rullimist raskendada.

5
Tõsta küpsise tainas plaadile. Kasutage mõõtetopsi, et võtta välja 1/2 tassi (140 g) šokolaadiküpsise tainast. Tõsta tainas lusikaga silikoonmati või küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. See hoiab ära küpsise panni külge kleepumise. Kui soovite teha väiksemaid käbisid, võite kasutada kas 1/3 tassi (47 g) või 1/4 tassi (70 g) tainast.

6
Laota tainas ringiks. Võtke nihkelabidas või spaatel ja jaotage tainas lehe keskel 6-tolliseks (15 cm) ringiks. Kuna kasutate küpsisekoonuse mähkimiseks pärgamenti või silikooni, saate küpsetusplaadile korraga asetada ainult ühe küpsiseringi. Peate küpsisekoonuseid küpsetama partiidena. Kui kasutate vähem tainast, võivad teie ringid olla ainult 4 või 5 tolli (10–12,5 cm) suurused.

7
Küpseta küpsisekoonuse ringid. Pane küpsetusplaat eelsoojendatud ahju ja küpseta küpsisringe 9 minutit. Küpsiste ringide servad muutuvad pärast küpsetamist kuldpruuniks ja näivad kuivad. Võtke leht ettevaatlikult ahjust välja ja laske küpsistel plaadil 2 minutit jahtuda. Kui teete väiksemaid käbisid, kontrollige, kas küpsised on 7 või 8 minuti pärast valmis. Vältige küpsiste üleküpsetamist, vastasel juhul on neid raske koonusteks rullida.

8
Keera küpsisring küpsetuspaberile. Asetage küpsetatud küpsisringi peale küpsetuspaberileht. Pärgamendipaber peaks ulatuma küpsisest kaugemale, et saaksite pärgamenti küpsetusplaadi servadest kinni hoida. Hoidke ettevaatlikult mõlemat pärgamendi kihti (või pärgamenti ja silikoonmatti). Tõstke kihid kiiresti üles ja üle nii, et küpsis oleks küpsetuspaberi pealmise kihi peale. Võib-olla on lihtsam küpsisest ühe käega kinni hoida, teise käega aga küpsetusplaadi alumisest küljest. Pöörake mõlemad käed nii, et küpsis satuks teie käes olevale pärgamendikihile.

9
Veereta küpsisring ümber vormi või suhkrukoonuse. Eemaldage küpsetuspaberi kiht või silikoonmatt nii, et küpsiseringi põhi oleks teie poole. Lõika küpsetuspaberist ring küpsisringiga ja aseta see küpsisele. Asetage jäätise külmvorm või ostetud suhkrukoonus pärgamendiringi ühte otsa ja rullige küpsis vormi või koonuse peale. Rulli kogu küpsisering koonusekujuliseks. Küpsise koonuse küljes hoidmiseks võite kasutada küpsetuspaberi alumist lehte. Vältige küpsiseringide täielikku jahtumist enne rullimist. See muudab nende rullimise keeruliseks, ilma et küpsisringid praguneksid.

10
Laske koonul seada ja eemaldage paber. Kui olete kõik küpsisekoonused nende vormide ümber mässinud, laske käbidel 15 minutit seista. Abiks võib olla küpsisekoonuste asetamine nende õmblustele, et need hästi suletuks. Need jahtuvad selle aja jooksul ja võtavad koonusvormi kuju, mistõttu on oluline lasta neil kogu aeg paika sättida. Kui eemaldate paberi liiga vara, võivad küpsisekoonused kokku vajuda või sisse murda.

11
Serveeri šokolaadiküpsise torbikud. Võtke valmis šokolaadiküpsise koonused ja täitke need jäätisega. Serveeri käbid kohe. Kui soovite küpsisekoonuseid ette valmistada, hoidke neid õhukindlas anumas kuni mitu päeva. Jäätise sulamise vältimiseks veenduge, et küpsisekoonused on enne jäätisega täitmist täielikult jahtunud.