Kuidas valmistada shiitake seeni

Shiitake seen on nende lemmik, kes eelistavad liharikast, rikkaliku maitsega seeni. Aasia riikidest, peamiselt Jaapanist ja Koreast pärit sorti koguti kunagi peamiselt looduses, kuid nüüd kasvatatakse seda. Shiitake seened on suured ja metsaseentele omase maalähedase maitsega. Shiitake seened sobivad hästi liharoogadesse, suppidesse, kastmetesse ja kastmetesse või neid saab valmistada lisandina. Kuna need on nii rikkalikud ja maitsvad, saab neid kasutada ka liha asendajana. Neid saab küpsetada ka erinevatel meetoditel, et tuua esile nende loomulikult hea maitse. Shitake seente valmistamise õppimine annab teile põhiteadmised paljude roogade valmistamiseks, kasutades seda rikkalikku seenevalikut.

1
Valige oma shiitake seened oma kohaliku toidupoe tooteosakonnast.

2
Peske seeni hoolikalt, kuid õrnalt.

3
Shiitake seente valmistamisel eemaldage vartelt või kogu varrest kõvad kohad. Kui varred on õrnad, ei pea te neid ära lõikama. Neid saab maitse lisamiseks kasutada koos seente mütsidega.

4
Kuivatage shiitake seened, kuivatades need paberrätikuga või puhta köögirätikuga.

5
Lõika oma shitake seened terava kööginoaga vastavalt soovile. Olenevalt retseptist ja meetodist, mida otsustate shiitake seente valmistamisel kasutada, saate need viiludeks, tükkideks tükeldada või isegi tervena kasutada. Viilud sobivad hästi lisandiks, väiksemad tükid aga sobivad kõige paremini suppidesse, täidistesse või kastmetesse.

6
Koguge kokku muid koostisosi, mida võib vaja minna shiitake seente valmistamiseks, sealhulgas võid, õli ning ürte ja vürtse.

7
Valige soovitud shiitake seente küpsetamisviis. Saate neid grillida, pintseldades neid oliiviõliga ja asetades need umbes 5-10 minutiks grillile. Prae neid kuumal pannil või, soola ja pipraga 4–5 minutit. Proovige neid viilutatud või tervelt ahjus röstida umbes 15 minutit pärast õliga piserdamist. Kui kavatsete shiitake seeni valmistada, kasutades neid mõnes retseptis, näiteks täidetud seenekübarates, seenetäidises või seenekastmes, järgige hoolikalt sinu valik.

8
Serveeri valmis shiitake seeni.