Kuidas valmistada Poola piparkooke (Pierniczki)

Paljudes peredes on piparkookide retseptid, mida antakse edasi põlvest põlve. Populaarne Poola piparkook on pierniczki. Erinevalt enamikust piparkookidest ei sisalda pierniczki küpsised võid ega õli, nii et need säilivad hästi. Lisaks tuttavatele maitsetele, nagu kaneel, ingver ja nelk, on pierniczki küpsistel maitsestamiseks ka rukkijahu ja mett. Segage partii pierniczki küpsiseid ja kaunistage need kiire glasuuriga, et saada klassikaline välimus.

1
Kombineeri kuivained. Pange kõik kuivained suurde segamisnõusse. Sega jahud täielikult vispliga söögisooda ja vürtsidega. Tõsta kuivsegu ülejäänud taigna valmistamise ajaks kõrvale. Peate kokku panema: 2 tassi (300 g) universaalset (tavalist) jahu, millele lisandub veel rullimiseks 1 ¼ tassi (180 g) rukkijahu 1 tl söögisoodat 2 tl jahvatatud kaneeli 2 tl jahvatatud ingverit ¾ tl jahvatatud nelki

2
Vahusta munad ja suhkur. Murra 2 muna suurde segamisnõusse ja lisa 1 tass (220 g) suhkrut. Asetage vispli kinnitus alusele või saumikserile. Vahusta munad ja suhkur suurel kiirusel 5 minutit. Segu peaks muutuma paksuks ja kahvatuks. Kuna pierniczki küpsised ei sisalda võid ega õli, saavad küpsised oma tekstuuri lahtiklopitud munasegust. Seetõttu on oluline vahustada mune ja suhkrut 5 minutit.

3
Sega juurde mesi. Vispeldage järk-järgult ½ tassi (175 g) mett suhkru ja munasegu hulka. Jätkake segu vahustamist, kuni mesi on täielikult segunenud. Kui tõstad vispli üles, peaks segu lindina tagasi segamisnõusse kukkuma. See tähendab, et koostisosad on hästi segunenud. Kasutage kvaliteetset mett, kuna see annab pierniczki küpsistele palju maitset.

4
Sega sisse kuivsegu. Lülitage mikser välja ja lisage kuivained märgade koostisosade kaussi. Segage puulusikaga segud paksuks piparkoogitaignaks. Vältige elektrimikseri kasutamist, kuna kuivained võivad taignast välja lennata või tainas võib üle seguneda.

5
Vormi tainast kettad. Piserdage oma letti või tööruumi vähese jahuga. Kui küpsisetainas on kaussi kokku saanud, visake tainas oma letile. Suru tainas oma kätega suureks siledaks palliks. Jagage pall kolmeks osaks ja vormige iga osa kettaks. Keerake kaks ketast kokku ja hoidke ühte oma letil, et rullida.

6
Kuumuta ahi ja valmista pannid ette. Lülitage ahi sisse temperatuurini 395 kraadi F (200 C). Võtke välja kaks või kolm küpsetusplaati ja asetage igale küpsetusplaadile küpsetuspaberileht. Tõsta need küpsiste rullimise ajaks kõrvale. Küpsetuspaberi asemel võid kasutada ka silikoonist küpsetusmatte.

7
Rullige ketas poole sentimeetri (4 mm) paksuseks. Puista oma letti või tööruumi jahu ja rulli taignarulli abil üks küpsisetaigna ketas lahti. Tainas peaks olema poole sentimeetri (4 mm) paksune. Võite tainast sageli pöörata, et see ei kleepuks letile. Vältige letti rohke jahu puistamist, sest see võib küpsisetaigna katta ja anda küpsistele kahvatu välimuse. Puista peale veidi jahu alles siis, kui tainas hakkab kleepuma.

8
Lõika taignast kujundid välja. Kasutage rullitud taignast kujundite lõikamiseks mis tahes kujuga küpsisevormijaid. Proovige kasutada umbes 8 cm (3 tolli) suuruseid küpsisevormijaid. Lõika välja nii palju kujundeid kui võimalik. Rullige uuesti kokku ja lõigake ülejäänud tainas ja muud taignakettad välja. Traditsiooniliselt lõigatakse Poola piparkoogid südamekujulisteks vormideks. Kui soovite teha kaunistuseks Pierniczki küpsiseid, torgake lihtsalt igasse kujundisse kõrs, et moodustada väike tükk. auk. See võimaldab teil küpsiseid kaunistustena riputada.

9
Tõsta küpsised lehtedele ja küpseta. Pane küpsisevormid ettevalmistatud ahjuplaatidele. Veenduge, et need oleksid üksteisest vähemalt ühe tolli (2,5 cm) kaugusel, et need küpsetamise ajal üksteise sisse ei valguks. Küpseta küpsiseid 8–10 minutit. Küpsised on pärast küpsetamist tumekuldpruunid ja peaksid lõhnama. Võimalik, et peate pierniczki küpsiseid küpsetama mitmes partiis, et need ühtlaselt küpseksid.

10
Jahuta ja pane küpsised jääle. Eemaldage küpsetatud küpsised ja jahutage neid küpsetusplaatidel, kuni need on täielikult jahtunud. Tõenäoliselt peate laskma neil 20 minutit taheneda. Valmistage kiirglasuur, kombineerides glasuuri koostisained ja niristes glasuuriga jahtunud küpsiseid. Glasuuri jaoks segage kokku: 1 tass (200 g) tuhksuhkrut 1 spl vett 1/4 teelusikatäit mandliekstrakti