Kuidas valmistada piparküpsiseid

Piparküpsised on suurepärane alternatiiv klassikalisele võiküpsisele. Musta pipraga täidetud pipraküpsised on kohevad ja kergelt soolased, suurepärased ahjust välja võetud või toatemperatuuril kuumalt süüa. Valmistage klassikaline biskviidi ja tangude eine või nautige hommikuti koos tassi kohviga piparküpsist, et saada võine, murenev maiuspala koos kerge löögiga.

1
Kuumuta ahi ette. Lülitage ahi sisse 450 kraadini ja oodake, kuni see täielikult eelsoojeneb. Ootamise ajal valmista biskviittainas, et ahjul oleks piisavalt aega eelsoojeneda.

2
Blenderda kuivained köögikombainis. Kalla jahu, küpsetuspulber, sooda ja sool köögikombaini kaussi. Pulseerige koostisosi, vajutades lühidalt pulssnuppu kaks korda, et koostisosad seguneksid. Kui teil pole köögikombaini, segage kuivained suure lusikaga, kuni need on segunenud.

3
Lõika või väikesteks kuubikuteks. Võtke võipulgad ja keerake need lahti, seejärel lõigake need umbes poole tolli pikkusteks kuubikuteks (1,5 sentimeetrit). Kui lõikad või sulatamise asemel väikesteks tükkideks, muutuvad küpsised kohevaks, mitte tihedaks. Proovige kasutada külma, mitte toasooja võid. Külma võiga saab parimaid küpsiseid, sest kui või ahjus sulab, eraldab see jahu “kihtideks”, mis muudab biskviidi pehmeks ja helbeks.

4
Lisa või järk-järgult köögikombaini ja pulsi. Hakka võikuubikuid köögikombaini puistama, lisades aeg-ajalt pulseerides. Kui olete või lisamise lõpetanud, pulseerige veel kord, et veenduda, et koostisosad on segunenud. Segu peaks välja nägema jäme, kuid segatud. Mõned võitükid on sobivad.Ärge segage köögikombainis üle, kuna see võib või kuumeneda ja sulatada.Kui teil köögikombaini pole, lõigake terava noaga või väiksemateks tükkideks, seejärel lisage või ja segage segu käsitsi.

5
Lisa petipiim. Vala sisse petipiim ja puljongi köögikombainis, kuni see on lihtsalt segunenud. Jällegi, ärge segage tainast köögikombainis üle, sest see võib muuta küpsiste konsistentsi. Kui teil pole köögikombaini, valage segades järk-järgult sisse pett.

6
Sõtku tainas. Võtke tainas ja asetage see töölauale või lõikelauale. Keerake kätega tainas enda peale ja sõtke seda õrnalt umbes kümme sekundit. Sõtku paar korda, kuni tainas on pulstunud ja ühtlane. Olge ettevaatlik, et mitte üle käsitseda.

7
Jahutage lett või suur lõikelaud. Laota letile või suurele lõikelauale kiht jahu. Kasutage kätega jahu laiali määrimiseks ja selle pinna ühtlustamiseks.

8
Tee tainas jahusel pinnal krobeliseks ristkülikuks. Tõsta tainas köögikombainist välja ja aseta jahusele pinnale. Vormige tainas kätega ristkülikuks, mille paksus on umbes ¾–1 tolli (2–3 cm). Jällegi veenduge, et te ei käsitse tainaga üle.

9
Lõika küpsised välja. Lõika tainas küpsisevormi või noaga umbes kolme tolli laiuste (7,6 cm) ringikujulisteks vormideks. Kui eelistate küpsiseid erineva kujuga, näiteks kolmnurga või ristküliku kujul, lõigake need vastavalt.

10
Vormi järelejäänud tainast küpsised. Võta taignast üle jäänud jäägid ja vormi neist küpsised. Teil võib piisata ainult ühe jaoks või võite taignajäägist teha mitu küpsist.

11
Vooderda ahjuplaat küpsetuspaberiga. Kata suur küpsetusplaat küpsetuspaberiga, seejärel laota selle peale küpsised. Veenduge, et küpsiste vahele jääks vähemalt tolline ruumi ja ükski neist ei kattuks.

12
Pintselda küpsised kreemiga ja raputa peale pipart. Kasutage kondiitripintslit, et pintseldada iga biskviidi pealispinda kreemiga. Jaotage kreem võrdselt, et iga biskviit saaks ühtlase katte. Seejärel puista iga küpsise peale jämedalt jahvatatud musta pipart. Kreem muudab küpsised rikkamaks ja vähem kuivaks ning aitab pipral ka iga küpsise pealmise külge kinni jääda.

13
Küpseta küpsiseid 15-18 minutit. Asetage plaat küpsistega eelsoojendatud ahju ja oodake 15 minutit. Viieteistkümne minuti pärast torkake hambaorkuga küpsisesse. Kui hambaork tuleb puhtana, on biskviit küpsenud. Võtke küpsised ahjuroobiga ahjust välja. Kui hambaork väljub ja sellel on küpsisepuru, jätkake testimist iga minuti järel, kuni see tuleb puhtana.

14
Jahuta küpsiseid 15 minutit. Tõsta küpsised jahutusrestile ja lase neil 15 minutit seista. Jahutusrest tagab, et biskviidi kõik osad jahtuvad sama kiirusega, nii et tekstuur ja konsistents on kogu ulatuses ühesugused.

15
Serveeri küpsiseid veel soojalt või toatemperatuuril. Viieteistkümne minuti pärast on küpsised serveerimiseks valmis. Serveerige neid kohe soojalt või oodake, kuni need on jahtunud, kui soovite. Võite küpsiseid eraldi süüa, kastmega üle valada või teha need osaks suuremast einest nagu Benedicti munad.