Kuidas valmistada Paneer (India juust)

Paneer on India poolsaarel populaarne valmimata juust. Seda nõutakse paljudes India retseptides ja mõnikord ei pruugi see teie supermarketis saadaval olla. Õnneks on seda lihtne valmistada ja kuna laabi ei vaja, on see taimetoitlane.

1
Viige piim temperatuurini, mis on veidi alla keemise. Seejärel keera kuumus maha. See peaks olema umbes 80`C.Temp(176f).

2
Lisage sidrunimahla või sidrunhapet 5 milliliitrit (0,17 fl untsi) (üks teelusikatäis). Segage piima pärast iga lisamist, kuni piim eraldub; tahke kohupiim koosneb rohelisest ja vesisest vadakust. Otsite just õiget kogust hapet, mis paneks õrnalt keeva piima tarduma. Kui piim ei hakka kohe kalgenduma, lisage alustuseks järk-järgult ainult üks teelusikatäis sidrunimahla, kuni piim kalgendub. Ärge lisage rohkem sidrunimahla kui vaja; vastasel juhul ei jää paneer pehmeks ning maitseb hapu ja mõru. Selle etapi jooksul õrnalt ja pidevalt segades ei eralda tahke valkjas kohupiim rohekavärvilisest vedelast vadakust, vaid hoiab ära ka kohupiima kleepumise panni külgedele ja põhjale. Teate, et kalgendamise protsess on lõppenud, kui kalgend on lõpetanud rohekavärvilise vedela vadaku sadestumise.

3
Lase kohupiimal ja vadakul pool tundi jahtuda (või kuni see on veel soe, kuid talutav temperatuur). Seejärel kurna segu läbi kurna marli. Loputage kohupiim värske veega. Võib-olla soovite säästa osa või kogu vadaku; seda saab kasutada järgmise paneeripartii valmistamiseks, mis annab veidi pehmema juustu kui sidrunimahl.

4
Mähi marli enda ümber, et kohupiimast niiskust välja pigistada. Mida rohkem pigistate, seda tugevam on saadud paneer.

5
Vormige paneer plokiks ja mässige see tihedalt riidega kokku. Asetades paneeli peale lõikelaua või midagi rasket ja tasast, saad rohkem niiskust välja suruda ning vormida sellest tugevama ploki, mis sobib viilutamiseks ja praadimiseks. Ristkülikukujulisema kuju saamiseks siduge sõlm ja asetage marli kimp karpi ilma seda sulgemata. Asetage marlile midagi rasket, näiteks hunnik raamatuid või telliskivi, et see alla suruda ja juustule karbi kuju anda. Mida kauem juustu vajutada, seda tugevamaks see muutub. Mitte kõigi India roogade puhul ei pea juustu valmistama tahkeid plokke. Täidisega Paneer Naans nõuab näiteks, et juust oleks lahti. Lõika ja vormi paneer vastavalt soovile, olenevalt roa tüübist, millele paneer lisatakse. Paneer saab lõigata ja vormida suurteks ümmargusteks pätsideks võileibade jaoks, väikesteks kuubikuteks soolase kastme või suppide jaoks või kruusateks salatite kaunistamiseks.

6
Leota juustuplokki jahutatud vees 2-3 tundi. See on valikuline, kuna eesmärk on parandada välimust ja tekstuuri.

7
Kasutage oma retseptis näidatud viisil.