Kuidas valmistada õunavõid

Kui teile meeldib see maitsev moos, kuid te ei leia seda oma piirkonnas müügil, proovige ise õunavõid valmistada. Varem oli selle valmistamine räpane ja äärmiselt aeganõudev, kuid kui kasutate aeglast pliiti, on seda palju lihtsam valmistada, nii et saate õunavõi ära süüa ühe päevaga! Samuti saate teha palju kiirema versiooni otse oma pliidil!

1
Pese, koori õunad, eemalda südamik ja veerandi. Kõigepealt peske õunad, seejärel koorige need. Pärast seda saate õunasüdamiku abil neist südamiku eemaldada ja seejärel neljandikku lõigata. Kui teil ei ole õunasüda, võite need kõigepealt neljaks lõigata ja seejärel südamik noaga ära lõigata.

2
Pane õunad ja õunasiider suurde potti, kuumuta keemiseni ja hauta siis tasasel tulel 20 minutit. Pane õunad esmalt suurde potti ja seejärel lisa õunasiider. Keera kuumus kõrgeks ja lase siidril keema tõusta. Vähendage kuumust koheselt madalaks ning laske õuntel ja siidril 20 minutit podiseda.

3
Lisa suhkur ja vürtsid, lase uuesti keema tõusta ja keeda tasasel tulel 30 minutit. Sega juurde suhkur ja vürtsid, seejärel keera kuumus uuesti kõrgeks. Lase segul keema tõusta. Niipea kui siider hakkab keema, alandage kuumust madalaks ja laske õuntel 30 minutit podiseda. Keerdumiseks proovige 1½ tassi (300 grammi) pruuni suhkrut ja ½ tassi (115 grammi) valget suhkrut. Kui soovite, et õunasiider oleks magusam, võite lisada kuni 4 tassi (900 grammi) suhkrut.

4
Lase segul veidi jahtuda, seejärel püreesta või püreesta õunad. Kui õunad on pehmed, tõsta pott pliidilt ja lase segul veidi jahtuda. Seejärel võid õunad kartulipurustiga püreestada või blenderis või köögikombainis püreestada.

5
Pange segu tagasi potti ja jätkake keetmist madalal kuumusel, kuni see pakseneb, umbes 1 tund. Mida kauem küpsetate, seda paksemaks see muutub. Kuid te ei taha, et õunavõi oleks liiga paks; segu tuleks vähendada umbes 40–50%.Õunavõi võib pritsida. Kaaluge oma köögi puhtana hoidmiseks poti kohal pritsmeekraani hoidmist.

6
Valage õunavõi purkidesse, jättes ¼ tolli (0,64 sentimeetrit) vaba ruumi. Pühkige purgisuud puhta rätikuga, seejärel pange kaaned peale. Säilita purke külmikus.

7
Pese, koori õunad, eemalda südamik ja veerandi. Kõigepealt peske õunad, seejärel koorige need. Pärast seda saate õunasüdamiku abil neist südamiku eemaldada ja seejärel neljandikku lõigata. Kui teil ei ole õunasüda, võite need kõigepealt neljaks lõigata ja seejärel südamik noaga ära lõigata.

8
Keeda õunu ja õunasiidri äädikat kastrulis kõrgel kuumusel 8 tundi. Asetage õunad potti või aeglasesse pliiti. Vala õunasiidri äädikas ja kata pott kaanega. Seadke kuumus kõrgele ja laske õuntel ja äädikas 8 tundi küpseda.

9
Keera kuumus madalaks ja küpseta veel 10 tundi. Poti võib avada ja segu segada, kuid küpsetamise ajaks tuleb kaas peale jätta.

10
Sega juurde suhkrud ja vürtsid ning küpseta veel 4 tundi. Lisa valge suhkur ja pruun suhkur. Seejärel lisa jahvatatud kaneel, jahvatatud nelk ja jahvatatud piment. Segage kõike korralikult ja pange kaas uuesti peale. Keeda segu veel 4 tundi.

11
Soovi korral blenderda või püreesta õunavõi. Kui soovite, et õunavõi oleks eriti sile, võtke see potist välja ja laske enne blenderis või köögikombainis püreestamist umbes 10–15 minutit jahtuda.

12
Valage õunavõi purkidesse, jättes ¼ tolli (0,64 sentimeetrit) vaba ruumi. Enne kaane panemist pühkige purgisuud puhtaks. Hoidke õunavõid külmkapis.

13
Peske, koorige, eemaldage südamik ja lõigake õunad. Kõigepealt peske ja koorige õunad. Pärast seda saate õunasüdamikuga neist südamiku puhastada ja seejärel neljandikku lõigata. Kui teil õunasüda pole, lõigake need kõigepealt neljaks ja seejärel viilutage südamikud noaga.

14
Sega suures kausis kokku suhkrud, kaneel, nelk, vaniljeekstrakt ja sool. Segage suhkruid, vürtse, vaniljeekstrakti ja soola, kuni kõik on ühtlaselt segunenud ja tükke või tükke ei jää. See tagab, et õunad on kaetud ühtlase koguse kõigega. Mahedama maitse saamiseks kasutage ainult 2 teelusikatäit jahvatatud kaneeli ja ¼ teelusikatäit jahvatatud nelki. Jätke vanill ära. Maitsekama õunavõi saamiseks proovige: 1 sl jahvatatud kaneeli, ½ tl jahvatatud muskaatpähklit, ¼ tl jahvatatud nelki ja 1 sl vaniljeekstrakti. Magusama õunavõi saamiseks kasutage 1 tassi (225 grammi). ) valget suhkrut ja 1 tassi (200 grammi) helepruuni suhkrut.

15
Pane õunad potti või aeglasesse pliiti, seejärel vala neile suhkrusegu. Kasutage puulusikat või kummilabidat, et kõik segada. Kraapige kindlasti poti põhja, et ka põhjas olevad õunad saaksid suhkruseguga kaetud.

16
Kata pott kaanega ja küpseta õunasegu kõrgel temperatuuril 1 tund. See käivitab toiduvalmistamise protsessi hüppeliselt. Ärge muretsege, kui teie õunad pole tunni lõppedes muutunud “võiks”.

17
Küpseta õunu aeg-ajalt segades madalal kuumusel 9–11 tundi, kuni need muutuvad pehmeks ja pruuniks. Kui esimene tund on möödas, avage pott ja segage õunasegu. Seejärel katke pott uuesti kaanega, vähendage kuumust “madalaks” ja küpseta veel 9–11 tundi. Avage aeg-ajalt kaas ja segage õunu.

18
Keeda õunu kaaneta madalal kuumusel veel 1 tund. See aitab liigsel vedelikul aurustuda ja annab kena paksu õunavõi. Soovi korral võid õunavõid vispliga segada, et see ühtlasemaks muuta.

19
Soovi korral blenderda või püreesta õunavõi. Kui õunavõi ei ole endiselt teie jaoks piisavalt sile, võtke see potist välja ja laske 10–15 minutit jahtuda. Valage see blenderisse või köögikombaini ja vahustage, kuni see on ühtlane.

20
Valage õunavõi purkidesse ja hoidke külmkapis. Jätke igasse purki ¼ tolli (0,64 sentimeetrit) vaba ruumi. Pühkige suu puhta rätikuga, seejärel keerake kaas tihedalt peale. Hoidke õunavõid külmkapis.

21
Valmis.