Kuidas valmistada musti ube (Frijoles Negros)

Mustade ubade küpsetamine võtab kaua aega, kuid need väikesed maitsepommid on seda vaeva väärt. Nende maitsvate ubade valmistamiseks pole vaja muud kui tugevat rooga, keevat vett ja loomulikult musti ube.

1
Sorteeri oad. Minge läbi oma koti ja eemaldage kivid, kahjustatud oad ja muud soovimatud võõrkehad. Enamikul ubade kottidel pole kive, kuid alati on hea olla ohutu. Võite kasutada konserveeritud ube või kuivatatud ube. Peske oad kurnis, seejärel asetage need potti pliidile keskmisel kuumusel ja segage. Konserveeritud ube tuleb ainult soojendada, mitte läbi keeta.

2
Leota kuivatatud oad külmas vees. Ubade leotamine vähendab küpsetusaega ja aitab ubadel toitaineid säilitada. Samuti aitab see lagundada oa välisküljel olevaid keerulisi suhkruid, mis põhjustavad inimestel gaase). Valage kuivatatud oad suurde kaussi. Täida veega, kuni oad on täielikult kaetud. Leota ube vähemalt neli tundi. Võimalusel leota ube üleöö. See vähendab oluliselt toiduvalmistamise aega.

3
Loputage oad. Lisage oad suurde kastrulisse või hollandi ahju, mille suurus on umbes 4 liitrit (4000  ml). Kui kasutate kastrulit, kasutage seda, mis on raske ja vastupidav.

4
Lisa potti vesi. Ubade kohal peaks olema toll vett. Küpseta keskmisel-kõrgel kuumusel. Supilusikatäis mis tahes merevetikat, näiteks kombu, vähendab ubade kõhupuhitusefekti.

5
Keeda ube 2 minutit

6
Alandage kuumust madalaks ja laske ubadel haududa kaanega või ilma: kui hoiate ube kõvemini, näiteks salatites või pastaroogades, jätke pealt ära. Kui kasutate neid suppides, vormiroogades või burritodes, siis Kui soovite, et need oleksid pehmemad, küpseta neid kaanega, kuid hoidke kaas veidi praokil.

7
Kontrollige ube. Pärast tunniajalist küpsetamist alustage ubade pehmuse kontrollimist. Olenevalt ubade vanusest võib küpsetamiseks kuluda üks või kaks tundi. Eemaldage oad tulelt, valage kurn ja serveerige.

8
Valmistage maitsvaid vegan burgereid. Mustadest ubadest saab valmistada maitsvat veganburgerit.

9
Proovi midagi Kuubast. See Kuuba musta oasupi retsept soojendab teid kõige külmematel päevadel.

10
Lisage oma salsale mustad oad. Miski ei lisa tavalisele salsale pisut põnevust nagu maitsvate mustade ubade lisamine.