Kuidas valmistada mangosorbetti

Mangosorbett on troopilise maitsega rõõm. See on üks neist maitsetest, mis ahvatleb teid tagasi võtma. See sobib suurepäraselt nende lisamangode ärakasutamiseks enne, kui need halvaks lähevad. Kui olete põhitõed selgeks saanud, saate katsetada oma variatsioone.

1
Lihtsa siirupi valmistamiseks keetke vesi ja suhkur. Valage vesi ja suhkur väikesesse kastrulisse. Küpseta madalal kuumusel, sageli segades, kuni suhkur on lahustunud. Lase keema tõusta, siis tõsta kõrvale jahtuma. Kui palju suhkrut kasutad, sõltub sellest, kui küpsed ja magusad on mangod. Samuti võid poest osta lihtsa siirupit ja seda hoopis kasutada. Teil on vaja 1 tassi (240 milliliitrit) lihtsat siirupit.

2
Viska mangod blenderisse ja püreesta ühtlaseks, umbes 30 sekundit. Esmalt koorige, seemnetest ja kuubikuteks lõigake mangod, seejärel visake need segistisse. Püreesta need ühtlaseks. Vajadusel peatage blender ja lükake mangotükid spaatliga mööda blenderi külgi alla. See teeb teie sorbeti aluse ja hõlbustab ülejäänud koostisosade segamist.

3
Lisage lihtne siirup ja laimimahl ning segage uuesti. Laimimahl on valikuline, kuid see aitab vähendada sorbeti magusust. Samuti aitab see lisada sellele veel ühe maitsekihi. Kui teil pole laimimahla, kuid soovite siiski midagi lisada, proovige selle asemel sidrunimahla.

4
Külmuta mangosegu jäätisemasinas või sügavkülmas. Kui teil on jäätisemasin, järgige kindlasti tootja juhiseid, sest iga jäätisemasin on erinev. Selleks kulub umbes 20 minutit. Kui sul jäätisemasinat pole, kalla püree madalasse ahjuvormi ja pane 2 tunniks sügavkülma, vispliga segades iga 30 minuti järel.

5
Tõsta mangosegu sügavkülmakindlasse anumasse ja külmuta vähemalt 6 tundi. Kasutage spaatlit, et aidata segu anumasse juhtida ja ülaosa alla siluda. Peate seda tegema olenemata sellest, kas kasutasite jäätisemasinat või mitte. See aitab sorbetti “ravida” ja annab sellele ühtlasema tekstuuri. Segu võib ka tühjadesse mangokoortesse kühveldada ja sel viisil külmutada. Kreemsema tekstuuri saamiseks voldi sisse 1 lahtiklopitud munavalge; veenduge, et seda on pekstud, kuni kõigepealt on tekkinud jäigad tipud. Pidage meeles, et munavalged võivad sisaldada salmonelloosi, eriti kui neid pole pastöriseeritud.

6
Serveeri mangosorbetti. Saate seda serveerida või kaunistada piparmündi- või basiilikulehega, et saada värvi. Külmutage kõik ülejäägid viivitamatult; säilib sügavkülmas kuni 1 nädal.

7
Viska mangod blenderisse ja püreesta ühtlaseks, umbes 30 sekundit. Esmalt koorige, seemnetest ja kuubikuteks mangod, seejärel püreesta need segistis ühtlaseks. Võimalik, et peate aeg-ajalt segisti peatama ja kraapima segu spaatliga külgedelt alla. See loob teie sorbetile ühtlase kreemja põhja ja hõlbustab kõige muu segamist.

8
Lisa suhkur, koor ja jää ning püreesta uuesti. Jätkake pulseerimist, kuni kõik on ühtlane ja ühtlaselt segunenud. Ei tohiks olla tükke, tükke ega jäätükke. Jää lisamine aitab sorbeti esialgu jahutada ja lühendada üldist külmutamisaega.

9
Valage segu madalasse sügavkülmakindlasse anumasse. Ideaalne oleks küpsetusvorm. Tahad, et anum oleks madal, sest see aitab sorbetil kiiremini tarduda. Kasutage spaatlit, mis aitab segu ahjuvormi juhtida ja pealispinda tasandada.

10
Külmutage sorbett 45 minutiks ja segage seda vispliga iga 15 minuti järel. See aitab sellel õhtul rohkem külmuda ja takistab jääkristallide moodustumist. Kui külmutamisaeg on möödas, võite sorbeti tõsta plastnõusse või vanasse (kuid puhtasse) jäätisenõusse. Kui sorbett on pärast aja möödumist ikka veel liiga pehme, peate seda kauem sügavkülma, kuni see taheneb. veel natuke.Kui sorbett on liiga kõva, võid seda mõneks sekundiks blenderis pulseerida.

11
Tõsta mangosorbett väikestesse kaussidesse ja serveeri. Kui säästsite mangonahad, võite nendesse hoopis sorbeti kühveldada. Populaarse värvi saamiseks kaunista sorbett piparmündi või põhilehega. Ülejäänud sorbett säilita sügavkülmas ja kasuta ära 1 nädala jooksul.

12
Troopilise plahvatuse saamiseks lisage veidi ananassi. Püreesta 2 tassi (400 grammi) värsket kuubikuteks lõigatud ananassi, 2 tassi (450 grammi) kuubikuteks lõigatud mangot, 1 tassi (225 grammi) suhkrut ja 2 supilusikatäit värsket laimimahla. Külmutage sorbett jäätisemasinas, seejärel jahutage enne serveerimist 4–6 tundi sügavkülmas. Kui teil ei ole jäätisemasinat, külmutage sorbett 2 tunniks, segades iga 30 minuti järel. Laske sellel veel 4–6 tundi külmuda.

13
Proovige vaarika-mango sorbetti millegi hapuka jaoks. Püreesta 3 tassi (675 grammi) kuubikuteks lõigatud mangot ja 1 tass (125 grammi) värskeid vaarikaid. Lisa 1 tass (240 milliliitrit) kookospiima ja 1 tass (225 grammi) suhkrut ning püreesta uuesti. Magususe vähendamiseks lisa 1 tl laimimahla ja näpuotsaga soola. Külmutage see jäätisemasinas, seejärel jahutage seda enne serveerimist 4–6 tundi sügavkülmas. Kui teil ei ole jäätisemasinat: külmutage sorbett 2 tunniks, segades iga 30 minuti järel. Külmutage see segamata veel 4–6 tundi.

14
Proovige millegi magusa saamiseks maasika-mango sorbetti. Järgige põhilise mangosorbeti juhiseid, kuid kasutage ainult 2 mangot. Lisa 1 nael (450 grammi) värskeid maasikaid ja püreesta koos. Vähemagusama sorbeti saamiseks vähendage suhkrut ja vett ¾ tassi (170 grammi suhkrut ja 180 milliliitrit vett). Magususe vähendamiseks lisa püreele 1 sidruni mahl.

15
Valmista mango-mündi sorbett piparmündiekstrakti ja sidrunikoorega. Järgige põhilise mangosorbeti juhiseid, kuid pärast jahtumist lisage lihtsale siirupile 2 tl piparmündiekstrakti. Vähem magusa sorbeti saamiseks kasutage ainult ¾ tassi (170 grammi) suhkrut ja 1 sidruni koort.

16
Lisage veidi rummi, tekiilat või viina. Järgige põhilise mangosorbeti juhiseid, kuid lisage lihtsale siirupile näpuotsaga soola. Enne mangopüreele külmutamist lisage 3 spl laimimahla ja 2 spl alkoholi. Kasutage alkoholiks rummi, tekiilat või viina.