Kuidas valmistada mandlipiima teed Boba

Teeboba ehk mullitee valmib siis, kui teed ja muid koostisaineid kombineeritakse tapiokkpärlitega. Tapiokk on tärklis, mis moodustub maniokki töötlemisel. Granuleerimisel kasutatakse seda sageli paksendava ainena. Pärlivormi kasutatakse aga traditsioonilistes Hiina jookides. Algselt 1980. aastatel Taiwanis loodud populaarne jook serveeritakse nüüd kõikjal maailmas. Nätsmete tapiokkpärlite ja oma lemmiktee või puuvilja koostisainetega saate õppida kodus valmistama mulliteed. Siit saate teada, kuidas valmistada mandlipiima tee boba.

1
Telli või osta tapiokkpärleid. Kui teie linnas ei ole Aasia turgu, leiate need hõlpsalt veebist, tehes otsingumootori päringu. Mõnes linnas võite neid leida ka teepoodidest. Parimate tulemuste saavutamiseks ärge ostke kiiresti valmivat bobat. Seda tapiokki kasutatakse tavaliselt suppide, vormiroogade ja hautiste paksendajana. Boba pärlid ei ole samad, mis pudingis kasutatavad tapiokkpärlid. Ärge tehke seda viga.

2
Valmistage oma tapiokk vastavalt pakendi juhistele. Enamikul juhtudel hõlmab protsess boba keetmist pehmeks. Järgmised juhised võivad olla sarnased pakendil olevatele juhistele: Valage väikesesse kastrulisse 2 tassi (473 ml) vett. Lisa veele pulk kuivatatud pruuni suhkrut või umbes 1/4 tassi (47 g) pruuni suhkrut. Segage kuni lahustumiseni. Kuumuta keemiseni. Suhkur muudab boba maitse paremaks. Bobale võite jahtumise ajal lisada ka lihtsat siirupit. Lisage vette 1/4 tassi (38 g) kuivatatud tapiokipärleid. Sega, kuni need ujuvad vee peal. Selleks võib kuluda kuni 2 minutit keevas vees istumist. Keera kuumus keskmisele tasemele. Kuumutage bobat veel 12–15 minutit. Seejärel eemaldage pann tulelt, katke need kaanega ja laske veel 12 minutit seista. Nüüd saate hakata tee jaoks ülejäänud koostisosi segama.

3
Valmistage oma tee. Asetage tassi 2 pakki rohelist või musta teed. Kange tee valmistamiseks valage nende peale 1 tass (237 ml) vett. Teie tee lahjendatakse jää ja muude koostisosadega, nii et tee tavapärasest kangemaks muutmine aitab luua parema maitse.

4
Laske teel tõmmata 5–15 minutit, olenevalt soovitud maitsest. Eemaldage teekotid ja asetage need külmkappi, kui teete muid ettevalmistusi.

5
Haara suur klaas. Täida see pooleldi jääga. Kui teie tee ja boba on väga kuumad, täitke see 3/4 ulatuses jääga.

6
Vala tee jääle. Kurna bobapärlid ja vala need oma klaasi.

7
Lisage kuni 1 tass (237 ml) mandlipiima. Kui soovite kasutada tavalist piima, võite lisada kuni 1 tassi (237 ml) piima ja 1 tl. (4,9 ml) mandli (orgeat) siirupit.

8
Lisa 1 tl. (4,9 ml) magusainet korraga, maitse järgi. Võite kasutada lihtsat siirupit, agaavinektarit, mett või steviat. Sega hästi. Kui sulle meeldivad puuviljased bobateed, võid piima asemel kasutada ka 1 tassi (237 ml) puuviljamahla.

9
Asetage klaasi sisse paks kõrs. Joo kohe.

10
Valmis.