Kuidas valmistada lihtsat siirupit

Lihtsat siirupit on oma nimele kohaselt üsna lihtne valmistada. Selleks on vaja ainult kahte koostisosa: suhkrut ja vett. Kuna see on keedetud, ei sisalda see tüütuid suhkruterasid, mistõttu on see tavaline magusaine jookide jaoks, mille tekstuur on oluline. Kui teate, kuidas lihtsat siirupit valmistada, võite katsetada oma maitsete ja variatsioonide lisamisega.

1
Täida kastrul võrdse koguse vee ja suhkruga ning sega läbi. Pidage meeles, et suhkur lahustub, nii et saate natuke vähem, kui arvate. Kui alustasite 1 tassi (225 grammi) suhkru ja 1 tassi (240 milliliitri) veega, saate lõpuks 1,5 tassi (360 milliliitrit) lihtsat siirupit. Kui vajate rohkem/vähem lihtsat siirupit, reguleerige vahekordi vastavalt.

2
Kuumuta segu keemiseni. Keera kuumus keskmisele või keskmisele kõrgele ja lase segul keema tõusta. Segage aeg-ajalt, et suhkur lahustuks.

3
Hauta segu madalal kuumusel, kuni suhkur lahustub ja segu muutub selgeks. Segage segu aeg-ajalt vispli või lusikaga. See võib kesta 3 kuni 5 minutit.

4
Eemaldage segu tulelt ja laske jahtuda. Kui valmistate retsepti jaoks lihtsat siirupit, saate seda kasutada kohe, kui see jahtub. Kui ei, siis lugege edasi, et õppida, kuidas seda salvestada.

5
Valage lihtne siirup klaaspurki või -pudelisse. Kui otsustate kasutada pudelit, torgake lehter esmalt pudeli kaela alla. See muudab lihtsa siirupi valamise lihtsamaks.

6
Hoidke lihtsat siirupit külmkapis. Nüüd saate seda kasutada jääteede, kohvide, limonaadide ja kokteilide magustamiseks. See kestab umbes 4 nädalat.

7
Täida kastrul võrdse koguse suhkru ja veega. Alustage 1 tassi (225 grammi) suhkruga ja 1 tassi (240 milliliitrit) veega. Sega need kaks kokku.

8
Kuumuta segu keemiseni, seejärel keeda, kuni suhkur lahustub. Selleks kulub umbes 3–5 minutit. Segage segu aeg-ajalt.

9
Tõsta kastrul tulelt ja lisa mõned vürtsid või värsked ürdid. Võite kasutada purustatud, kuivatatud ürte, kuid vältige jahvatatud vürtside kasutamist; neid on liiga raske välja filtreerida. Kui soovite valmistada mitut erinevat maitset, valage esmalt purkidesse lihtne siirup, seejärel lisage soovitud ürdid või vürtsid. Siin on mõned ideed alustamiseks: 4 pooleks murtud kaneelipulka.1 supilusikatäis sidruni-, laimi-, greibi- või apelsinikoort.1 spl kuivatatud ürte, nagu tüümian, lavendel või roosi kroonlehed.3–4 värsket rosmariini, tüümian või lavendlioksad.1 tass (25 grammi) värskeid piparmündi- või basiilikulehti.½ vaniljekauna kaun, seemned kraabitud ja lisatud.

10
Kata kastrul tihedalt kaanega ja oota 30 minutit. Selle aja jooksul muutuvad teie lisatud ürdid, vürtsid või lilled märjaks ja annavad oma maitsed lihtsasse siirupisse.

11
Kurna ürdid, vürtsid või lilled välja. Need võivad purgis ilusad välja näha, kuid lühendavad siirupi säilivusaega. Asetage klaaspurgi või -pudeli kohale peen võrgusõel või sõel ja valage sellest läbi lihtne siirup. Visake kurnasse kinni jäänud ürdid, vürtsid või lilled ära. Kui täidate pudelit, võiksite esmalt pudeli kaela alla torgata lehtri.

12
Sulgege purk või pudel tihedalt ja hoidke lihtsat siirupit külmkapis. Kasutage seda jääteede, kohvide, limonaadide ja kokteilide magustamiseks või maitsestamiseks. See kestab umbes 1 kuni 2 nädalat.