Kuidas valmistada küpsetatud spagette

Küpsetatud spagetid on lihtne, kuid maitsvalt kõht täis õhtusöök kogu perele. See on valmistatud nuudlitest, veisehakklihast, kastmest ja rohkest tahkest juustust – see on mugava toidu määratlus. Veelgi kreemisema versiooni saamiseks, mis meenutab rohkem lasanjet, lisage rohkem piimatooteid, näiteks kodujuustu ja hapukoort. Ärge unustage ülejääke salvestada!

1
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Lülitage ahi sisse, enne kui hakkate ülejäänud koostisosi valmistama, et anda ahi aega soojeneda. Keskmiselt kulub ahjul õige temperatuuri saavutamiseks umbes 20–30 minutit. Kui soovite, et see kiiremini kuumeneks, seadke ahi esmalt praadimisrežiimile. Seejärel, kui olete valmis pajarooga panema, lülitage see tagasi küpsetusasendisse.

2
Nuudlite küpsetamiseks järgige spagetipakendil olevaid juhiseid. Keeda pliidil pott vett ja vala sisse 0,45 kg kuivi spagette. Lase nuudlitel 10–12 minutit küpseda, enne kui tõstad poti tulelt ja kurnad pasta. Asetage spagetid kõrvale. Kui soovite oma spagetid maitsekamaks muuta, lisage pastavette näpuotsaga soola. Kui eelistate al dente nuudleid, vähendage küpsetusaega umbes 8–10 minutini.

3
Pruunista 0,34 kg (3–4 naela) veisehakkliha pannil 7 minutit. Küpseta liha, kuni te ei näe enam roosat. Ühtlase ja põhjaliku küpsemise hõlbustamiseks segage veiseliha pannil spaatliga, kuni see pruunistub. Kui te ei soovi, et liha oleks pannil ülerahvastatud, kasutage 12 tolli (30 cm) panni. Võite kasutada oliiviõli. pruunistamisel panni põhja, et lisada lihale rohkem maitset ja rasva, kuid see pole vajalik. Peske käed alati seebi ja sooja veega kohe pärast toore veiseliha käitlemist. Vastasel juhul võite ülejäänud köögi saastada.

4
Nõruta veiseliha, seejärel lisa pannile nuudlid ja spagettikaste. Kui olete rasva pannilt välja kurnanud, segage sisse 0,45 kg (1 16 untsi) purk spagettikastme ja nõrutatud pasta. Segage 3 koostisosa hästi, nii et kastmesse imbuks lihamaitse ja kaste kataks kõik spagetid. Ärge valage rasva kraanikaussi alla, muidu võite torusid kahjustada. Kurna see plastnõusse, lase jahtuda ja visake minema.Kasutage poest eelnevalt valmistatud spagetikastet või valmistage ise nullist.

5
Tõsta segu rasvainega määritud 33 cm Ö 23 cm tassi. Pritsmete vältimiseks valage panni sisu ettevaatlikult pajavormi põhja. Kasutage lusikaga, et segu tassis ühtlaselt laiali jaotada, veendudes, et servad ja nurgad oleksid ühtlaselt täidetud. Määrige roog oliiviõli, õli või võiga, et pajaroog ei kleepuks põhja külge.Kui kasutate kleepumatu plaat, ei pea seda määrima.

6
Puista nõude peale 1 tass (240  ml) riivitud Cheddari juustu. Proovige juustu jaotada kogu pajaroa peale, nii et igas suutäies oleks natuke. Suurema maitse saamiseks võite kasutada eelnevalt purustatud juustu või ise värskelt purustada. Lisage oma spagettidele cheddari asemel mõnda muud tüüpi juustu.

7
Aseta pajaroog ahju 30 minutiks küpsema. Asetage see keskmisele restile, kus õhk kõige paremini ringleb, et teie toit valmiks ühtlaselt ja lõpuni. Vältige soovi rooga kontrollida, avades sageli ahju ust. See laseb soojust välja ja mõjutab pajaroa valmimist. Jälgige kellaaega, kasutades telefoni kellarakendust või seadistades taimerit.

8
Eemaldage vorm ahjust ja laske sellel veidi jahtuda. Kui 30 minutit on möödas või kui näete, et juust on pruun ja mullitav, võtke pajaroog ettevaatlikult ahjust välja. Asetage see kuumale padjale või aluspinnale enne söömist korraks puhkama. Liiga kiiresti sisse kaevates põletate suu ära! Kui jääke jääb, hoidke neid külmkapis õhukindlas anumas kuni 4 päeva.

9
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Ahjude soojendamiseks kulub tavaliselt umbes 20–30 minutit. Lülitage ahi sisse, enne kui hakkate ülejäänud rooga valmistama. Kui paned ahju esmalt küpsema, kuumeneb see kiiremini. Pidage meeles, et keerake see tagasi tavaküpsetusrežiimile!

10
Keeda spagetid karbil oleva juhendi järgi, seejärel nõruta. Lase kastrulis vesi keema ja aseta spagetid 10–12 minutiks pannile. Nuudlid peaksid olema valmis, kuid mitte krõmpsud. Valage pasta kraanikausis olevasse kurni, et vesi tühjendada. Kui teie kasutatav spagetikarp on suurem kui 0,23 kg, mõõtke esmalt vajalik spagetikogus, et tagada õige kogus. see retsept. Pidage meeles, et spagetid küpsevad ahjus veidi edasi, nii et ärge laske nuudlitel pliidil pudruks minna.

11
Kuumuta 1–4 tassi (59 ml) viilutatud võid pannil keskmisel-kõrgel kuumusel. See on samaväärne 1/2 tavalisest võipulgast. Kasutage spaatliga või liigutamiseks, kui see sulab, et katta kogu pann. 12 tolli (30 cm) pann on selle retsepti jaoks sobivaim.

12
Asetage veisehakk pannile ja küpseta seda 5–7 minutit. Lükake 1 nael (0,45 kg) liha küpsemise ajaks pannil spaatliga ümber, et see ühtlaselt pruunistuks. Kui see on tehtud, ei tohiks sinna jääda roosasid laike. Kui puudutate toore liha, peske käsi seebi ja sooja veega, et mitte levitada kahjulikke baktereid.

13
Nõruta veisehakk ja sega pannile spagettikaste. Pärast liigse rasva ja rasva kurnamist lihast valage 0,45 kg (16 untsi) spagetikastme purki veiselihaga. Segage seda lusikaga, et ühendada kaks koostisosa. Ärge valage veiseliha rasva kraanikaussi. Selle asemel pange see plastmahutisse, kuni see jahtub. Seejärel visake see prügikasti. Võite kasutada spagetikastet, mis teile meeldib, või valmistada ise.

14
Sega kausis kodujuust, hapukoor ja toorjuust. Sega kokku 8 untsi (0,23 kg) kodujuustu, 1–4 tassi (59 ml) hapukoort ja 0,23 kg toorjuustu. Segage koostisosi lusika või elektrimikseri abil, kuni need on täielikult segunenud.

15
Aseta pajaroa põhja 1–4 tassi (59–ml) viilutatud võid. Asetage võitükid nõude ümber nii, et ahjus sulades kataks need kogu põhja. Mida õhemaks võid viilutate, seda ühtlasemalt saate roogi katta. Kasutage mis tahes suurusega panni või isegi panni, mida soovite. Tavaliselt küpsetatakse seda retsepti 33 cm × 23 cm suuruses vorminõus. Te ei pea nõusse määrima ega pihustama. Või hoiab ära spagettide põhja külge kleepumise või kõrbemise.

16
Laota 1/2 spagettidest nõusse, seejärel lisa kreemjas segu. Mõõda välja umbes 1/2 pastast, teine ​​pool jäta kõrvale. Tõsta see nõusse võiviilude peale. Seejärel jagage kodujuustusegu ühtlaselt nuudlitele. Võib aidata spagetid jaotada ühtlaselt kahte kaussi, et paremini hinnata, kui palju on 1/2 nuudlitest. Vastasel juhul võib juhtuda, et pajaroa peale ei mahu piisavalt pastat. Kasutage kodujuustusegu hõlpsaks määrimiseks lusika tagumist külge.

17
Aseta ülejäänud pool spagettidest kreemja kihi peale. Kui oled kodujuustusegu laiali ajanud, lisa ülejäänud nuudlid. Aseta need õrnalt nõusse, nii et need kataks kreemja kihi. Kui käed on puhtad, laota nende abil nuudlid peale. Teil on suurem kontroll kui lusikaga.

18
Kata spagetid veisehakkliha ja kastme seguga. See on teie viimane kiht. Valage liha ja kaste kõikidele nuudlitele, veendudes, et te ei jätaks neid paljastama. Kõik ahju minevad kuivnuudlid lähevad põlema. Kasutage vahukulbi, et kaste spagettide peale valada. See võib aidata teil segu ühtlaselt jaotada.

19
Aseta roog ahju 30 minutiks küpsema. Teie pajaroog valmib kõige ühtlasemalt, kui asetate selle keskmisele restile. See võimaldab kuumal õhul kogu roa ümber ringelda. Seadistage köögitaimer või kasutage kellaaja jälgimiseks oma telefoni kellarakendust.

20
Võta roog ahjust välja ja puista peale cheddari juustu. Võite kasutada eelnevalt riivitud juustu või purustada seda ise. Katke kogu pajaroog ühtlaselt 2 tassi (470  ml) cheddari juustuga. Kui teile ei meeldi Cheddari juust, asendage see oma valitud juustuga, näiteks mozzarella või colby jackiga.

21
Enne eemaldamist pange roog veel 10 minutiks tagasi ahju. See võimaldab juustul pajaroa peal sulada. Ärge jätke seda kauemaks kui 10 minutiks, vastasel juhul on spagetid kuivad ja üleküpsenud. Kui teile meeldib krõbedam ja pruunikam juust, lülitage broiler viimaseks 5 minutiks sisse. Hoidke jääke õhukindlas anumas külmkapis. rohkem kui 4 päeva.