Kuidas valmistada Kreeka jogurtit

Kreeka jogurt on paks, kreemjas ja väga maitsev sort traditsioonilisest piimatootest. Ainus erinevus “tavalise” jogurti ja kreeka jogurti vahel on see, et Kreeka sordist on eemaldatud vadak, mis kontsentreerib selle maitset. Õnneks on omatehtud Kreeka jogurtit üsna lihtne valmistada ja peaaegu võimatu segi ajada. Proovi!

1
Valmistage piim. Valage 1 liiter (¼ gallonit) piima puhtasse kastrulisse ja laske sellel kuumeneda, kuni see on peaaegu kõrvetav. Kui see jõuab temperatuurini umbes 80 °C (176 °F), eemaldage see põletist.

2
Laske piimal jahtuda. Soovi korral võite kasutada jäävanni või lasta sellel lihtsalt jahtuda. Kui piim jahtub temperatuurini 108–115 °F (42–46 °C), viige see klaas- või savinõusse. Ärge kasutage roostevaba terast. Laske jahtuda, kuni see on lihtsalt soe. Miks mitte kasutada piimanõuna roostevaba terast? Jogurti valmistamisel kasutatakse bakterikultuure, mis vajavad ellujäämiseks ja paljunemiseks väga spetsiifilist keskkonda. Metalli (roostevaba teras) kasutamine võib häirida bakterikultuuri.

3
Lisa jogurti- või kultuuripakid. Esmalt kontrollige, kas piim on jahtunud õige temperatuurini. Katsuge kätega kausi külge. Kui see on piisavalt jahtunud, vahustage 3 supilusikatäit elusat jogurtit või ühte jogurti stardipakki, kuni see on täielikult segunenud. Kui lisate piimale tavalist jogurtit, veenduge, et kasutatav jogurt sisaldaks eluskultuuri. Kontrollige jogurtipaki etiketti, kas seal on kuskil kirjas “eluskultuur”. (Mõned kaubanduslikud jogurtitooted ei sisalda eluskultuuri.) Kui kasutate jogurti stardipakki (mis sisaldab vajalikku bakterikultuuri), järgige tootja juhiseid selle kohta, milliseid proportsioone kasutada.

4
Hoidke jogurtit soojas umbes 4–12 tundi. Kata oma jogurt puhta rätikuga, lülita ahi soojaks ja lase seista vähemalt 4 tundi, kuid eelistatavalt üleöö. Kui saate, proovige seada ahju temperatuur nii, et see püsiks kogu aja ühtlasel 108° F juures. Miks vajavad bakterid piimast jogurti valmistamiseks kuumust? 108° F on ligikaudu temperatuur, mille juures jogurtikultuurid hakkavad tarbima piimas sisalduvat laktoosi. Seda protsessi nimetatakse kääritamiseks ja see on sama protsess, millega toodetakse nisust õlut või viinamarjadest veini.

5
Kurna jogurt. Järgmisel hommikul peaks jogurt välja nägema nagu valge kõva vanillikaste. Seejärel asetage sõelale marli või musliinriie, mille alla asetatakse klaaskauss. Valage jogurt riidesse ja laske sellel kurnata, kuni see saavutab soovitud konsistentsi. Kuna nõrutusprotsess võtab mitu tundi, on parem viia see külmkappi. See protsess eemaldab kogu liigse vee ning muudab teie jogurti paksemaks ja palju kreemjamaks. Kui teil pole vadaku jogurtist välja kurnamiseks musliinriiet või marli, kasutage vana T-särki, millega te pole eriti seotud. .

6
Serveeri. Kui teie jogurt on saavutanud soovitud konsistentsi, on see söömiseks valmis. Seda saab nautida puhtana, pähklite või meega, puuviljadega või isegi kasutada kastmete nagu tzatziki põhjana. Nautige!

7
Kasutage vadakut. Selle asemel, et kreeka jogurti kõrvalsaaduseks muutunud vadak ära visata, leidke sellele hoopis kasutust. Kui olete tõesti kartmatu, võite seda otse juua, kuigi see ei pruugi olla väga isuäratav. Siin on mõned ideed, mida saate oma järelejäänud vadaku ärakasutamiseks kohandada: külmutage see jääkuubikualusel ja lisage see oma smuutidele toitainesisalduse suurendamiseks. Kui te ei soovi selle külmutamisega vaeva näha, võite selle lihtsalt oma smuutile lisada. Asendage küpsetises petipiim, piim või vesi vadakuga. Kas teil on retsept, mis nõuab ühte neist kolmest? Miks mitte proovida hoopis vadakut? Kasutage vadakut leiva või isegi pannkookide küpsetamiseks.

8
Maksa oma bakteritele ette. Kui olete oma jogurti ise valmistanud, saate selles sisalduvaid bakterikultuure kasutada järgmise jogurtipartii starterina. Kolmanda või neljanda põlvkonna eelroog ei pruugi aga olla nii maitsev kui esimese põlvkonna eelroog, seega investeerige pärast kolmandat või neljandat jogurtipartii kindlasti uutesse bakteritesse.

9
Kasutage oma jogurtit kümnetes maitsvates retseptides. Jogurt on iseenesest fantastiline, eriti kui see on omatehtud. Samuti saate jogurtit kasutada mitmes suurepärase maitsega retseptis, kui valmistate kogemata liiga suure partii ega tea, mida sellega peale hakata. Siin on mõned mõtted, mille üle mõtiskleda. Valmistage troopiline jogurtiparfeed. Tehke külmutatud jogurtitopsid Valmistage magus lassi Valmistage mustikajogurtiküpsiseid