Kuidas valmistada kreeka jogurtit kitsepiimaga

Kasutage kitsepiima, et valmistada tõeliselt paks ja kreemjas kreeka jogurt! See teeb täiusliku suupiste, mis on maitsev ja tervislik. Valmistage ise kodus jogurt, et saada kõik loodusliku jogurti eelised. Piima kuumutades, eluskultuure lisades ja jogurtit kurnades saad ise valmistada kitsepiima kreeka jogurtit!

1
Kuumutage Hollandi ahjus 2 liitrit (1,9 l) kitsepiima. Kuumutage piima aeglaselt, kuni selle servade ümber tekivad väikesed mullid. See peaks juhtuma umbes 170 °F (77 °C) kuni 82 °C (180 °F) juures. Proovige kasutada kõige paksemat ja värskemat kitsepiima, mida leiate. Mõõtke piima temperatuuri kommitermomeetriga.

2
Jahutage piim temperatuurini 110 °F (43 °C) kuni 120 °F (49 °C). Lülitage kuumus välja ja laske Hollandi ahjul jahtuda. See samm peaks võtma umbes 30 minutit. Olge ettevaatlik, kui lasete piimal liiga palju jahtuda, ei hangu jogurt hästi. Ja kui te ei lase sellel piisavalt jahtuda, tapate liiga palju baktereid.

3
Lisage Hollandi ahju 4 supilusikatäit (59 mL) jogurti juuretist. Kasutage starterit, milles on kas Bifidus, L. acidophilus L. bulgaricus, S. thermophiles või L. casei. Kui olete juuretise lisanud, segage see piimaga vispliga. Jogurti juuretise saate hankida mitmest kohast. Näiteks võite kasutada poest ostetud külmkuivatatud jogurti stardipakke eluskultuuridega või tavalist poest ostetud lisaaineteta jogurtit.

4
Kuumuta ahi temperatuurini 100 °F (38 °C). Kasutage taimerit, et näidata, millal olete soovitud kuumuse saavutanud. Kui teie ahi langeb sageli seatud temperatuurist madalamale või kõrgemale, kaaluge ahju termomeetri kasutamist. See on gaasiahjude puhul tavalisem.

5
Mähi hollandi ahi rätikusse. Asetage hollandi ahi rätiku keskele. Seejärel keerake üleliigne rätik ümber hollandi ahju külgede. Veenduge, et rätik ümbritseks tihedalt Hollandi ahju, et inkubeerimine oleks kõige tõhusam. See on oluline, sest jogurti valmistamise ebaõnnestumise üks levinumaid põhjusi on see, et jogurtit ei suudeta hoida õigel temperatuuril. Kasutage rätikut, millest te ei hooli. umbes sellepärast, et teie rätik võib sellele jääda ahjujälgi.

6
Asetage hollandi ahi 6–12 tunniks ahju. Seadke valju taimer ja laske jogurtil seista. Võite selle kultuuridega segamini ajada, kui häirite jogurtit. Olge ahju avamisel ja hollandi ahju sisestamisel ettevaatlik. Kasutage kuumakaitset, näiteks ahjukindaid, ning hoidke oma käed ja jalad ahju sisemusest eemal.

7
Kontrollige, kas jogurt on 6 tunni pärast tardunud. Set jogurti peal on hägune vadakuvedelik ja selle all on vanillikastetaoline konsistents. Kui jogurt pole tardunud, jätkake kontrollimist iga 30–60 minuti järel. Kontrollimiseks otsige esmalt vadakuvedelikku. Kui kiht on vedelikku, torgake hambaork või kõrs jogurtisse ja otsige kreemja konsistentsi. Kui ajad kontrollimisel rätiku ümbrise sassi, keerake see lihtsalt ümber.

8
Eemaldage Hollandi ahi ahjust. Kui jogurt on tahenenud, võtke Hollandi ahjust välja ja asetage see kuumakindlale pinnale. Hollandi ahi on kuum, seega kasutage kuumakaitset!

9
Valage vadakuvedelik välja. Vadak on vedelik, mis asub teie jogurti ülaosas. See peaks välja nägema hägune ja kollakat värvi. Hoidke hollandi ahju paigal, samal ajal kui valate aeglaselt vadakuvedelikku välja. Säästke vadakuvedelik toitaineterikka piimaasendaja jaoks!

10
Vooderda kurn marliga. Kasutage harude, konksude või käepidemega kurna, et see saaks mugavalt istuda suure kausi ava kohal. Asetage kuni 2 kihti marli kurna peale ja suruge marli alla. Kui teil pole marli, võite selle asemel kasutada kohvifiltrit või teelappi.

11
Kinnitage kurn kausi kohale. Asetage marliga kaetud kurn suure kausi ava kohale. Haakige see või kinnitage harud kausi küljel, et kurn hiljem kaussi ei kukuks. Samuti saate kurna kinnitada, pannes marli otste ja külje ümber suure kummipaela. kauss.

12
Vala jogurt kurnasse ja lase suurem osa vedelikust läbi tõmmata. Kasutage suurt lusikat või vahukulbiga jogurtit kurnasse. Kui teil pole lusikat või kulpi, valage jogurt aeglaselt kurnasse. Laske vadakuvedelikul kiiresti välja tilkuda. Kurnamise kiirendamiseks ärge suruge jogurtit alla.

13
Pane kauss külmkappi 2 tunniks nõrguma. Tehke seda siis, kui vadakuvedeliku tilkumine on dramaatiliselt aeglustunud. Lase jogurtil veel 2 tundi kurnata ja pakseneda.Ära lase liiga kaua kurnata, muidu teed jogurti asemel juustu. Võid need vadakuvedeliku välja valada või alles hoida. Vedeliku võid külmutada ja kasutada smuutides või küpsetistes!.

14
Säilitage ja jahutage oma jogurtit. Võtke jogurt marli seest välja ja viige see õhukindlasse anumasse. Saate seda hoida külmkapis kuni nädal, enne kui see halvaks läheb. Nautige või kinkige oma kitsepiima kreeka jogurtit! Kui teil pole õhukindlat anumat, viige jogurt kaussi ja kinnitage see kilega.