Kuidas valmistada krabisid

Tavaliselt sööte krabi restoranides, kuid harva, kui üldse, ostate neid värskelt ja küpsetate neid kodus. Õnneks pole krabi keetmine nii raske, kui arvate. Kui valmistate toitu ise, loote tavaliselt oma perele tervislikumat einet ja teate, mis roa sisse läheb. Niisiis, minge välja, ostke värsket krabi ja lugege edasi, et saada nõuandeid krabide valmistamise kohta.

1
Kuumuta mitu liitrit (8–9 tassi) vett, et valmistada kaks krabi. Maitsesta kahe supilusikatäie meresoolaga. Eraldage iga küpsetatava krabi kohta vähemalt 1 liiter (0,3 USA gall). 2 krabi tähendaks vähemalt 2 liitrit (0,5 US gal) vett, 5 krabi aga vähemalt 5 liitrit (1,3 US gal) vett.

2
Laske krabi(d) õrnalt keevasse vette. Kui soovite krabi enne vette laskmist uimastada (seega humaansemalt tappes), võtke tal jalgadest kinni ja vehkige tema peaga õrnalt mitu sekundit läbi veekogu.

3
Kuumuta vesi uuesti keemiseni ja seejärel alanda kuumust madalal keemiseni.

4
Kui vesi keeb, küpseta krabi(d) olenevalt nende kaalust. Vähi kest muutub ereoranžiks, kui krabi on täielikult küpsenud.Suure krabi (~2 naela) küpsetamiseks kulub 15–20 minutit. Väiksemal krabil (umbes 1 naela või vähem) kulub 8–10 minutit küpsetamiseks.

5
Lööge krabi (krabisid) 20 sekundit jääveevannis, et vältida liha üleküpsemist.

6
Serveerige kohe või jahutage külmkapis ja serveerige külmalt. Keerake krabi küünised ja jalad ära. Murdke krabi kest ühenduskohtadest ja seejärel koore kõige laiemast osast krabivasara või pähklipurejaga. Asetage krabi tagurpidi. Seejärel tõmmake üles sabaklapp (nimetatakse ka “põlleks”) ja visake minema. Pöörake krabi ümber ja visake ülemine kest ära. Seejärel asetage krabi uuesti selili ja pühkige ära lõpused, sisemused ja lõualuu. Murdke krabi pooleks ja nautige keha sees olevat liha.

7
Lase keema suur pott 1 tassi äädika, 2 tassi vee ja 2 supilusikatäie soolaga. Asetage vee asemel vedelikku üks või kaks supilusikatäit Old Bay või Zataraini maitseainet (valikuline).

8
Vedeliku keemise ajal asetage krabi(d) sügavkülma või jääveevanni. See uimastab krabid inimlikult enne nende tapmist, aidates samal ajal hoida nende jäsemeid aurutamise ajal tervena.

9
Asetage aurutamisrest keeva vedeliku kohale ja asetage krabi(d) ohutult aurutamisrestile. Katke kaanega. Seadke põleti keskmisele kõrgele.

10
Aurutage krabi(sid) vähemalt 20 minutit. Krabi(d) peaksid toiduvalmistamise lõppedes muutuma ereoranžiks või punaseks. Kontrollige perioodiliselt, et vedelik, millega aurutate, poleks aurustunud. Kui see on aurustunud, valage pannile mööda sooja vett ja katke kaanega.

11
Liha üleküpsemise peatamiseks eemaldage krabi(d) ja põrutage 20 sekundit jääveevannis.

12
Serveeri kohe.

13
Uimastage krabi esmalt, asetades 3 minutiks sügavkülma.

14
Puhastage krabi. Lõigake küünis (kuid ärge murdke ära) ja eemaldage silmad, lõuad ja sabaklapp (või põll) ning loputage lõpused külma vee all välja.

15
Valmista marinaad. Mõned inimesed eelistavad sulatatud võid koos hakitud küüslaugu, sidruni ja krabimaitseainega. Proovige omavahel segada: 8 spl oliiviõli1 tl küüslaugupulbrit 1 tl sidrunipipra maitseainet 1 tl paprikat 1 sl Worcestershire’i kastet 1 tl soola

16
Määri kondiitripintsliga kogu krabi(d) ühtlaselt marinaadiga. Pöörduge kindlasti kõikidesse nurkadesse.

17
Asetage krabi(d) madalal/keskmisel madalal kuumusel grillile ja küpsetage kaanega 10 minutit.

18
Keerake krabikate uuesti marinaadiga ümber ja küpseta kaanega veel 10–15 minutit. Kui krabi(d) on muutunud erkoranžiks või punaseks, on nad nautimiseks valmis!

19
Valmis.