Maitsvad viisid ämblikkrabi kodus küpsetamiseks

Ämblikkrabid võivad väljast veidi hirmutavad tunduda, kuid nad on täis maitsvat liha. Seda maitsvat karplooma saate valmistada nagu kõiki teisi krabisid, peamine erinevus seisneb selles, et ämblikkrabid on pisut suuremad ja teravamad kui nende kaaslased koorikloomadest. Tavaliselt saate oma krabi keeta või grillida ja seejärel liha välja valida, kui see on küpsetatud.

1
Pange krabi mõneks tunniks külmkappi, et see tappa. See võib tunduda veidi õudne, kuid alati on kõige parem töötada värskelt tapetud krabidega. Ohutuse tagamiseks võtke krabi külmkapist välja ja asetage see tasasele pinnale, kõht ülespoole. Torkake suur lai nuga keskelt läbi, et veenduda, et krabi on enne alustamist surnud. Külmik tapab tõenäoliselt krabi, kuid ettevaatlik olla ei tee haiget!Ärge keetke ämblikkrabi elusalt. Seda ei peeta humaanseks ja kaval koorikloom võib kuumas vees jalad maha ajada. See on arusaadav, kui te ei soovi krabi ise tappa. Paluge müüjal see teie eest tappa, kui ostate turult ämblikkrabisid.

2
Täida väga suur pott poolenisti ja soola vesi. Haara endale suurim pott, mis sul on käteämblikkrabid, on tõesti suured ning vajavad leotamiseks ja keetmiseks palju ruumi. Täitke pott umbes pooleni, nii et teie krabi oleks vette pannes täielikult kaetud. Seejärel segage vette mitu lusikatäit soola. Professionaalsed kokad soovitavad ämblikkrabi keetmisel vett soolata. Ämblikkrabid võivad olla kuni 9 tolli (23 cm) laiad, seega võib seda pigistada.

3
Kaaluge oma ämblikkrabi kaalul, et näha, kui kaua see küpsetamiseks vajab. Asetage krabi digitaalsele või traditsioonilisele toiduvalmistamiskaalule ja võtke teadmiseks kaal. Ämblikkrabisid tuleb küpsetada 15 minutit iga 1 kg (2,2 naela) kohta, nii et see aitab varakult teada, millega töötate. Näiteks kui teie krabi kaal on 1 1–2 kg ( 3,3 naela), küpsetate seda 22 ½ kuni 25 minutit.

4
Lase vesi keema ja kasta krabi vette. Lülitage pliit kõrgele kuumusele ja asetage krabi potti, jättes potti katmata. Kui vesi juba keeb, on küpsetamist lihtsam ajastada.

5
Keera kuumus madalaks ja keeda krabi vähemalt 15-20 minutit. Üldiselt vajavad ämblikkrabid 1 kg liha jaoks vähemalt 15 minutit küpsetusaega. Keerake vesi keemiseni ja laske krabilihal täielikult küpseda. Näiteks kui teie krabi kaalub 1–1–2 kg (3,3 naela), küpsetate seda 22–25 minutit.

6
Eemaldage krabi veest ja jahutage, kuni see jahtub. Lülitage pliit välja ja laske krabil paar minutit vees jahtuda. Haarake krabi tangidega ja asetage see alusele. Seejärel libistage see külmkappi, kuni see on puudutamisel jahe.

7
Maitsevõi saamiseks segage punane tšilli, või, küüslauk, koriander ja laim. Valage väikesesse kaussi 7 spl (100 g) sulatatud võid ja segage sisse väike peotäis hakitud koriandrit, 3 purustatud küüslauguküünt ja 1 hakitud punane tšilli. Lisage segule tilk laimimahla ja segage kõik kokku – see annab teie krabile palju maitset!

8
Seadke grill kõrgele kuumusele. Süütage oma söed ja oodake, kuni need on kuumaks läinud, et teie ämblikkrabi küpsetaks ühtlaselt. Kui kasutate gaasigrilli, reguleerige temperatuur enne küpsetamise alustamist kõrgele kuumusele. Kui grilli pind tundub kuum, võite hakata küpsetama!

9
Asetage terve, küpsetamata krabi 10-12 minutiks grillile. Ärge veel muretsege oma krabi tükkideks rebimise pärast. Selle asemel asetage kogu krabi grilli peale. Küpseta krabi mõlemat poolt 5–6 minutit ja seejärel pööra krabi ümber, et mõlemad pooled saaksid ühtlaselt küpseda.Jäta seda tehes grill katmata.Mõned inimesed eelistavad eemaldada kesta ja lõpused ning lõigata ämblikkrabi enne pooleks. seda grillides. Kui teete seda, peate oma krabiliha grillima ainult 4 minutit mõlemalt poolt.

10
Pintselda maitsevõiga krabi küpsemise ajal mõlemalt poolt. Kasta toidupintsel võisegusse ja määri liha grillimise ajaks jalgadele. Tehke seda krabi mõlemal küljel, nii et liha maitseb ülimaitsvalt ja maitsvalt.

11
Eemaldage liha ja määrige see maitsevõiga. Tõsta krabi tangidega grillilt maha ja lase paar minutit jahtuda. Seejärel keerake jalad ära ja asetage värske salatiga taldrikule. Serveerige ka sidruniviiluga.

12
Keerake ja tõmmake krabi jalad ja küünised ära. Asetage krabi kõht ülespoole oma tööpinnale, mis muudab selle lahtivõtmise pisut lihtsamaks. Haarake tugevalt igast jalast ja küünisest ning keerake see täielikult ära. Asetage jalad ja küünised nende eemaldamisel kõrvale. Ämblikkrabi jalad võivad olla veidi pikemad, kui olete harjunud, eriti kui olete harjunud tavalist krabi valmistama ja nautima.

13
Mähkige jalad kokku ja purustage need haamriga, et liha eemaldada. Ümbritsege iga krabi jalg puhta rätikuga ja asetage need kõik tasasele pinnale. Lööge iga jalg üks kord vasara või haamriga, et saaksite koore tagasi koorida ja nautida maitsvat liha. Ärge lööge jalgu rohkem kui üks kord, vastasel juhul võite kesta pisikesteks, võimatuks leitavateks tükkideks purustada. Nüüd olete valmis nautima kogu oma ämblikkrabiliha!

14
Tõmmake krabil koor ära ja eemaldage sisemised lõpused. Vajutage käega ämblikkrabi ülaosa alla ja kaevake sõrmed krabi põhikeha alla, otse koore kohale. Haarake ja tõstke krabi keha, et see koorest eraldada. Otsige keha külgedelt mitu halli küüslaugukujulist osa ja eemaldage need. Need on krabi lõpused ja te ei söö neid. Ärge kartke küünarnuki määret lisada! Ämblikkrabid on päris kopsakad.

15
Tõsta pruun liha koore seest lusikaga välja. Tõstke kest üles ja piiluge sisse. Tõenäoliselt on koore äärtes veidi pruuni liha üle jäänud. Haara lusikas ja kühvelda need maitsvad suupalad välja.

16
Lõika põhiosa kaheks suureks tükiks ja eemalda valge liha. Haara suur lai nuga ja lõika krabi keha pooleks, kust just lõpused eemaldasid. Tõenäoliselt näete palju auke ja lünki, see on täiesti normaalne ja just nii on ämblikkrabi ehitatud. Seejärel võtke võinuga ja kraabige läbi krabi keha avad. Tõsta liha väikesesse kaussi kõrvale, et saaksid seda hiljem nautida.

17
Säilitage oma värsket krabiliha kuni 2 päeva. Lükake oma ämblikkrabi liha külmkappi, kui kavatsete seda 2 päeva jooksul süüa. Seejärel külmutage oma krabiliha kuni 3 kuuks õhukindlas sügavkülmkotis või sügavkülmikukindlas konteineris. Parem on külmutada krabiliha koos muude koostisosadega, mis ei ole mereannid, et liha ei muutuks nööriks. Teie liha võitis. ei ole väga värske, kui hoiate seda kauem kui 3 kuud.