Kuidas valmistada krabi õunatarretist

Kas teil on viljadest pakatav krabi-õunapuu, kuid teil pole õrna aimugi, mida selle kõigega peale hakata? Krabiõunte retsepte pole palju, kuid see tarretis on nii maitsev, et isegi kui see oleks olemas, ei tahaks te krabiõunu nende proovimisele raisata.

1
Korja krabiõunad. Krabiõunu ei ole tavaliselt kaubanduslikult saadaval, nii et tõenäoliselt peate krabi-õunapuu leidma ja need ise korjama. Ärge kõhelge aga proovige kohalikku talupidajate turgu, sest keegi võib neid müüa või osta.

2
Pese krabiõunad. Eemaldage varred ja lõigake ära põhi ja kõik halvad osad.

3
Pane krabiõunad kastrulisse ja kata veega. Kuumuta keemiseni ja keeda umbes pool tundi.

4
Kurna viljaliha. Krabi õunatarretis kurnatakse tavaliselt läbi musliini, mille tulemuseks on selge tarretis, kuid kui teil seda pole ja te ei pahanda, et tarretis on hägune, võite kasutada peent sõela. Kui kurnate läbi musliini, peate jätma viljaliha omal ajal pingutama (kui kahtlete, jätke see üleöö), kuna protsessi kiirendamiseks pigistades tekib hägune tarretis.

5
Mõõda mahl ja lisa suhkur. Vaja läheb umbes 7 osa suhkrut 10 osa mahla kohta.

6
Pigista sidrun ja lisa mahlale ja suhkrule.

7
Keeda tarretis. Koori pinnale tekkiv valge vaht – see on kraam, mis muudab tarretise häguseks – nii et mida rohkem saad sellest lahti, seda selgem on tarretis. Kui tarretis hakkab paksenema, katsetage seda iga paari minuti järel külma lusika tagaküljel. Kui see tardub, on see valmis. Kui teil on termomeeter, peaks tarretis tarduma umbes 105 ºC, 221 ºF.

8
Valage steriliseeritud purkidesse ja sulgege. Sulgege tihedalt, kuni see on veel veidi soe. Hoida jahedas, pimedas ja kuivas kohas.