Kuidas valmistada kookosjogurtit

Kookosjogurt on maitsev, piimavaba ja veganisõbralik alternatiiv tavalisele jogurtile. Traditsiooniline valmistamine nõuab käärimisperioodi, kuid kui teil on kiire, võite võtta paar otseteed ja valmistada selle asemel “petturi” kookosjogurtit.

1
Pane kookospiim külmkappi. Asetage kookospiimapurgid külmkappi ja laske neil üleöö või vähemalt 8 tundi külmas seista. Külmutus aitab eraldada paksu koore kookosveest. Ärge kunagi raputage kookospiimapurke, kuna see võib need kaks komponenti uuesti kombineerida.

2
Segage koor ja muud koostisosad. Võtke jahe ja paks kookoskreem välja ja asetage see suurde kaussi. Lisage probiootikumid ja magusaine, seejärel vahustage, kuni see on hästi segunenud ja ühtlane. Ärge kasutage kookospiima vesist osa purgi põhjas. Selle kasutamine annab väga õhukese jogurti. Probiootikumide kapslite kasutamisel avage kapslid ja kasutage sees olevat pulbrit. Võite kasutada ka 2 tl (10 ml) probiootilist pulbrit, 2 sl (30 ml) poest ostetud kookosjogurtit või 2 spl (30 ml) fermenteeritud kookosveega probiootilist keefirit. Toorsuhkur toimib hästi magusainena, kuid võite lihtsalt kasutage sama kogust vahtrasuhkrut, toormett või agaavi. Kui eelistad vähemmagusat jogurtit, võid magusaine üldse ära jätta.

3
Tõsta segu steriliseeritud purkidesse. Valage kookospähkli segu puhtasse, steriliseeritud klaaspurki. Sulgege purk tihedalt kaanega. Oluline on kasutada steriliseeritud purke, sest halvad bakterid rikuvad jogurti, kui see sisse pugeb. Purke saab steriliseerida nõudepesumasinas või keeva veega.

4
Hauta jogurtit 24 tundi. Asetage suletud jogurtipurgid oma ahju. Jätke ahi välja, kuid lülitage ahju tuli sisse. Laske jogurtil 12–24 tundi ahjus seista. Suletud ahi, mille valgus on sisse lülitatud, hoiab stabiilset temperatuuri vahemikus 105–110 kraadi Fahrenheiti (40–43 kraadi Celsiuse järgi), mis sobib ideaalselt kääritamisprotsessiks. Ärge lülitage ahju sisse, kuna see muudab sisemuse liiga kuumaks, mis tõenäoliselt tapab probiootikumid. Pikema inkubatsiooniperioodi jooksul muutub jogurt paksemaks. Peaksite andma sellele minimaalselt 12 tundi, kuid 24 tundi oleks ideaalne.

5
Jahuta külmkapis. Eemaldage paks kääritatud jogurt ahjust ja viige see külmkappi. Jahutage jogurtit umbes 6 tundi või kuni see täielikult jahtub. Kui jogurt selle aja jooksul eraldub, saate kihid omavahel segades uuesti kombineerida. Jogurtit saab ka paksemaks muuta, valades vedela kihi maha ja kasutades ainult selle all olevat paksendatud kihti.

6
Nautige. Kookosjogurt on nüüd valmis ja serveerimiseks valmis. Jahutage kõik jogurtijäägid õhukindlas anumas. Kasutage seda kahe nädala jooksul.

7
Kombineeri kookospiim ja paksendaja. Raputage kookospiima, seejärel avage purgid ja valage need keskmisesse kastrulisse. Lisage kookospiimale oma valitud paksendaja. Erinevalt ilma paksendajata valmistatud kookosjogurtist peate ära kasutama täispurgi kookospiima. Purkide põhjalik loksutamine enne nende avamist peaks aitama ühendada eraldatud koore ja vee. Kui kasutate agar-agarit, puista helbed kookospiima peale ilma neid segamata. Kui kasutate tapiokitärklist, vahustage 1/3 tassi (80 ml) kookospähklit. piima koos tapiokiga, kuni tärklis lahustub. Vala see segu tagasi ülejäänud kookospiima hulka ja sega ühtlaseks.

8
Kuumuta kookosesegu. Asetage kastrul pliidile keskmisel kuumusel. Laske kookospiimal õrnalt podiseda, seejärel alandage kuumust madalaks ja keetke veel 5–10 minutit. Kui kookospiim hakkab podisema, peaksite segu perioodiliselt vispeldama, et paksendaja piima sisse seguneks. Jätkake piima kuumutamist. kookospiima, kuni agar-agar täielikult lahustub või tapiokk piima täielikult pakseneb.

9
Lase segul jahtuda. Eemaldage kookospähkli segu tulelt ja laske sellel jahtuda temperatuurini 100–115 kraadi Fahrenheiti (38–46 kraadi Celsiuse järgi). Kasutage segu temperatuuri testimiseks toidutermomeetrit. Oluline on lasta sellel piisavalt madalale langeda. Kui lisate probiootikume, kui temperatuur jääb liiga kuumaks, surevad kasulikud bakterid ja jogurt ei käärita korralikult.

10
Lisa probiootikumid ja magusaine. Piserdage probiootikume ja magusainet piima pinnale, seejärel vahustage korralikult. Kui kasutate probiootilisi kapsleid, avage kapslid ja kasutage ainult sees olevat pulbrit. Teise võimalusena võite kasutada 4 tl (20 ml) probiootilist pulbrit, 4 sl (60 ml) poest ostetud kookosjogurtit või 4 spl (60 ml) fermenteeritud kookosveega probiootilist keefirit. Toorsuhkru saate asendada mõne muu magusainega. , nagu vahtrasiirup või agaav, või soovi korral see üldse ära jätta.

11
Valage jogurt steriliseeritud purkidesse. Valage kookosesegu steriliseeritud klaaspurkidesse. Sulgege purgid tihedate kaantega. Enne kasutamist tuleb purgid steriliseerida; vastasel juhul võivad halvad bakterid segusse sattuda ja teie jogurtit rikkuda. Steriliseerige purgid nõudepesumasina kuumima tsükliga või leotades neid mitu minutit keevas vees.

12
Hauta jogurtit 12–24 tundi. Asetage jogurt tühja ahju. Lülitage ahju tuli sisse, kuid jätke ahi ise välja. Laske jogurtil selles soojas keskkonnas 12–24 tundi käärida. Ärge lülitage ahju sisse, sest väga kuum temperatuur võib probiootikumid tappa. Suletud ahjus põleva valgusega peaks temperatuur jääma vahemikku 105–110 kraadi Fahrenheiti (40–43 kraadi Celsiuse järgi), mis sobib ideaalselt kultiveerimisperioodiks. Kui kookosjogurtil lastakse seista 24 tundi, tuleb jogurt paksemaks, kuid enamik neist peaks olema valmis 8-12 tunni pärast.

13
Tõsta jogurt külmkappi. Tõsta jogurtipurgid külmkappi ja lase neil umbes 6 tundi jahedas seista.Selle aja jooksul peaks jogurt jätkama paksenemist ja käärimisprotsess lõppema. Kui jogurt eraldub, võib kihtide ühendamiseks segada. Paksema jogurti puhul aga kurna vedelik ja kasuta ainult paksendatud alumist kihti.

14
Nautige. Kookosjogurt peaks sel ajal olema valmis ja söömiseks valmis. Kõiki ülejääke võib hoida õhukindlas purgis või konteineris ja hoida külmkapis kuni kaks nädalat.

15
Jahuta kookospiim. Asetage kookospiimapurgid oma külmikusse ja laske neil seista üleöö või vähemalt 8 tundi. Jahutamine aitab kookoskreemi veest eraldada. Kui eelistate töötada värskemate koostisosadega, võite konserveeritud kookospiima asemel kasutada värsket kookosliha. Segage 2 tassi (500 ml) värsket kookosliha 1/2 tassi (125 ml) kookosveega või filtreeritud veega, segades ühtlaseks. Saate seda segu kohe kasutada; külmutus pole vajalik.

16
Koori tahkunud koor välja. Ava kookospiimapurgid ja kahvli pealt välja tahkunud koor. Visake purgi põhjas olev vesine osa ära. Ärge raputage purki enne nende avamist, sest nii koor ja vesi segunevad ning tulemuseks on vesine jogurt.

17
Blenderda koostisained omavahel. Asetage tahkunud kookospiim blenderisse või köögikombaini. Lisa sidrunimahl, probiootikum ja sool. Segage koostisained omavahel hästi segunenud ja väga ühtlaseks. Avage ja tühjendage probiootikumkapslid; Ärge lisage blenderisse terveid kapsleid. Kui teil pole probiootilisi kapsleid, võite kasutada 1 tl (5 ml) probiootilist pulbrit või 1/4 tassi (60 ml) kookosvee probiootilist keefirit.

18
Reguleerige vastavalt soovile. Maitse jogurtit. Soovi korral lisage 1 spl (15 ml) vedelat magusainet ja segage jogurt uuesti, kuni magusaine on ühtlaselt jaotunud. Vahtrasiirup, agaav, kookospähkli nektar ja looduslik vedel roosuhkur on kõik head valikud. Kui jogurt on liiga paks oma eelistuste järgi võite selle lahjendamiseks lisada ka 1–2 spl (15–30 ml) kookosvett või puhastatud vett.

19
Jahuta kuni jahtumiseni. Viige jogurt õhukindlasse plastmahutisse ja asetage see külmkappi. Laske jogurtil umbes 2–3 tundi jahtuda. See samm ei ole tingimata vajalik, kuid kui sööte jogurti kohe ära, on see leige ja võib tunduda vähem maitsev.

20
Nautige. Eemaldage jogurt külmkapist ja serveerige seda, kuni see on veel jahtunud. Jahutage kõik ülejäägid õhukindlas anumas ja kasutage need kahe nädala jooksul.