Kuidas valmistada kofeiinist Jello Shots

Jello shotid on lõbus ja maitsev viis oma lemmikjookide või -kokteilide serveerimiseks. Kui soovite koos oma želee ampsudega kiiresti kofeiini parandada, lisage kofeiini. Jello shotte saate hõlpsalt teha mis tahes energiajooki ja alkoholi kasutades. Või valmistage klassikalisest kokteilist, rummist ja koolast, jello shottideks. Vähema magusa, kuid suure kofeiinisisaldusega jello shoti saamiseks kasutage kohvi ja oma lemmiklikööre.

1
Valmistage oma jello vorm. Võtke välja 2 silikoonvormi, millest igaühes on umbes 12 väikest õõnsust. Pihustage vorme kerge keedupihustiga. Võtke paberrätik ja pühkige igast õõnsusest ära liigne õli. Vormi ettevalmistamine muudab tarretiste eemaldamise lihtsamaks. Aseta vormid küpsetusplaadile või jahutusrestile.

2
Leota želatiini energiajoogis 2 minutit. Valage väikesesse kastrulisse 1 tass (240 ml) oma lemmikenergiajooki. Piserdage energiajoogile 1 1/2 0,25-untsi (7 g) ümbrikut maitsestamata želatiini ja laske sellel 2 minutit tõmmata. Vältige želatiini leotamise ajal segamist. Olenevalt energiajoogist võib suhkrusisaldus mõjutada želatiini konsistentsi. Kui teete energiajookide shotte ja leiate, et need on liiga pehmed, lisage retsepti uuesti valmistamisel täiendav ümbrik maitsestamata želatiini.

3
Kuumuta želatiini ja energiat mitu minutit. Lülitage kuumus madalaks ja segage želatiinisegu. Želatiin peaks lahustuma ja vedelik hakkab õrnalt mullitama. Lülitage kuumus välja.

4
Sega juurde viin ja tükelda kirsid. Valage sisse 1 tass (240 ml) viina ja segage see želatiini segusse, kuni see on segunenud. Jätke segu mõneks minutiks kõrvale, kuni saate välja 24 kirssi koos nende vartega. Lõika terava noaga iga kirsi põhi ära. Visake otsad ära. Kirsside kärpimine aitab neil tarretises kergemini seista. Varrest lahkumine annab inimestele ka midagi, millest kinni haarata, kui nad tarretist kätte võtavad.

5
Valage pool vedelikust ettevalmistatud vormidesse ja jahutage neid 2 tundi. Kasutage väikest vahukulbi, lusikat või kalkuniliha, et täita iga õõnsus poolenisti želatiin-energiajoogi seguga. Pange silikoonvormid külmkappi ja jahutage shotte umbes 2 tundi. Need peaksid olema täiesti kindlad.

6
Asetage igasse vormiõõnsusse kirss ja valage õõnsustesse ülejäänud vedelik. Pange üks kärbitud kirss otse igasse süvendisse jello shotile. Asetage kirss nii, et vars jääks ülespoole ja kirss asetseks tasaselt ampsu peal. Täida ülejäänud iga õõnsus ülejäänud želatiiniseguga. Kui želatiinisegu on hakanud tarduma, siis lihtsalt kuumuta seda tasasel tulel, kuni see on jälle vedel.

7
Jahutage kofeiinisisaldusega jello shotid üleöö ja serveerige neid. Asetage küpsetusplaadid koos silikoonvormidega külmkappi. Jahutage želee-ampsud üleöö, et need täielikult paika küpseksid. Vormide vormimata jätmiseks ja serveerimiseks tõmmake võinuga mööda iga õõnsuse servi ja tõstke haavlid välja. Aseta need serveerimisalusele ja paku külalistele.

8
Sega osa koolast laimimahlaga. Valage 1/2 tassi (120 ml) jahutatud kofeiini sisaldavat koola kuumakindlasse segamisnõusse. Lisa 1 supilusikatäis (15 ml) laimimahla ja sega vedelikud kokku.

9
Leota želatiini vedelikus 1 minut. Avage 1 0,25-untsi (7 g) ümbrik maitsestamata želatiiniga ja puista see koolalaimi segule. Laske želatiinil vedelikku 1 minut ilma segamata imada.

10
Aja ülejäänud koola keema. Valage ülejäänud 3/4 tassi (180 ml) koolat väikesesse kastrulisse ja keerake kuumus keskmisele kõrgele. Aja koola keema ja keera siis kuumus maha.

11
Sega keedetud koola želatiini hulka. Kalla kuum koola ettevaatlikult želatiiniseguga kaussi. Segage segu, kuni želatiin on täielikult lahustunud. Vedelik ei tohiks olla üldse teraline.

12
Sega juurde rumm ja jaga jello shotid klaasidesse. Valage segusse 1/3 tassi (80 ml) rummi ja segage hästi. Asetage plastikust klaasid küpsetusplaadile. Kasutage üksikute klaaside täitmiseks lusikat, kulpi või kalkuniliha. Teil peaks olema piisavalt vedelikku, et valmistada 15–20 kofeiini sisaldavat jello shoti. Võite kasutada ka oma lemmiksilikoonist želeevormi või klaasist shotiklaase.

13
Tõsta külmkappi ja serveeri jello shotid. Pange leht klaasidega külmkappi ja jahutage shotte 2 1/2 tundi või kuni need on kõvad. Eemaldage ampsud külmkapist ja serveerige kohe.

14
Valmistage oma jello vorm. Võtke välja umbes 15 väikese õõnsusega silikoonvorm. Pihustage vorm kerge küpsetuspihustiga. Võtke paberrätik ja pühkige igast õõnsusest ära liigne õli. Vormi ettevalmistamine muudab tarretiste eemaldamise lihtsamaks. Asetage vorm küpsetusplaadile või jahutusrestile. Kui soovite pigem täita üksikuid ampsuklaase, asetage need lihtsalt küpsetusplaadile. Vältige väikeste pabertopside kasutamist, kuna need võivad kuuma tarretisegu neisse valades laiali kukkuda. Igas õõnsuses või klaasis peaks olema umbes 1 unts vedelikku.

15
Leota želatiini kohvis 2 minutit. Valage väikesesse kastrulisse 1 tass (240 ml) keedetud tumeda röstiga kohvi või espressot. Avage 3 0,25-untsi (7 g) ümbrikut maitsestamata želatiiniga ja piserdage neist 2 1/2 kohvi peale. Lase želatiinil 2 minutit tõmmata. Vältige segu segamist. Ülejäänud želatiini võite kolmandas ümbrises ära visata või alles jätta, et seda mõnes teises retseptis kasutada.

16
Sega ja kuumuta želatiini 5 minutit. Lülitage kuumus sisse madalaimale võimalikule astmele ja segage kohviželatiinisegu. Segage seda pidevalt, kuni see küpseb umbes 5 minutit või kuni želatiin on täielikult lahustunud.

17
Sega juurde alkohol ja agaavinektar. Keera kuumus maha ja tõsta kastrul ettevaatlikult pliidilt maha. Peate segama: 1/3 tassi (80 ml) espressomaitselist viina 1/3 tassi (80 ml) vanillimaitselist viina 1/3 tassi (80 ml) kohvimaitselist likööri 1 teelusikatäit (5 ml) agaavinektarit või lihtsat siirupit, valikuline 1–2 supilusikatäit (15–30 ml) Iiri koorelikööri, valikuline

18
Täida želee vorm vedelikuga. Kasutage lusikat, vahukulpi või kalkuniliha, et viia vedelik ettevalmistatud tarretisevormi või individuaalsete haavliklaaside õõnsustesse. Sul peaks olema piisavalt vedelikku 15 jello shoti tegemiseks.

19
Hoidke kofeiini sisaldavaid želee shotte mitu tundi külmkapis. Tõsta küpsetusplaadil olev silikoonvorm külmkappi ja jahuta jelloshotsid vähemalt paar tundi, kuni need on täielikult tahenenud. Jello shotid võid jahutada üleöö.

20
Eemaldage jello shotid silikoonvormist 1 tund enne serveerimist. Kui tarretised on tugevad, keerake silikoonvorm ettevaatlikult tagurpidi. Kui vorm oli korralikult määritud, võivad ampsud välja libiseda või peate võib-olla igat õõnsust õrnalt pigistama, et želee vabastada. Asetage ampsud oma serveerimisalusele või küpsetusplaadile.

21
Jahutage jello shotid 1 tund ja serveerige neid. Asetage jello shotid tagasi külmkappi ja jahutage neid umbes 1 tund enne serveerimist. Serveeri jello shotid otse aluselt või aseta üksikutele serveerimistaldrikutele.