Kuidas teha siniseid Hawaii jellosid

Lõbusa ja šokeeriva värviga peoõhtu jaoks tehke Blue Hawaiian jello shots. Nende täiskasvanute ampsude kiireks segamiseks lahustage marjasinine tarretis vees ja lisage seejärel Blue Curaçao, Malibu rumm ja ananassimahl. Valage vedelik väikestesse tassidesse ja jahutage, kuni need on hangunud. Iseloomuliku sinise ja kollase kihiga kaadrite jaoks kombineerige ananassimahl viina, želatiini ja Blue Curaçaoga. Kui see kiht on tahenenud, vala sellele želatiini, sidrunisiirupi ja ananassimahla segu. Serveerige kihilisi kaadreid, kui need on hangunud.

1
Asetage küpsetusplaadile 10 väikest tassi. Võtke ääristatud küpsetusplaat või plaat välja ja asetage see oma tööpinnale. Asetage alusele 10 2-untsi (59 ml) plastist sufleed.

2
Pane marjasinine tarretis kaussi ja vispelda keevasse vette. Avage 85 g (3 untsi) marjasinise tarretise karp ja valage see kaussi. Valage aeglaselt 1–2 tassi (120 ml) keeva veega ja vahustage, kuni tarretis on lahustunud. Tassidesse valamise hõlbustamiseks võite segu vahustada suures kuumakindlas mõõtetopsis.

3
Klopi sisse Blue Curaçao, Malibu rumm ja ananassimahl. Valage kaussi 1–2 tassi (120 ml) Blue Curaçao likööri, 1–2 tassi (120 ml) Malibu rummi ja 1–2 tassi (120 ml) jahutatud ananassimahla. Vahusta vedelike segamiseks.

4
Vala vedelik tassidesse. Valage aeglaselt nii palju vedelikku, et see täidaks kõik küpsetusplaadil olevad sufleetopsid. Kui te ei saa otse kausist valada, jagage vedelik tasside vahel mõõtetopsi abil.

5
Jahutage jello shotid vähemalt 4 tundi. Pane küpsetusplaat ampsudega külmkappi. Jätke tarretised vähemalt 4 tunniks seisma, et need paika saaksid. Kui soovite ampsud enne tähtaega teha, hoidke neid kuni 1 päeva külmkapis.

6
Kaunista shotid ananassiviilude ja maraschino kirssidega. Lõika 10 konserveeritud või värsket ananassi viilu hammustusesuurusteks tükkideks ja lõika igasse viilu. Lükake hammustuse suurune kiil iga jello shoti servale. Seejärel valage iga amps maraschino kirssiga ja serveerige. Kaunistage amps vahetult enne serveerimist, sest kirsid võivad aja jooksul ampsu värvi muuta.

7
Valage pannile 1–4 tassi (59 ml) mahla ja viina. Valage 1–4 tassi (59–ml) kurnatud ananassimahla kastrulisse ja lisage 1–4 tassi (59–ml) viina. Segage, et vedelikud seguneksid.

8
Puista peale pool želatiinist ja lase 1–2 minutit seista. Ava 0,25 (7 g) želatiinipakk ja puista see kastrulis olevatele vedelikele. Laske želatiinil vedelikku 1–2 minutit imada. Želatiin tundub paks, kui see on osa vedelikust imendunud. Vältige želatiini segamist, kuna see hüdreerub.

9
Segage ja keetke segu madalal kuumusel 5 minutit. Lülitage põleti madalaimale astmele ja alustage želatiini segu segamist. Jätkake segamist, kuni želatiin kuumeneb ja lahustub. Vältige želatiini kuumutamist keskmisel kuumusel, kuna see võib põhjustada osa alkoholi aurustumist.

10
Lülitage põleti välja ja segage sisse Blue Curaçao ja rumm. Liigutage kastrul külmale põletile, et želatiin ei küpseks edasi. Segage 1–4 tassi (59 ml) Blue Curaçao likööri ja 1–4 tassi (59 ml) valget rummi.

11
Vala sinine želatiinisegu shotiklaasidesse. Asetage küpsetusplaadile 18–24 59 ml (2 untsi) tassi. Jagage sinine želatiinisegu kõigi tasside vahel. Nii tekib ampsude põhjale sinine kiht. Suurema panni valmistamiseks, mida saab tükkideks lõigata, võtke välja 9 x 5 (22 x 12 cm) leivavorm. Vala kogu sinise želatiinisegu leivavormi.

12
Pane sinine želatiinikiht vähemalt 1 tunniks külmkappi. Pane küpsetusplaat koos ampsudega külmkappi. Jahutage jellot vähemalt 1 tund, et sinine kiht täielikult kinnituks.

13
Segage kastrulis ülejäänud mahl ja 1–4 tassi (59 ml) sidrunisiirupit. Valage ülejäänud 3–4 tassi (180 ml) kurnatud ananassimahla väikesesse kastrulisse. Segage 1–4 tassi (59 ml) sidrunisiirupit, kuni vedelikud on segunenud. Kui teil pole sidrunisiirupit, segage 2 supilusikatäit (30 ml) limonaadikontsentraati 2 spl (30 ml) veega ja kurnake. seda.

14
Piserdage želatiin vedelikuga ja laske sellel 1–2 minutit tõmmata. Ava ülejäänud (0,25 või 7 g) želatiiniümbris ja puista see ühtlaselt kastrulis olevale vedelikule. Jätke see 1 kuni 2 minutiks hüdraatuma. Ärge segage želatiini, kuna see hüdreerub, sest see võib moodustada tükke.

15
Segage ja keetke kollast želatiini madalal kuumusel 5 minutit. Lülitage põleti madalaimale astmele ja segage želatiini pidevalt. Jätkake želatiinisegu keetmist, kuni želatiin on lahustunud.

16
Jahutage kollast želatiini 10 minutit ja valage see shotitopsidesse. Lülitage põleti välja ja viige kastrul külmale põletile. Lase želatiinisegul 10 minutit jahtuda. Seejärel võtke sinise želatiiniga tassid külmkapist välja ja valage kollane želatiin ühtlaselt sinise kihi peale. Kui kasutate leivavormi, valage kogu kollane želatiin panni sinise kihi peale.

17
Tõsta jello vähemalt 2 tunniks külmkappi. Pange küpsetusplaat koos ampsudega tagasi külmkappi ja jahutage neid, kuni need on täielikult hangunud. Kui soovite neid enne tähtaega valmistada, hoidke need üleöö külmikus. Shottide serveerimiseks eemaldage need külmkapist vahetult enne serveerimist. Kui kasutasid leivavormi, lõika need väikesteks kuubikuteks ja serveeri.