Kuidas valmistada kiirpudingut

Kas teil on kunagi olnud isu pudingu järele, kuid olete karbi ära visanud enne, kui jõudsite juhiseid lugeda? Ärge muretsege, saate siiski hakkama ilma nendeta. Kui sul kodus kiirpudingisegu pole, võid ikka päris ise valmistada.

1
Vala külm piim segamisnõusse. Kui kasutate väiksemat kiirpudingi segu, umbes 3,4 untsi (96 grammi), kasutage 2 tassi (475 milliliitrit) piima. Kui kasutate suuremat kiirpudingi segu, umbes 5,1 untsi (144 grammi), kasutage 3 tassi (700 milliliitrit) piima.

2
Rebi kiirpudingi segu lahti ja vala kaussi. Suurem osa pudingust ujub peal. Kui pulber hakkab lahustuma, võite märgata, et piim muudab värvi.

3
Sega need kaks vispliga kokku, kuni puding pakseneb, umbes 2 minutit. Võite kasutada ka käsimikserit või köögikombaini. Valmistamise ajaks ei tohiks pudingisegu tükke ega tükke olla.

4
Vala segu väikestesse serveerimiskaussidesse. Kui kasutate väiksemat pakki, piisab 4 kausi täitmiseks. Kui kasutate suuremat pakki, piisab 6 kausi täitmiseks.

5
Jahuta puding 5 minutit külmikus ja serveeri. Soovi korral võid pudingit kaunistada vahukoore või viilutatud maasikatega.

6
Sega kausis kuiva piim, maisitärklis, suhkur ja sool. Võid kasutada kahvlit või visplit, et kõik omavahel segada. Ärge lisage veel vaniljekaune; peate need ikkagi ette valmistama.

7
Lõika vaniljekaunad lahti ja kraabi seemned välja. Asetage vaniljekaun lõikelauale ja lõigake see pikuti lahti. Kasutage seemnete eemaldamiseks noa otsa. Tehke sama ka teise oaga.

8
Sega seemned kuivainete hulka, kuni kõik on ühtlane. Kui näete seemnete tükke, purustage need lusikaga. See on teie kiirpudingi segu.

9
Lõika vaniljekaunad väiksemateks tükkideks ja tilguta suurde purki. Lõika iga väljakraabitud vaniljekaunapool kaheks või kolmeks tükiks. Pange need tükid suurde müüripurki.

10
Lisa pudingi segu purki. Sulgege purk tihedalt ja loksutage, et see seguneks. Vaniljekauna tükid aitavad nende maitset segusse veelgi vabastada.

11
Hoidke kiirpudingi segu jahedas ja kuivas kohas. Kui soovite valmistada kiirpudingit, segage ½ tassi (96 grammi) segu 2 tassi (475 milliliitri) piimaga. Küpseta kastrulis kõrgel kuumusel pidevalt segades. Kui see hakkab keema, alanda kuumust keemiseni. Jätkake segamist ja küpseta 3 kuni 5 minutit või kuni see pakseneb. Vala serveerimisnõusse ja lase 5 minutit taheneda. Saate seda serveerida kuumalt või jahutatult. Kui vanillikaunad satuvad pudingi sisse, valige need pärast keetmist kahvliga välja ja visake ära.

12
Lisa kõik koostisosad segamisnõusse. Kauss peab olema piisavalt suur, et saaksid kõik omavahel segada, ilma et koostisosad üle külgede valguks.

13
Täiendava maitse saamiseks kaaluge ½ seemnetega vanillikauna lisamist. Lõika vaniljekaun pooleks, seejärel viiluta üks pool pikuti lahti. Kraapige noaotsaga seemned kaunast välja ja pudingi segusse. Pange ülejäänud vaniljekaunapool purki ja säilitage see teise retsepti jaoks.

14
Sega koostisained omavahel, kuni kõik on ühtlaselt jaotunud. Kui lisasite sellele vaniljekauna, purustage seemnete tükid kindlasti lusikaselgaga.

15
Tõsta segu suurde müüripurki. Sulgege purk tihedalt ja raputage seda, et kõik uuesti seguneks.

16
Hoidke kiirpudingi segu jahedas ja kuivas kohas. Kui olete valmis seda kasutama, mõõtke välja ½ tassi (96 grammi) segu ja segage see 2 tassi (475 milliliitrisse) piimasse. Küpseta seda kastrulis kõrgel kuumusel pidevalt segades. Kui see hakkab keema, vähendage kuumust keemiseni ja keetke pidevalt segades 3–5 minutit. Kui see pakseneb, valage see serveerimisnõusse ja laske enne serveerimist 5 minutit seista. Saate seda serveerida kuumalt või jahutatult.