Kuidas valmistada kedratud suhkrut

Ilmselt olete magustoitudel näinud lihtsaid karamellisiirupeid või tilku. Kuigi see on kena puudutus, kui soovite oma magustoitu tõeliselt silma paista, kaaluge selle kaunistamist kedratud suhkrukaunistusega. Peate valmistama lihtsa karamellisiirupi ja tõmbama siirupi kuivades õhukesteks kiududeks. Seda saab teha mitmel viisil: teha kedratud suhkrupuuri, luua õrn spiraal või moodustada peen pesa. Kõik need kaunid kedratud suhkrukaunistused võivad muuta lihtsa magustoidu popiks.

1
Valmistage oma tööruum ette. Hoidke kõiki oma tarvikuid pliidiplaadi või pliidi lähedal, et te ei jookseks köögis kuuma suhkruga ringi. Teil on vaja oma pliidile paksu põhjaga keskmist kastrulit. Asetage suur kauss jääveega pliidi kõrval olevale letile. Teil on vaja ka väikest kaussi veega, kondiitripintslit ja kommitermomeetrit. Veenduge, et kastrul mahuks jääveega kaussi.

2
Asetage koostisosad kastrulisse. Valage oma kastrulisse 1/2 tassi vett. Samuti peate sisse võtma 1/2 tassi maisisiirupit ja 2 1/2 tassi granuleeritud suhkrut. Püüdke mitte sattuda granuleeritud suhkrut kastruli külgedele, kuna see võib panna segu kristalliseeruma. Abiks võib olla, kui valate granuleeritud suhkru otse kastruli keskele.

3
Keeda siirup. Segage segu ainult üks kord, et vesi ja suhkur seguneksid. Keera kuumus keskmisele-kõrgele kuumusele, et suhkur lahustuks. Vältige segu segamist küpsemise ajal, vastasel juhul võib see kristalliseeruda ja muutuda teraliseks. Segu hakkab mullitama ja hakkab veidi tumenema. Jätkake küpsetamist, kuni kommide termomeeter näitab 145 kraadi C. Kristalliseerumise vältimiseks kastke kondiitripintsel vette ja pühkige poti küljed. Olge eriti ettevaatlik, et mitte end kuuma suhkruga põletada.

4
Jää siirup. Kui suhkrusiirup on saavutanud õige temperatuuri, peate kohe selle edasise keetmise peatama. Kasutage kuumade padjakesi, et tõsta kastrul ettevaatlikult pliidilt maha ja kasta poti põhi otse jääveekaussi. Hoidke kastrulit 5 sekundit jäävees. See peaks viima teie suhkrusiirupi temperatuuri umbes 275 kraadini F (135 kraadi C).

5
Valige kauss. Määrake, millise suurusega puuri soovite teha, ja leidke vajaliku läbimõõduga kauss. Pese ja kuivata kauss. Pihustage selle sisemusse kergelt vähese keedupritsiga, et saaksite suhkrupuuri hõlpsalt eemaldada. Veenduge, et kasutatav kauss talub suhkrusiirupi kõrget kuumust. Vältige õhukeste plast- või vahtpolüstüroolikausside kasutamist.

6
Keera kausi kohal suhkrusiirup. Valage veidi jahtunud suhkrusiirup mikrolaineahjus kasutatavasse kaussi. Kui siirup on mee konsistentsini paksenenud, kasta kahvli otsad siirupisse. Viige kahvliga kausi kohal nii, et siirupikiud hakkavad kaussi katma ja katma külgi. Jätkake suhkru keerutamist, kuni puur on nii paks ja ühtlane, kui soovite. Kuuma siirupi käsitsemisel peate olema ettevaatlik, kuid töötage kiiresti. Kui kausis olev siirup liiga kõvaks muutub, küpseta seda korraks mikrolaineahjus, et see muutuks uuesti siirupiseks.

7
Kärbi suhkrupuuri äär. Sel hetkel on teie kausi sees kedratud suhkrupuur, mille kausi külgedel on pikad kiud. Suhkrupuuri välimuse puhastamiseks komistage kausi servad. Võtke terav kokanuga ja lõigake mööda kausi servi. Suhkrupuuri tugevdamiseks ja eemaldamise hõlbustamiseks peate laskma suhkrupuuril umbes 5 minutit püsti seista.

8
Eemaldage puur kausist. Kui puur on täielikult kõvenenud, tuleb suhkrupuur lahti võtta. Asetage pöidlad kausi välisküljele ja toetage oma teised sõrmed siseküljele nii, et need puudutaksid suhkrupuuri. Rakendage õrnalt survet, et saaksite puuri üles ja eemale tõmmata. Kui tundub, et suhkrupuur võib puruneda, liigutage oma käed ja sõrmed piki kaussi teise kohta. Ühtlane surve võib takistada puuri purunemist selle eemaldamisel.

9
Kasutage kedratud suhkrupuuri. Asetage suhkrupuur magustoidu peale ja serveerige seda kohe. Suhkrupuur hakkab õhust niiskust imama ja võib laguneda, kui ootate selle serveerimisega liiga kaua. Kui suhkrupuur on veel liiga soe, vajub see kokku. Kui see hakkab seda tegema, asetage see tagasi kaussi, nii et see säilitaks kõvastumise ajal oma kuju.

10
Valmistage oma tööruum ette. Keerutatud suhkru katmiseks võite kasutada mis tahes tüüpi puidust tüüblit, taignarulli või lusika käepidemeid. Kuna see on isiklike eelistuste küsimus, võite proovida kasutada ühte suurt taignarulli või mitut puidust käepidet. Katke oma letiruum ja põrand fooliumiga. See muudab puhastamise lihtsamaks, kuna suhkur võib maha kukkuda ja kõveneda. Kui soovite kasutada mitut puidust käepidet või tüüblit, kaaluge nende teibiga oma letiruumi, et need suhkru keerutamise ajal maha ei kukuks. Hoidke neid üksteisest mitme tolli kaugusel, et saaksite suhkrut nende vahele tõmmata.

11
Keerake suhkrut. Kastke ühe või kahe kahvli piid oma suhkrusiirupi kaussi. Tõstke need üles, nii et suurimad siirupitilgad kukuvad tagasi pannile. Kiiresti töötades suunake kahvlipiid alla puidust tüüblite, käepidemete või taignarullide kohale ja vehitage randmega edasi-tagasi. Randme kiire liigutamine suhkru langemise ajal loob õhukesed õrnad suhkrukiud, mida saate moodustada ja millega töötada.

12
Koguge ja moodustage pesad. Suhkrukiud jahtuvad väga kiiresti ja peaksite saama need õrnalt puidust lahti saada. Koguge suhkru kiud käte vahel kokku. Suruge käed lõdvalt kokku, nii et suhkrukiud moodustavad väikese pesa. Jätkake kiudude tõmbamist ja moodustamist, et luua nii palju pesasid, kui vaja. Veenduge, et kedratud suhkruga töötades oleksid käed jahedad, vastasel juhul võivad õhukesed kiud sulama hakata.

13
Kasutage oma kedratud suhkrupesasid. Kuna pesad on valmistatud õrnadest suhkrukihtidest, hakkavad nad õhust niiskust imama. Suhkrupesadega magustoidud tuleks serveerida kohe (või vähemalt tunni jooksul). Kui peate neid enne serveerimist veidi hoidma, asetage pesad õhukindlasse anumasse pärgamendi ja ränidioksiidi pakkidega (niiskuse imamiseks). See võib aidata neid säilitada kuni ühe päeva.

14
Hoidke suhkrusiirupit teritava terase kohal. Kastke kahvli otsad suhkrusiirupisse ja laske suurimatel siirupitilkadel kaussi tagasi pudeneda. Kui siirup muutub väga õhukeseks joaks, hoidke seda teritusterase kohal (nagu kasutate nugade teritamiseks). Kui teil pole teritusterast, võite kasutada ka metallist köögitööriista määritud käepidet.

15
Kerige suhkur ümber oma tööriista. Alustage suhkrutüki kerimist kasutatava tööriista käepideme ümber (terasest või metallist köögiriistade teritamine). Alustage enda lähedalt ja kerige suhkur järk-järgult tööriista lõpuni. Peate töötama kiiresti, et suhkur ei jahtuks enne spiraali valmistamist täielikult maha. Selleks võib kuluda mitu katset, kuna suhkur peab olema mähkimiseks piisavalt õrn, kuid piisavalt tugev, et mitte puruneda.

16
Eemaldage suhkruspiraal. Lõigake kärbitud spiraali loomiseks endast kaugeim ots. Väga ettevaatlikult töötades suruge suhkruspiraal ühe käe peopesaga kokku ja tõmmake see ettevaatlikult tööriista käepidemest eemale. Kuna suhkruspiraali valmistamiseks kasutatakse ühte suhkrukihti, võib see olla väga õhuke ja õrn.

17
Kasutage oma suhkruspiraali. Serveeri suhkruspiraal kohe magustoidule, kuna see hakkab õhust niiskust imama. Kuna suhkruspiraalid on nii õrnad, ei tohiks te neid pikka aega säilitada. Kuid kui soovite hoida neid samal päeval kasutamiseks, peaksite: hoidke spiraale õhukindlas anumas; asetage spiraalid pärgamentpaberile; asetage ränidioksiidi pakendid anumasse niiskuse imamiseks.