Kuidas valmistada kaneelivõid

Paljudes restoranides pakutakse eelroana või lisandina kaneeli- või meevõid koos värskelt valmistatud küpsetistega. Mõne tavalise majapidamises kasutatava koostisosaga saate teha kaneelivõid koorest või võist ning serveerida seda röstsaia, pannkookide, muffinite või rullidega.

1
Valage vahukoor mikserisse ja vahustage seda tugevalt, kuni see muutub tahkeks, umbes 15 minutit. Kreem jääb alguses vedel, kuid 5 minuti pärast hakkab paksenema. 15 minuti pärast hakkab see tahkeks muutuma, põhjas on veidi vedelikku. Peatage segisti sel hetkel.

2
Vala segu kurn. Lase vedelikul välja nõrguda, nii et alles jääb vaid või. Kasutate oma retseptis seda omatehtud võitükki.

3
Pigista ülejäänud vedelik võist välja. Veereta või palliks, pigista see rusikas kraanikausi kohal ja lase külma vee all. See eemaldab liigse petipiima ja loob kindlama tekstuuri. Saate lõpuks umbes ½ tassi (115 grammi) võid.

4
Pange või segamisnõusse ja lisage ülejäänud koostisosad. Kui või on liiga kõva, lase sellel enne soojeneda toatemperatuurini. See muudab segamise hiljem lihtsamaks.

5
Vahusta koostisosi, kuni või on kerge ja kohev, umbes 3 minutit. Aeg-ajalt kraabi kausi põhja ja külgi, et kõik seguneks ühtlaselt. Te ei soovi tükke, tükke, triipe ega keeristeid.

6
Tõsta või suletavasse anumasse. Proovige plastmahuti asemel kasutada klaasanumat; see säilitab maitse kõige paremini. Sel hetkel on või serveerimiseks valmis. Kui see on liiga pehme, võid selle mõneks minutiks külmkappi tahenema panna.

7
Serveeri võid toatemperatuuril või säilita hilisemaks nautimiseks külmikus. Külmkapis säilib see 5-6 kuud. See sobib suurepäraselt bagelitele, magusatele saiadele ja röstsaiadele.

8
Valmis.

9
Vahusta ½ tassi (115 grammi) võid 1 minut. Võite kasutada käsimikserit või vispli kinnitusega köögikombaini. Seda saab teha ka puulusikaga, kuid see võtab kauem aega. Vähemmagusama kaneelivõi saamiseks kasutage selle asemel 1 tassi (225 grammi) võid.

10
Sega hulka glasuur/kondiitri suhkur, mesi ja jahvatatud kaneel. Kasutage madalat kiirust ja kraapige aeg-ajalt kausi põhja ja külgi. See tagab, et kõik seguneb ühtlaselt. Vähem magusa kaneelivõi jaoks jäta kondiitri suhkur välja. Varem lisatud lisavõi ​​korvab puuduva suhkru.

11
Vahusta keskmisel-suurel kiirusel, kuni või on kerge ja kohev, umbes 2–3 minutit. Te ei soovi, et seal oleks tükke, tükke, triipe ega keeriseid.

12
Tõsta või spaatliga suletavasse anumasse. Ideaalne oleks paar 4-untsi (120 milliliitrit) või poolpinti (240 milliliitrit) masonpurk. Proovige kasutada klaasist anumat (erinevalt plastikust), et maitset kõige paremini säilitada.

13
Serveeri võid toatemperatuuril või säilita külmkapis. Külmkapis säilib see 5-6 kuud. See sobib suurepäraselt magusate rullide, röstsaia, skoonide või isegi muffinite jaoks.

14
Valmis.

15
Mõõda kõik koostisosad väikesesse kaussi.

16
Sega korralikult läbi.

17
Hoida õhukindlas anumas. Saagis: umbes 2/3 tassi määret.

18
Nautige röstsaial, saiadel või kasutage isegi lemmikkoogi glasuuri koostisosana.