Kuidas valmistada Kanada peekonit

Erinevalt teistest peekonisortidest on kanada peekon, mis välimuselt ja maitselt sarnaneb paksuks lõigatud singiga, tavaliselt eelküpsetatud. Tänu sellele on seda lihtne valmistada rikkaliku eine osana igal kellaajal. Lihtsalt viska paar viilu kuumale pannile koos supilusikatäie või või kuuma õliga või lase mikrolaineahjus 20-30 sekundit iga viilu kohta läbi lasta. Kui valmistate palju rahvale, saate Kanada peekonit ka lahtiselt ahjus soojendada.

1
Kuumutage mittenakkuval pannil 1 supilusikatäis (15 ml) võid või toiduõli. Pöörake võid või õli, et kogu panni pind oleks ühtlaselt kaetud. Kui see hakkab kergelt särisema, on see piisavalt kuum, et lisada Kanada peekonit. Kui soovite kaloreid vähendada, valige kergem õli, nagu oliiv või raps.

2
Asetage peekoniviilud ühe kihina tasaselt pannile. Langetage iga viil ettevaatlikult, et vältida kuuma või või õli pritsimist. Kui need on pannil põhjas, vajutage neid kergelt kahvli või spaatli seljaga, et veenduda, et need toetuvad otse küpsetuspinnale. Asetage peekoniviilud pannile tange, kui olete mures põletuse pärast. Sõltuvalt sellest, kui suured need on, peaks standardsele 12-tollisele (30 cm) pannile mahtuma 2–3 viilu Kanada peekonit. Enamiku Kanada peekoni tüüpide suurus on umbes sama suur kui hõbedane dollar.

3
Prae peekonit 1-2 minutit. Täpsed küpsetusajad sõltuvad sellest, kui paksuks peekon lõigatakse. Enamikul juhtudel kulub esimese poole krõbedaks pruuniks röstimiseks vaid minut või 2. Eriti paksude viilude jaoks võib õige värvi saamiseks kuluda tervelt 2 minutit. Kui teile meeldib Kanada peekon veidi eriti tume või krõbe, võite viilud pannile jätta ka veidi kauemaks.

4
Keera peekon ja jätka küpsetamist, kuni see on kergelt pruunikas. Kasutage kahvlit, spaatlit või tange, et iga viilu õrnalt ümber pöörata. Neil kulub teisele küljele veel 30 sekundit kuni minutini, kuigi praadimine ei pruugi neil nii kaua aega võtta, kuna need on juba osaliselt küpsenud. Olge viilude pööramisel silma peal hüppamise ja pritsmete eest. Õhukeste viiludega lihalõigud, nagu Kanada peekon, kipuvad mõnikord tugeva kuumusega küpsetamisel kõverduma. Seda saate vältida, kasutades peekonipressi või kastes iga viilu enne pannile viskamist külma vette.

5
Enne serveerimist lase peekonil 1-2 minutit puhata. Tõsta viilud puhtale taldrikule või paberrätikute kihile, et need jahtuda. Mõne minuti pärast on nad saavutanud söömiseks ohutu temperatuuri. Süvenege! Ühendage oma Kanada peekon teiste hommikusöögitoodetega, nagu munad, tangud, kaste ja tomativiilud. Asetage ülejäägid õhukindlasse säilitusnõusse ja külmikusse. Õigel säilitamisel säilib keedetud peekon 3-4 päeva.

6
Laota oma peekoniviilud mikrolaineahjukindlale taldrikule. Ideaalis peaksite valima roa, mis on piisavalt ruumikas, et mahutada korraga kogu peekon, mida kavatsete küpsetada. Kindlasti jätke iga viilu vahele 1–2 tolli (1,3 cm), et need küpseksid kiiremini ja ühtlasemalt. Nende soojenemine võtab kauem aega, kui need kattuvad. Kuigi see pole vajalik (Kanada peekon on tavalisest peekonist palju lahjem), võib viiludest kuumenemisel välja tilkuva rasva kogumiseks kasulik olla rihveldatud peekonirest. üles.Kui valmistate suure koguse Kanada peekonit, peate võib-olla seda tegema partiidena.

7
Kata peekon paberrätikute kihiga. Kasutage nii palju lehti, kui kulub viilude täielikuks katmiseks. Need aitavad imada liigset rasva ja takistavad pritsiva rasva tekitamist teie mikrolaineahju sisemuses segamini ajamas. Kui kasutatav roog on väiksemal küljel, proovige asetada peekoniviilud ja paberrätikud vaheldumisi kihtidena.

8
Küpseta peekonit mikrolaineahjus 50% võimsusel 30-60 sekundit. Kanada peekon on juba eelküpsetatud, mis tähendab, et peate selle lihtsalt piisavalt kaua sisse panema, et see soojeneda. 1-3 viilu jaoks seadke küpsetustaimer 30-35 sekundile. 3–6 viilu jaoks tõstke seda 45–60 sekundiks, et tagada selle ühtlane kuumenemine. Kui valmistate korraga rohkem kui 6 viilu Kanada peekonit, suurendage küpsetusaega umbes 10–15 sekundi võrra viilu kohta. Pärast esimest paari minutit tehke kiire puutetest, et näha, kas peekon on söömiseks valmis. Kui see tundub keskel endiselt veidi jahe, võib see vajada täiendavat 10–20 sekundit.

9
Enne serveerimist lase viiludel umbes minut jahtuda. Kuna mikrolaineahi võimaldab teil temperatuuri paremini kontrollida, ei tohiks te kaua oodata. Sel ajal, kui peekon jahtub, võite lõpetada ülejäänud toidukorra valmistamise. Hoidke kõik söömata jäänud peekoniportsjonid külmikusse õhukindlas anumas ja proovige need ära tarbida 3–4 päeva jooksul.

10
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (204 °C). Seadke ahi asendisse “Küpsetamine” või “Konvektsioon”. Kuni ahi soojeneb, võite hakata Kanada peekonit küpsetusnõule laadima. Kanada peekonit saate küpsetada ka broileri all, kui teie ahjus see on olemas. Kui otsustate broilerit kasutada, veenduge, et see oleks seatud väärtusele “Kõrge”.

11
Asetage peekoniviilud küpsetusplaadile ühe kihina. Ühtlase küpsetamise tagamiseks jätke iga viilu vahele vähemalt 1,3 cm (1–2 tolli) vaba ruumi. Olenevalt kasutatava küpsetusplaadi suurusest võite valmistada ühe partii kohta kümmekond või enam viilu. Küpsetusplaati pole vaja määrida, kuna Kanada peekonis on piisavalt rasva, et see ei kleepuks. Sulle meeldib, võid oma peekoniviilud pintseldada vahtrasiirupiga või puistata neid pruuni suhkruga vahetult enne ahju minekut, et tekiks magus-soolane maitse.

12
Kuumuta peekoniviile 10-15 minutit. Lükake küpsetusplaat ahju keskmisele restile. Kui praadite oma Kanada peekonit, asetage küpsetusplaat selle asemel ülemisele restile. Seadistage taimer, mis aitab teil jälgida, kui kaua viilud on küpsenud. Kui soovite, et Kanada peekon oleks veidi rohkem valmis, lisage kogu küpsetusajale 2–3 minutit. Kui praadite peekoniviile, Mõlemal küljel on vaja ainult 3-4 minutit. Ärge unustage neid poole peal ümber pöörata, sest broiler soojendab neid ainult ühelt poolt.

13
Lase peekonil 5 minutit jahtuda. See on väga kuum, kui see esimest korda ahjust välja tuleb. Kui viilud on paar minutit jahtunud, tõstke need eraldi taldrikutele, kuhjake peale kõik teised serveeritavad toidud ja nautige! Ülejääke võib hoida õhukindlas anumas külmkapis 3–4 päeva.