Kuidas valmistada kala sushi jaoks

Kui teil on tekkinud armastus sushi vastu, siis teate, et olenevalt teie elukohast võib see olla kallis isu. Õnneks on sushit lihtne kodus valmistada ja sama maitsev. Siiski peate võtma mõned ettevaatusabinõud, et veenduda, et valite, säilitate ja valmistate kala ohutult. Toore kala õige käitlemine hoiab ära toidust levivad haigused ja tagab maitsva sushielamuse kodus.

1
Hankige kala usaldusväärsest allikast. Rääkige kohaliku kalamüüjaga, keda usaldate, et leida parim kala, mida sushi valmistamiseks kasutada. Oluline on anda kalamüüjale teada, et sööte seda toorelt. Küsige kala, mis on eelnevalt külmutatud, sest külmutamine on hävitanud kalas kõik parasiidid.

2
Pöörake tähelepanu mereandide leti seisukorrale. Kui te pole kindel, kas hankite kala usaldusväärsest allikast, justkui fileeriksid nad oma kala ise või ostaksid need eelfileerituna. Proovige osta kalamüüjalt, kes ise oma kala fileerib, kuna see vähendab ebaõige käitlemise võimalust. Samuti tuleks jälgida, kuidas kalakaupmees kalaga ümber käib. Nad peaksid kindaid sageli vahetama ning nuge ja lõikelaudu desinfitseerima. Kui kalamüüja reklaamib sushi-kvaliteediga kala, veenduge, et seda ei ladustataks mitte-sushi kvaliteediga kalaga. Kalamüüja peaks enne sushikvaliteediga kala käsitlemist vahetama ka kindad.

3
Valige kala. Paluge kalamüüjal näidata teile mitut kala, mille vahel valida. Te ei tohiks ühestki kalast tunda kalalõhna või see võib anda märku, et kala pole enam värske. Kui kaladel on endiselt silmad, peaksid need välja nägema selged ja säravad, mitte tuhmid ja hägused.

4
Säilitage kala. Kui olete kala ostnud, proovige see võimalikult kiiresti ära kasutada. Mida kauem hoiate seda enne kasutamist külmkapis, seda rohkem võib see kasvada baktereid. Aseta kala külmkappi ja kasuta ära 24 tunni jooksul. Samuti võite kala külmutada ja enne sushi valmistamist külmkapis sulatada. Kala ohutuks sulatamiseks võtke see sügavkülmast välja ja asetage külmkappi. Veenduge, et kala ümber oleks piisavalt ruumi, et jahe õhk saaks ringelda. Külmutage kala ainult siis, kui see pole varem külmunud. Enne kala ostmist küsige selle kohta kalamüüjalt, sest paljud mereandide letid külmutavad kala enne müümist.

5
Lõika ära kolmnurga ots. Võtke terav sushinuga ja lõigake kalalt ettevaatlikult kolmnurkne ots. Kui kasutate kollauim-tuunikala, peaks teil olema kolmnurkne tükk, mille mõõtmed on umbes 1 tolli x 3 tolli.

6
Lõika kala kiht maha. Mõõtke umbes 1 toll allpool kohta, kus viilutasite kala kolmnurga otsa. Kasutage ettevaatlikult sushinuga, et lõigata kalast horisontaalne kiht ühtlaselt kogu tüki ulatuses. Peaksite saama kalakihi pikkusega umbes 1×4 või 5 tolli (olenevalt teie kala suurusest). Seda tükki saate kasutada sashimi või nigiri valmistamiseks, kuna see ei sisalda kõõluseid, mis võiksid muuta hammustused nätskeks.

7
Eemalda kalalt kõõlus. Peaksite nägema valget kõõlust. Kõõlus näeb välja nagu joon, mis kulgeb tuunikala tipust diagonaalselt naha poole. Selle eemaldamiseks lõigake kalatükk pikuti pooleks, lõigake see naha lähedalt maha. Vältige naha sisse lõikamist, kuna see sisaldab ka kõõluseid. Selle asemel tõmmake kala ühele küljele ja eraldage see noaga põhja lähedal asuvast kõõlusest. Samuti peaksite eemaldama kalatüki teise poole nahast, hoides nuga nahaga paralleelselt. Libistage nuga kala naha/kõõluse ja liha vahele.

8
Kraabi kala nahalt maha. Aseta nahk lõikelauale nii, et see pool, millel on veel kalaliha, jääb ülespoole. Võtke teelusikatäis ja kraapige see vastu nahka, et kalatükid eemaldaksid. Lõppkokkuvõttes saate väikseid õrna kalatükke, mida on hea sushirullides kasutada.

9
Lõika kala sashimi jaoks. Võtke esimene kolmnurkne kalatükk, mille lõigate. Asetage see oma lõikelauale nii, et selle ots oleks suunatud üles. Kasutage teravat sushi nuga, et see pooleks lõigata. Soovite lõigata otse läbi kolmnurkse otsa, et saaksite kaks ühtlast tükki. Lõika kõik need tükid veel kolmeks tükiks. See teeb kokku 6 sashimit. Kui teie kalatükk on suur, võite lõigata sashimi 9 tükiks. Tükid on õhukesed kalatükid, mida saate kohe serveerida.

10
Lõika kala nigiri jaoks. Leidke teine ​​lõigatud kalatükk, mille kiht peaks olema umbes 1 tolli x 4 tolli. Kui tükk ei ole juba otsas viltu, võtke nuga ja lõigake tüki ots ettevaatlikult nii, et see oleks 45-kraadise nurga all. Asetage nuga tüki otsast 1/4 tolli kaugusele ja lõigake nurga all alla. Jätkake seda, kuni olete kogu tüki viilutanud. Iga nigiri viil peaks kaaluma umbes 1–1,5 untsi. Need peaksid olema õhukesed ja ühtlased.

11
Tükelda kala sushirullide jaoks. Kasutage kahte kalatükki, mis olid nahale kõige lähemal, ja lõigake need väikesteks tükkideks või kuubikuteks. Need tükid töötavad kõige paremini, kui kasutate neid sushi valmistamiseks (koos riisiga rullituna). Lõika kala väikesteks ühtlasteks tükkideks, mida on lihtne süüa.