Kuidas külmutatud kala sulatada

Külmutatud kala õige sulatamine aitab säilitada selle head maitset ja õiget tekstuuri, vältides samal ajal bakteritega saastumist. Kala ohutuks sulatamiseks on kõige lihtsam viis panna see külmikusse eelmisel õhtul enne kasutamist. Kui teil on vaja kala kohe kasutada, võite selle külmas vees potis sulatada. Ja kui teil on aja pärast väga krõmps, proovige seda eelnevalt sulatamata küpsetada.

1
Ostke külmutatud kala suletud anumas. Enne sulatamist ja söömist veenduge, et kala oleks heas seisukorras. Külmutatud kala tuleks pakendada plastikust, mis pole rebenenud ega purustatud. Kui ostate külmutatud mereande, uurige neid hoolikalt, et veenduda, et need tunduvad söömiseks ohutud. Ostke mereande, mis on täielikult külmutatud, mitte osaliselt üles sulanud. Seda tuleks hoida sügavkülmikus allpool “külmapiiri”. Ärge ostke kalu, mille sees on jääkristalle või härmatis, mis katab kala. See tähendab, et see on väga pikka aega laos seisnud ja ei pruugi enam olla hea süüa.

2
Asetage see ööseks külmkappi, et see järk-järgult sulaks. Eelmisel õhtul, kui tead, et tahad järgmisel päeval kala valmistada, pane see külmkappi, et see aeglaselt sulaks. See hoiab kala pidevalt jahedas, võimaldades samal ajal täielikult üles sulada. Kala maitse ja tekstuuri säilitamiseks on parim viis külmkapis sulatada. Kala sulatamine külmikus võtab aega mitu tundi. Kui aeg on otsas, proovige mõnda muud meetodit. Ärge tundke kiusatust asetada see lihtsalt letile, et see sulaks; kala välimised osad võivad hakata halvaks minema enne, kui sisemus on täielikult sulanud. Kui kasutate seda meetodit vaakumpakendatud kala sulatamiseks, eemaldage või avage kindlasti pakend enne kala külmkappi jätmist. Kui seda ei tehta, võib see põhjustada toksiine tootvate bakterite arengut.

3
Kontrollige sulatatud kala, et veenduda, et see on hea. Sulatatud kala peab olema samasuguse tekstuuri ja lõhnaga kui värske kala. Kuigi sellel ei pruugi olla sama värske, erksavärv, ei tohiks see olla laiguline ega värvi muutnud. Nuusutage kala; kui see lõhnab liiga kala või lagunenud, ei ole see enam kasutatav. Sulatatud kalal võib olla veidi kalalõhn, kuid see ei tohiks olla häiriv.

4
Küpseta kala oma retsepti järgi. Sulatatud kala võib värske kala asemel kasutada mis tahes retseptis. Küpseta kala õige temperatuurini. Kala on tavaliselt küpsetamise lõpetanud, kui see ei ole enam läbipaistev ja tekstuur on helbeline ja kindel.

5
Sulgege see kilekotti. Asetage kala kilekotti ja siduge kott sõlme, et see täielikult sulgeda. Sa ei taha, et vesi kalu puudutaks. Jaheda vee temperatuur suudab kala läbi koti üles sulatada.

6
Asetage kala külma veega potti. Kui kala ujub, aseta selle peale taldrik või mõni muu raskus, et see jääks täielikult vee alla. Kala sulab külmas vees kiiresti üles. Enne kasutamist laske sellel umbes tund aega seista, et see täielikult üles sulaks. Teise võimalusena võite kala lasta külma jooksva vee all, et see välja sulatada. Vesi ei pea jooksma kiiresti; ühtlane voog teeb. See sulatab kala kiiremini kui külma vette pannes. Kasutage aga voolavat vett ainult peenemate kalafilee jaoks, sest pool tundi või kauem ei taha te liiga palju vett raisata. Kontrollige, kas kala on täielikult sulanud, surudes sõrmega vastu liha. Kui tundub, et see on keskelt veel külmunud, laske sellel sulada. Ärge sulatage kala kuumas vees. See sulatab kala ebaühtlaselt ja liiga kiiresti, muutes selle maitset ja tekstuuri. Kuumas vees sulatamine muudab kala välisservad vastuvõtlikuks bakteritega saastumisele enne, kui kala sisemus on sulanud.

7
Kaaluge selle sulatamist mikrolaineahjus. Kasutage jääveele alternatiivina mikrolaineahjus sätet “sulatus”. Asetage kala mikrolaineahjus sobivasse nõusse ja sulatage see mitu minutit. Kontrollige kala sageli ja peatage sulatustsükkel, kui kala on veel jäine. kuid tempermalmist. Kasutage seda meetodit ainult siis, kui kavatsete kala küpsetada kohe pärast sulatamist. Olge ettevaatlik, et kala ei küpsetaks mikrolaineahjus; võtke kala välja, kui see on veel külm, et tekstuur ja maitse ei hakkaks muutuma halvenema.

8
Loputage kala sügavkülmast välja võttes. See eemaldab kõik jääkristallid ja muu kogunemine, mis tekkis külmumise ajal. Loputage korralikult jaheda jooksva vee all. Enne jätkamist kuivatage see paberrätikuga.

9
Küpseta kala kohe. Kui teil pole aega ega soovi kalatükki sulatada, võite selle vaeva vahele jätta ja küpsetada külmutatud. Teatud toiduvalmistamismeetodid võimaldavad teil muuta tüki külmutatud kala maitsvaks õhtusöögiks ilma vahepealse sulatamiseta. Proovige neid meetodeid: Aurutamine. Asetage kala tollile või paarile puljongile ja aurutage seda aeglaselt. See on tervislik ja maitsev toiduvalmistamismeetod, mille tulemuseks on siidine kala, olenemata sellest, kas alustate värskest või toorest kalast. Küpsetamine. Pintselda kala oliiviõliga ja aseta röstimispannile. Küpsetage kala, kuni see ei ole enam läbipaistmatu ja hakkab kergesti lahti minema. Kasutage grillil fooliumipakki. Kui soovite kala väga grillida, pintseldage seda õliga ja puistake maitseainetega, seejärel keerake see fooliumipakendisse ja suruge servad kokku. Asetage see kuumale grillile. Kala aurab pakis ja maitseb maitsvalt, kui see on valmis. Lisage see supile või hautisele. Kui teil on külmutatud krevette, rannakarpe või merekarpe, võite need lihtsalt kuumalt hautisele või supile lisada. Mereannid hakkavad maitsestatud vedelikus küpsema ja on mõne minuti jooksul söömiseks valmis.

10
Tea, millised retseptid nõuavad sulatatud kala. Mõned retseptid nõuavad kala ülessulatamist, et saavutada õige tekstuur ja küpsetada ühtlaselt. Näiteks võib külmutatud kala grillimisel tekkida kalatükk, mis on väljast üleküpsenud ja seest külm. Külmutatud kala praadimine võib põhjustada ka alaküpsenud tükid. Kontrollige kasutatavat retsepti ja vaadake, kas selles on märgitud, et parimate tulemuste saavutamiseks peate kasutama sulatatud kala. Kui te pole kindel, kas saate kala külmutatud ajal küpsetada, on ilmselt parem see igaks juhuks esmalt sulatada. Kui aga retseptis on ette nähtud, et kala tuleks üles sulatada, võib siiski riskida ja küpsetada külmutatud. Lisage määratud küpsetusajale mõni minut ja veenduge, et kala oleks enne serveerimist läbi küpsenud.