Kuidas valmistada jaanalinnupraadi

Kuna jaanalind võib olla haruldane ja kallis liha, valmistage see nii, et see tooks esile selle lahja maitse. Kiire ja dekadentliku eine valmistamiseks lihtsalt praadige jaanalinnupraadid pannil vähese võiga. Grilli peal saab küpsetada ka jaanalinnupraadi. Lükake jaanalinnu steigi kuubikud seente ja paprikatega varrastele ja grillige, kuni liha on pruunistunud. Pehme pajaroa saamiseks kombineeri jaanalinnu steigi tükid sibula ja paprikaga. Küpseta rooga pehmeks ja serveeri koos riisiga.

1
Sulata või keskmisel kuumusel. Pane 1 supilusikatäis (14 g) võid suurde pannile ja keera kuumus keskmisele. Või peaks sulama 1 minuti jooksul. Kasutage vähemalt 30 cm (12 tolli) panni.

2
Maitsesta ja küpseta jaanalinnupraadi 2 minutit. Tõsta 4 5–7-untsi (150–200 g) jaanalinnupraadi aeglaselt pannil oleva või sisse. Puista neid maitse järgi soola ja pipraga. Küpseta praade ilma neid pannil liigutamata, kuni need muutuvad põhjas krõbedaks ja kergelt pruuniks. Vältige jaanalinnupraadide loputamist ja kuivatamist enne küpsetamist.

3
Pöörake ja küpsetage jaanalinnupraadi veel 2 minutit. Tõstke tangide abil jaanalinnupraadid õrnalt ümber ja küpsetage neid, kuni need on teiselt poolt pruunid.

4
Kontrollige jaanalinnupraadide temperatuuri. Sisestage kiirloetav lihatermomeeter steigi kõige paksemasse kohta. Temperatuur peaks jõudma 145 °F (63 °C) pärast jaanalinnupraadi valmimist. Jaanalinnupraad peaks olema keskelt keskmiselt haruldane kuni keskmine. Hästi küpsetatud steiki saamiseks küpseta neid veel 2–3 minutit.

5
Enne serveerimist laske praed 5 minutit puhata. Tõsta jaanalinnupraadid suurele taldrikule või lõikelauale ja kata need lõdvalt alumiiniumfooliumilehega. Kui praed puhkavad, jaotuvad mahlad lihas ümber. Serveerige praed, kuni need on veel kuumad. Kaaluge praade serveerimist oma lemmikpihvikastme, veinikastme või kreemja sinepiga. Asetage järelejäänud jaanalinnupraadid õhukindlasse anumasse. Hoidke neid 3 kuni 4 päeva külmkapis.

6
Kuumuta grill kõrgele kuumusele. Lülitage gaasigrill kõrgele kuumusele. Kui kasutate söegrilli, täitke korsten söebrikettiga. Kuumutage sütt, kuni söed hõõguvad ja muutuvad tuhaks. Kallake söed restile.

7
Lõika jaanalinnu steik 1-tollisteks (2,5 cm) kuubikuteks. Asetage 1,1 naela (500 g) jaanalinnupraadi lõikelauale. Lõika liha terava noaga 1-tollisteks (2,5 cm) kuubikuteks. Asetage kuubikuteks lõigatud liha suurde kaussi.

8
Tükelda seened ja paprika. Pühkige mustuse eemaldamiseks paberrätikuga 4 tassi (300 g) väikeseid pruune seeni. Lõika ära varte otsad. Lõika ära 1 punase ja 1 rohelise paprika varred. Loputage seemned keskelt ära. Lõika paprika 1-tollisteks (2,5 cm) tükkideks. Tõsta terved seened ja tükeldatud paprika jaanalinnulihaga kaussi.

9
Sega marinaad kokku. Mõõda väikesesse kaussi 2/3 tassi (150 ml) kookospiima ja 1/4 tassi (60 ml) veiselihapuljongit. Vahusta või sega hulka 5/8 tassi (30 g) hakitud värsket koriandrit, 2 1/2 supilusikatäit (30 g) pruuni suhkrut, 1/8 tassi (20 g) punast karripastat, 3 supilusikatäit (45 ml) kalakaste ja 4 teelusikatäit (20 ml) õli.

10
Vala marinaad kaussi ja marineeri koostisaineid 2–3 tundi. Kata kauss kilega ja pane külmkappi. Jahutage liha ja köögivilju marinaadis 2–3 tundi.

11
Pange kebabid kokku. Eemaldage kauss marineeritud liha ja köögiviljadega külmkapist. Lükake üks jaanalinnulihatükk pikale vardasse, enne kui sellele seene- või paprikatüki külge keerate. Jätka lihatüki vaheldumisi köögiviljaga, kuni vardas on täidetud. Korrake seda nii paljude varrastega, kui suudate täita. Sõltuvalt nende pikkusest peaksite saama vähemalt 6 varrast.

12
Grilli jaanalinnu kebabe 5 minutit. Lao kokkupandud kebabid grillrestile otse kuumade süte kohale. Kasutage kebabide sageli pööramiseks pikki tange, et need küpseksid ühtlaselt. Kebab peaks väljastpoolt söestunud ja hästi küpsema. Pärast küpsemist peaks jaanalind olema keskmiselt haruldane kuni keskmine. Vältige liha üleküpsetamist, muidu läheb see sitkeks.

13
Eemaldage ja serveerige jaanalinnu kebabid. Asetage kebabid serveerimistaldrikule ja serveerige neid kohe koos riisi, maapähklikastme ja värskete köögiviljadega. Säilitage kebabijääke õhukindlas anumas külmkapis 3–4 päeva.

14
Kuumuta ahi temperatuurini 300 °F (149 °C) ja lõika jaanalinnu steik tükkideks. Asetage lõikelauale 6 untsi (170 g) jaanalinnupraad. Lõika liha terava noaga 1-tollisteks (2,5 cm) tükkideks.

15
Sega jaanalinnuliha jahu, soola ja pipraga. Asetage 2 supilusikatäit (15,5 g) jahu madalasse taldrikusse või nõusse. Lisage oma maitse järgi soola ja pipart ning segage. Lisage jaanalinnutükid taldrikule ja visake liha sõrmedega, kuni see on kaetud.

16
Prae jaanalinnutükke keskmisel kuumusel 2–4 minutit. Valage pannile 2 supilusikatäit (30 ml) taimeõli ja keerake kuumus keskmisele tasemele. Tõsta jaanalinnutükid jahust välja ja raputa neid veidi, et liigne jahu eemaldada. Asetage liha kuuma õli sisse ja küpseta neid 2–4 minutit. Segage liha aeg-ajalt, et see pruunistuks.

17
Tükelda paprika ja punane sibul. Kärbige ära ja visake ära 1 punase paprika, 1 rohelise või kollase paprika ja 1 keskmise punase tšilli varred. Loputage seemned ära ja lõigake paprika terava noaga umbes 0,64 cm paksusteks ribadeks. Koori 1/2 väikesest punasest sibulast ja viiluta see 0,64 cm (1–4 tolli) ribadeks.

18
Kombineeri jaanalinnutükid, köögiviljad ja kanapuljong. Tõsta viilutatud köögiviljad ahjuvormi ja lisa hautatud jaanalinnuliha. Segage 2 tassi (473 ml) kanapuljongit, kuni koostisosad on segunenud. Kasutage vähemalt 3,3 liitrit (3,5 liitrit) ahjuvormi.

19
Kata ja küpseta jaanalinnuliha köögiviljadega 1 1/2 tundi. Pange küpsetusnõule kaas ja asetage see eelsoojendatud ahju. Küpseta pajarooga, kuni liha muutub pehmeks ja köögiviljad pehmeks.

20
Enne serveerimist laske roogil 5–10 minutit puhata. Eemaldage küpsetusvorm ahjust ja asetage see kõrvale, et see veidi jahtuks ja küpsetamine lõpetaks. Kaunista jaanalind hakitud värske basiilikuga. Serveeri teravat vürtsikat jaanalindu koos paprikatega keedetud riisi peal. Jaanalinnu ja paprikajäägid jahutage õhukindlas anumas 3–4 päeva. Saate oma riisi maitsestada kurkumiga, mis annab sellele ka erkkollase värvi.