Kuidas valmistada hirvevorsti

Olgu see omatehtud või poest ostetud, ulukilihavorst on maitsev ulukitoode, millest saab imelise eine. Kuna vorstilinkid on eelnevalt maitsestatud, on nende küpsetamine kiire ja lihtne ülesanne, millega saab hakkama peaaegu igaüks.

1
Kuumuta oma grill keskmise temperatuurini. Kui kasutate gaasi- või elektrigrilli, seadke selle temperatuur umbes 177 °C (350 °F). Kui kasutate söegrilli, tehke väike tuli ja oodake, kuni saate mugavalt hoida oma kätt resti kohal umbes 6 sekundit.

2
Pintselda oma vorstid või grillväravad oliiviõliga. Veendumaks, et teie vorstid ei kleepuks grilli külge, kasutage harja, et katta lülid väikese koguse oliiviõliga. Kui teie restid on sassis, õlitage grill hoopis, kastes paberrätik oliiviõli sisse ja pintseldades seda üle restide.

3
Pange oma vorstid grillile. Kasutage tange, et te end ära ei põletaks. Kui kasutate söegrilli, asetage need leegi kõrvale, mitte otse selle kohale. Veenduge, et lingid ei puutuks kokku, et need saaksid korralikult küpseda.

4
Pöörake lingid iga paari minuti järel ümber. Iga 2–3 minuti järel keerake vorstilülid tangidega ümber. See hoiab ära nende põlemise. Lühendage aega, kui hirveliha hakkab mustaks minema.

5
Grillige vorste, kuni nende sees on temperatuur 160 °F (71 °C). Hoidke oma vorste grillil, kuni need on puudutamisel kõvad ja sügavad või kuldpruunid. Enamiku linkide puhul peaks selleks kuluma 10–20 minutit. Veendumaks, et vorsti on ohutu süüa, kontrollige toidutermomeetriga vorsti kõige rasvasemat piirkonda, eemaldades lingi, kui selle sisetemperatuur jõuab 71 °C-ni (160 °F).

6
Eemaldage ja serveerige oma vorstid. Kui vorstid on valmis, eemaldage need grillilt ja laske neil istuda. Kui need on puudutamiseks piisavalt jahedad, on need serveerimiseks valmis. Asetage ülejäänud lingid õhukindlasse anumasse ja hoidke neid külmikus kuni 5 päeva.

7
Kuumuta pann keskmise temperatuurini. Asetage roostevabast terasest pann või pann põletile ja seadke see keskmisele kuumusele. Laske pannil umbes 15 minutit soojeneda.

8
Lisage pannile 30 ml (1 unts) oliiviõli. Valage pannile umbes 30 ml tavalist või neitsioliiviõli. Laske õlil seista, kuni see hakkab särisema.

9
Lisa vorstilingid. Niipea, kui oliiviõli hakkab särisema, asetage hirvelihavorstid pannile. Raputage panni, et need kattuksid õliga, mis hoiab ära lülide kleepumise panni külge.

10
Pöörake vorste iga paari minuti tagant. Veendumaks, et vorstilinkid ei kõrbeks, pöörake neid tangide abil iga 2–3 minuti järel ümber. Kui teie vorstid näivad pealt mustaks tõmbuvat, keerake neid sagedamini ümber.

11
10 minuti pärast lisage viilutatud sibul (valikuline). Et anda oma vorstidele veidi rohkem maitset, proovige lisada segule sibulat. Koorige sibul, lõigake see pooleks ja viilutage rõngasteks. Kui olete lasknud oma linkidel 10 minutit küpseda, piserdage sibulaid veidi oliiviõliga ja lisage need pannile. Lisa iga 2 vorsti kohta umbes pool sibulat.

12
Küpseta vorste veel 10–15 minutit. Jätkake vorstide ümberpööramist iga 2–3 minuti järel. Kui lisasite sibulat, segage neid, et need pannile ei kleepuks ja et vorstid oma maitset imaksid.

13
Eemaldage oma lingid, kui nende sisetemperatuur on 160 °F (71 °C). 15 või 20 minuti pärast kontrollige oma vorste, et näha, kas need on valmis. Keedetud hirvevorstid peaksid olema tumedad või kuldpruunid ja katsudes kõvad. Enne vorstide söömist asetage toidutermomeeter kõige rasvasema lüli keskele. Kui sisetemperatuur on vähemalt 71 °C (160 °F), on vorstid küpsed ja neid saab pannilt eemaldada.

14
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). See temperatuur aitab teie vorstidel korralikult läbi küpseda, ilma kesta purustamata.

15
Määri pann mittenakkuva küpsetusspreiga. Kui kasutate küpsetuspanni, katke selle põhi põhjalikult mittenakkuva küpsetusspreiga. Kui kasutate röstimispanni, katke panni sees olev rest pihustiga.

16
Kata pann paprika ja sibulaga (valikuline). Lisamaitse saamiseks proovige roale lisada paprikat ja sibulat. Haki koostisosad suurteks tükkideks ja aseta need panni põhja. Kui kasutad röstimispanni, kata panni põhi enne paprikate ja sibulate lisamist toiduõliga.

17
Pintselda vorstilinke maitse järgi võiga. Asetage väike tükk võid mikrolaineahjus kasutatavasse kaussi, katke see paberrätikuga ja seejärel küpsetage mikrolaineahjus, kuni see on täielikult sulanud. Määri vorstid koorepintsliga maitse järgi võiga. See aitab vorstidel röstimise ajal maitset kinni jääda.

18
Pange vorstid pannile ja röstige neid 15 minutit. Asetage vorstilinkid küpsetuspanni sisse või röstimispanni restidele. Vorstide õigeks küpsetamiseks veenduge, et need ei puutuks kokku. Seadke oma pann ahju keskele ja laske lülidel umbes 15 minutit röstida.

19
Pöörake vorstid ümber ja küpsetage neid veel 15 minutit. Umbes 15 minuti pärast keerake vorstid tangidega ümber, et üks külg üle ei küpseks. Seejärel röstige neid veel 15 minutit.

20
Eemaldage vorstid, kui nende sees on 160 °F (71 °C). Kui teie vorstid tunduvad sügavpruunid ja enamasti kõvad, vajutage toidutermomeeter kõige rasvasemale lülile. Kui see näitab vähemalt 71 °C (160 °F), on teie vorstid valmis. Eemaldage need ahjust ja laske neil enne serveerimist jahtuda. Hoidke oma jääke õhukindlas anumas ja külmkapis kuni 5 päeva.

21
Valmis.