Kuidas valmistada Essiaci teed

Tõenäoliselt olete kuulnud Essiaci teest kui täiendavast vähiravist. Kuigi taimetee kui ravi efektiivsuse kohta on uuringud erinevad, nõustuvad teadlased, et ravimtaimedel on võimsad antioksüdandid. Saate hõlpsasti ise oma ürte kokku segada ja kodus suuri teepartiisid keeta. Tervise täieliku kasu saamiseks lahjendage oma Essiaci teed vähese veega ja jooge iga päev tassike.

1
Sega kausis kokku Türgi rabarberijuur ja libe jalaka koor. Enne ürtide käsitsemist peske käed. Segage kätega suures kausis kokku 120 g pulbrilist libeda jalaka koort 30 g (1 untsi) Türgi rabarberi juurepulbriga. Vältige liiga kiiret segamist, mis toob tolmused ürdid õhku.

2
Segage sisse 1 nael (450 g) pulbristatud lamba hapuoblika lehti. Kui olete need lehed ise lõiganud ja jahvatanud, on hea, kui need pole täielikult pulbristatud. Sega lehed Türgi rabarberijuure ja libiseva jalakakoore segusse.

3
Segage 6 1/2 tassi (1 nael 5 untsi või 767 g) takjajuurt. Sega lõigatud ja sõelutud takjajuur teiste ürtidega, kuni see on ühtlaselt jaotunud.

4
Säilita ürdisegu klaasnõus kuni 1 aasta. Kuna te ei kasuta 1 teepartii jaoks kogu ürdisegu, pange ürdid puhtasse kaanega klaasnõusse. Hoidke seda jahedas kuivas kohas kuni 1 aasta.

5
Kuumuta 2 gallonit (7,5 liitrit) vett kõrgel kuumusel keema. Valage vesi vähemalt 11-liitrisesse potti. Pane potile kaas peale ja keera põleti kõrgele. Kuumutage vett, kuni see keeb tugevalt. Selleks peaks kuluma umbes 30 minutit.

6
Segage sisse 1 tass (90 g) Essiaci ürdisegu. Kandke ahjukindaid ja eemaldage keeva veepotilt kaas. Lisage 1 tass (90 g) oma ürdisegu ja segage see vette pika roostevabast terasest või puidust spaatliga.

7
Kata kaanega ja keeda teed 10 minutit. Pane potile kaas tagasi ja lase teel 10 minutit hoogsalt keeda. Võimalik, et peate kuumust vähendama, kui tundub, et vesi keeb üle poti külgede.

8
Lülitage põleti välja ja laske teel 12 tundi tõmmata. Jätke kastrul kaanega, kuni tee toatemperatuuril tõmmatakse. Eemaldage kaas ja segage tee poole peal korralikult läbi. Seejärel pange kaas tagasi ja laske teel leotada.

9
Lülitage põleti kõrgele, kuni tee keeb. Tee kuumutamisel hoidke pott kaetud. Võib kuluda kuni 20 minutit, enne kui tee hakkab õrnalt mullitama. Vältige tee keetmist, kuna see võib hävitada ürtide antioksüdandid.

10
Lülitage põleti välja ja valage tee oma klaaspudelitesse. Laske teel paar minutit settida, enne kui valate selle oma puhastesse pudelitesse. Asetage pudelile puhas lehter ja valage aeglaselt tee igasse pudelisse. Võite kasutada 12 16-untsi (473 ml) merevaiguvärvi pudelit või suuremaid pudeleid omal valikul. Teised tumedamat värvi pudelid sobivad ka hästi, kuna need varjavad tee päikesevalgust. Hea on, kui ürtide sete sadestub pudelite põhja.

11
Sulgege pudelid korgiga ja hoidke teepudeleid jahedas kuivas kohas. Pange igale täidetud pudelile puhtad korgid. Pange pudelid jahedasse kuiva sahvrisse või hoiukappi. Pärast pudeli avamist tuleb seda hoida külmkapis ja kasutada ära 2 nädala jooksul. Avamata Essiaci tee pudelid säilivad 12–15 kuud.

12
Lase vesi keema ja vala 4 supilusikatäit tassi. Kuumuta veekeetja vett ja vala 4 supilusikatäit (60 ml) keevat kuuma vett teetassi või kruusi.

13
Segage 2 supilusikatäit (30 ml) Essiaci teed. Mõõtke ühest ettevalmistatud pudelist teed ja valage tee keevasse kuuma vette. Segage teed, kuni see on veega segunenud. Terve päeva jooksul lahjendatud tee ja vee joomine hoiab ära kõrvaltoimed, nagu kõhulahtisus, alaseljavalu ja iiveldus. Arvatakse, et need on põhjustatud tee tõttu eralduvatest toksiinidest.

14
Jooge teed tühja kõhuga ja oodake 2 tundi enne söömist. Sageli soovitatakse juua Essiaci teed enne magamaminekut või vähemalt 2 tundi pärast söömist. Oodake 2 tundi, enne kui midagi sööte. Jooge 1 portsjon teed päevas. Vältige tee lahjendamist piimaga. Kui soovid, võid lisada veidi mett või steviat.

15
Avatud Essiaci tee pudelit säilita külmkapis. Avamata pudeleid võid hoida sahvris, avatud pudelit aga hoida külmkapis. Nii on ka järgmisel päeval lihtsam kasutada.