Kuidas teha India teed

Kui teile meeldib lõhnav tee, mis on tugevalt vürtsitatud, naudite enamikku India teesid. Proovige teha masala chai kodus, kasutades ingverit, kaneeli, kardemoni, suhkrut ja musta teed. Võite valmistada ka kreemjat India teed, mida serveeritakse Himaalajas. Seda võiteed valmistatakse traditsiooniliselt jakipiimast ja võist, kuid võiks kasutada ka lehma- või kitsetooteid. Kashmiri piirkonnast pärit spetsiaalselt vürtsitatud India tee jaoks on terav roheline tee safrani, roosi kroonlehtede ja kaneeliga.

1
Riivi ingver jämedalt ja purusta kergelt kaneelipulk. Võtke 3,8 cm suurune tükk värsket ingverit, mida pole kooritud, ja riivige see vastu karbi riivi jämedamat külge. Seejärel lööge taignarulliga kergelt 3 tolli (7,6 cm) kaneelipulka, et see purustada. Kuna ingver on maa-alune toode, võiksite sellelt pinnase maha kraapida. Pane ingver ja kaneel keskmise suurusega potti. Kaneeli purustamine vabastab rohkem maitset kui siis, kui jätad pulga terveks. Ingverit pole vaja koorida, sest kurnate kuivained chaist välja.

2
Lase vesi, ingver ja kaneel keema. Valage potti 3–1–2 tassi (830 ml) vett koos purustatud kaneeli ja riivitud ingveriga. Lülitage põleti keskmisele-kõrgele kuumusele ja kuumutage segu, kuni see hakkab tugevalt mullitama. Kui te ei kasuta teekannu, mis on ette nähtud ainult tee valmistamiseks, kasutage puhast anumat, millel pole õli ega teravaid jääke, sest see võib keemise ajal põhjustada piima kalgenemist. Hoidke potil kaas ära, et vesi üle ei keeks ja näete, millal temperatuuri alandada.

3
Lülitage põleti keskmisele kuumusele ja hautage vedelikku umbes 20 minutit. Alandage kuumust, et vesi keeks, ja hoidke potil kaas ära, et vedelik saaks aurustuda. Peate vedelikku aeg-ajalt segama ja keetmist jätkama, kuni 1/3 vedelikust on aurustunud. Pärast kuumutamist peaks keev vesi lõhnama väga lõhnavalt.

4
Segage tee koos kardemoniga ja laske sellel 2 minutit tulelt maha tõmmata. Viige pott ettevaatlikult jahedale põletile ja segage sisse 6 teelusikatäit (4 g) kanget lahtiste lehtedega musta teed või 6 teepakki. Seejärel purustage segule lisamiseks kergelt 14 rohelist kardemonikauna või segage 3/4 teelusikatäit (1,5 g) jahvatatud kardemoni. Jätke tee 2 minutiks tõmbama. Chai jaoks pole vaja kasutada väga kallist kvaliteetset teed. Masala chai valmistatakse sageli kange ja odava musta teega, mida leiate toidupoest või India turult. Tugevama tee saamiseks tõmmake seda veel 1–2 minutit. Pidage meeles, et tee võib muutuda kibedaks, mida kauem seda leotada.

5
Sega piim suhkruga ja keeda chai 5 minutit. Viige pott tagasi soojale põletile ja lülitage see sisse keskmisele kõrgele. Valage aeglaselt sisse 2–3–4 tassi (650 ml) piima ja ¼ tassi (50 g) suhkrut või puhast vahtrasiirupit. Seejärel segage teed aeg-ajalt, kui see keeb. Lase teel 5 minutit keeda, et see vahuks. Suhkru või vahtrasiirupi asemel võid kasutada oma valitud magusainet. Proovige kasutada näiteks mett, agaavi- või demerara suhkrut.

6
Jahuta chai 5 minutit ja kurna serveerimiskannu. Lülitage põleti välja ja laske chail veel 5 minutit tõmmata. Seejärel asetage serveerimiskannu või teekannu kohale peene võrguga sõel ja valage chai läbi. Valage chai väikestesse serveerimistopsidesse ja rüübake seda kuumana. Visake peensilmasõelasse jäänud kuivained ära. Kui soovite allesjäänud chai säilitada, pange see 2 tunni jooksul õhukindlasse anumasse ja külmikusse. 3 kuni 4 päevani.

7
Kuumuta piim, suhkur ja söögisooda keemiseni. Valage potti 1 tass (240  ml) täispiima või kitsepiima ja segage 1 supilusikatäis (12 g) suhkrut ja 2 näputäis söögisoodat. Lülitage põleti keskmisele astmele ja kuumutage vedelikku, kuni see hakkab keema. Äärmiselt rikkaliku ja kreemja võitee saamiseks proovige seda poole ja poolega.

8
Segage teepulber ja keetke seda 30–60 sekundit. Lisa potti 1 tl (2 g) musta tee pulbrit ja sega, kuni see kuumas piimas lahustub. Seejärel hoidke potil kaas pealt ja keetke teed tasasel tulel kuni 1 minut. Mida kauem teed keedate, seda tugevam on tee maitse. Osa piimast aurustub keemise ajal, mis tee tee paksuks.

9
Kurna tee serveerimistassi. Lülitage põleti välja ja asetage väike peene võrguga kurn serveerimistopsi kohale. Valage tee aeglaselt tassi ja visake kurnasse jäänud kuivained ära. Kui soovite vedelamat teed, võite tassis olevale teele lisada sooja või külma piima.

10
Sega juurde või ja serveeri teed. Lisage 1 tl (5 g) võid ja segage aeglaselt, kuni see lahustub. Kui soovite kergelt vahust võiteed, segage või ettevaatlikult tee hulka vispliga. Seejärel rüübake teed, kuni see on kuum. Kui soovite teha suurema partii võiteed, võite kogust kahe- või kolmekordistada ja valmistada suures potis.

11
Sega potis vesi, safran, kaneel, nelk, roos ja kardemon. Valage keskmise suurusega potti 3 tassi (710  ml) vett ja lisage 10–12 kiudu safranit, 1,3 cm (1,3 cm) kaneelipulk ja 1 nelk. Seejärel purustage 1 kardemonikaun ja lisage see potti. Kui te ei saa endale väga palju safranit lubada, kasutage nii vähe kiude, kui soovite.

12
Kuumuta segu keemiseni ja hauta 3–4 minutit. Lülitage põleti keskmisele kõrgele ja kuumutage vedelikku, kuni see hakkab tugevalt mullitama. Seejärel keerake põleti alla, kuni vedelik nõrgalt podiseb. Hoidke podisemise ajal kaas maha.

13
Lisa roheline tee ja hauta 1 minut. Lülitage põleti välja ja segage sisse 1 tl (2 g) rohelist teed. Jätke pott katmata ja laske teel tõmmata, et maitse saaks areneda. Tugevama kahwa saamiseks lisage veel 1–2 teelusikatäit (2–4 g) rohelist teed.

14
Kurna kahwa serveerimiskannu või teekannu. Asetage serveerimiskannu või teekannu kohale peene võrguga kurn ja valage kuum kahwa aeglaselt läbi. Visake kuivained ära ja vala kahwa üksikutesse serveerimistopsidesse.

15
Enne kahwa serveerimist segage mesi ja tükeldatud mandlid. Kahwa magustamiseks võib segada veidi mett, kuni see lahustub. Seejärel puista igasse tassi paar viilutatud mandlit. Kui soovite jooki veelgi kaunistada, lisage igasse tassi safranilõng või puistake peale kuivatatud roosi kroonlehti. Hoidke ülejäänud kahwa õhukindlas anumas kuni 3 külmkapis. kuni 4 päevani.