Kuidas valida tortillasid

Tortillad, mis on tuntud oma rolli poolest Mehhiko köögi lahutamatu osana, on maitsev ja tõhus viis suures koguses toidu kiireks tarbimiseks pakendamiseks. Tortiljade tüüpide, suuruste ja kaubamärkide arvukuse tõttu võib olla keeruline valida, millised konkreetsed tortillad teie vajadustele kõige paremini sobivad. Tortiljade valimisel peate arvestama kõnealuste tortiljade värskuse suhtes ja seejärel tegema otsuseid vajalike tortillade arvu, suuruse ja tüübi kohta.

1
Kontrollige aegumiskuupäeva. Konkreetse tortillapaki valimisel kontrolli alati enne ostmist aegumiskuupäeva (või “müümiskuupäevaks”). Kui kõlblikkusaeg on varem või kui tortillad on juba aegunud, siis pange need tagasi ja otsige mõni muu pakend, mille kõlblikkusaeg on kaugemal.On ütlematagi selge, et kui tortillade pakk on hallitanud või kui tortillad on selgelt vananenud, siis ärge seda ostke.Kui leiate, et olete juba ostnud hallitanud, aegunud või aegunud tortillakoti, peaksite saama selle tagasi poodi, kust selle ostsite, ja saate kogu raha tagasi või poekrediidi.

2
Mõelge, kui kaua soovite tortillasid säilitada. Kui te ei kavatse tervet tortillapakki päeva või kahe jooksul pärast ostmist ära süüa, peate mõtlema, kui kaua tortillad tõenäoliselt teie sahvris seisavad. Maisitortiljadel on üldiselt pikem säilivusaeg kui nende jahu analoogidel, nii et kui kasutamata tortillade pikaealisus on oluline, võib mais olla ökonoomsem valik. Rusikareegel: maisitortillad säilivad tavaliselt kuni 10 päeva pärast “parim kuni” kuupäeva, kui neid hoitakse sahvris, kuni 8 nädalat pärast “parim kuni” kuupäeva, kui neid hoitakse külmkapis, ja kuni 8 nädalat. kuud pärast “parim kuni” kuupäeva, kui neid hoitakse sügavkülmas. Jahutortillad võivad säilida kuni seitse päeva pärast “parim kuni” kuupäeva, kui neid hoitakse sahvris, kuni neli nädalat pärast “parim kuni” kuupäeva, kui hoida külmkapis ja kuni kaheksa kuud pärast “parim kuni” kuupäeva, kui seda hoitakse sügavkülmikus.

3
Otsustage populaarsete toidupoe tortillabrändide vahel. Kohalikud toidupoed müüvad palju populaarseid tortillade kaubamärke, mille maitse, konsistents, tekstuur ja muud omadused on väikesed. Otsustamaks, kumba eelistate, võite võrrelda kahte või kolme korraga või proovida aja jooksul erinevaid kaubamärke. Populaarsete tortillabrändide hulka kuuluvad: Mission, Don Marcos, Piñata ja Cruz. Kui te pole suurte toidupoodide tortiljade pakkumisega rahul, leiate rohkem erinevaid tortillabrände, kui vaatate tervisliku toidu pood või mahepood. Kui soovite leida autentsemaid tortillasid kui suurtes toidupoodides müüdavad, vaadake veebist, kas teie piirkonnas on talupidajate turg või Mehhiko toidupood.

4
Mõelge, millist rooga te valmistate. Jahutortiljad on tavaliselt suuremad kui nende maisipõhised kolleegid ja seetõttu kasutatakse neid burritode valmistamiseks, kuna need mahutavad rohkem liha, juustu ja ube, ilma et need lahti läheksid. Ja vastupidi, maisitortillasid kasutatakse sageli pehmete tacode jaoks, mis on volditud, kuid mitte kinni pakitud, ja neid kasutatakse peaaegu alati enchiladade valmistamiseks, kus tortillad on üksteise peale kihiti asetatud. Oma osa mängib ka tortillade konsistents. Jahutortillad on siledamad ja elastsemad, maisitortiljad on aga kergelt teralise tekstuuriga ja võivad olla rabedad. Kui maisitortillad muutuvad vanaks, saab neid praadida ja kasutada tortillakrõpsudena või kasutada taquitode valmistamiseks.

5
Tervislikumaks toiduks vali maisitortillad. Maisitortillad on valmistatud maisist, mis on täistera. Täisteratooted pakuvad palju toiteväärtust, sealhulgas suures koguses kiudaineid ning erinevaid vitamiine ja mineraalaineid. Jahust valmistatud tortillad, mis on rafineeritud ja töödeldud teravilja, neid eeliseid ei anna. Lisaks, kuna maisitortillad on tavaliselt väiksemad kui jahutortiljad, kulutate ühe maisitortilla söömisel vähem kaloreid kui ühe jahutortilja söömisel.

6
Määrake, millist maitset eelistate. Lõppkokkuvõttes võib jahu- või maisitortillade vahel otsustamine taanduda lihtsale maitse-eelisusele. Jahutortillad on pehme tekstuuri ja magusa maitsega, mis kipub olema mahe. Maisitortillad on nätskema tekstuuriga ja neil on ka röstitud maisi rohkem väljendunud maitse. Kui te ei tunne nende maitseerinevusi, ostke kohalikust toidupoest pakk maisitortillasid ja pakk jahutortillasid.

7
Otsige spinati või täistera nisu tortillasid. Kuigi jahu- ja maisitortillad on vaieldamatult kõige levinumad ja populaarseimad tüübid, on ka mitmesuguseid teisi tortillatüüpe, mis pakuvad uusi maitseid ja mõnel juhul ka tervisele kasulikke omadusi. Kontrollige oma kohalikust toidupoest või tervislikust toidupoest spinatitortillasid. Paljud kaubanduslikud kaubamärgid pakuvad ka täistera tortillasid või nisujahust tortillasid. Täisteratortillad on tervislikumad valikud kui tavalised valge jahu tortillad, kuna need sisaldavad rohkem tervislikke toitaineid. Kuigi spinatitortiljadel on ahvatlev maitse, ei paku need oluliselt rohkem kasu tervisele. kui tavalised jahutortillad. Spinatitortillad on tavaliselt valmistatud valgest jahust ning neile lisatakse spinatipulbrit ja rohelist toiduvärvi.

8
Ostke oma söögiplaanide jaoks sobiv arv tortillasid. Tavaliselt müüakse tortillasid 8, 10 ja 12 tk kaupa, kuid pole ebatavaline leida ka jahutortillasid, mis sisaldavad 20 tortillat, ja maisitortillapakke, mis sisaldavad kuni 30 tükki. Et vältida toidu raiskamist ja asjatut raha kulutamist. , arvutage eelnevalt välja, kui palju tortillasid vajate. Näiteks kui teete peo jaoks enchiladasid, võib teil vaja minna kahte tosinat (või enamat) maisitortillat. Kui plaanite lihtsalt nädala jooksul lõunaks burritod võtta, peate ostma vaid väikese kaheksa pakendi.

9
Planeerige ette tulevased tortillapõhised toidud. Kui plaanite süüa Mehhiko või Ladina-Ameerika toitu pikema aja jooksul (näiteks kuu või kauem), võite otsustada osta suure paki tortillasid enne valmistamist. Kulutasuvuse seisukohalt on suurema tortiljapakendi ostmine väiksem tortillade maksumus. Kui te ei ole otsustanud, kui palju tortillasid vajate, ostke kaks mõõduka suurusega pakki (nt sisaldavad 10 või 12 tortillat). ). Kasutage ühte pakendit kohe ära ja hoidke teist sügavkülmas juhuks, kui vajate rohkem tortillasid, kui esimene pakk sisaldas. Kui teil on vaja teine ​​pakk tortillasid üles sulatada, tõmmake see umbes päev varem sügavkülmast välja. Kui paned tortiljade paki üleöö külmkappi, peaksid üksikud tortillad hommikuks üles sulama. Kui soovid tortillasid kiiremini üles sulatada, võta külmutatud tortillad kilekotist välja, mähki paberrätikusse ja küpseta mikrolaineahjus. umbes 45 sekundit. Kui tortillad ei ole 45 sekundi pärast üles sulanud, küpseta mikrolaineahjus vastavalt vajadusele.

10
Ostke sobiva suurusega tortilla vastavalt sellele, kuidas te seda täidate. Tavalised tortilla suurused on 4-tollised (maisitortillad) ja 7- või 12-tollised (jahutortillad), kuigi tortillasid saab müüa kuni 24-tollise suurusega. Plaanige osta sellises suuruses tortilla, mis vastab teie kulinaarsetele vajadustele: tortilla peaks olema piisavalt suurem, et saaksite seda täita nii palju toitu kui soovite (näiteks kui valmistate burritot), kuid mitte nii suur, et lõpuks viskate osa sellest minema. Kui teete pehmeid tacosid või enchiladasid, proovige esmalt kasutada väikese suurusega maisitortillat. Kui valmistate burritosid, proovige esmalt valmistada neid standardsuuruses jahutortillaga; Seejärel saate vastavalt vajadusele otsustada, kas ostate tulevikus väiksemaid või suuremaid tortillasid.

11
Kasuta wrappide tegemiseks suuremaid tortillasid. Tortillasid kasutatakse tavaliselt wrappide valmistamiseks, mis ühendavad võileiva või salati koostisosad korralikult pakitud burrito-laadseks vormiks. Kuna wrapid võivad sisaldada suures koguses mitut erinevat koostisainet, siis plaani wrapi tegemisel kasutada suurt tortillat. Kui soovite proovida wrapi teha, kuid te ei tunne tavalisi sorte, on tüüpilised wrapid: kana Caesari wrapid, sealhulgas salat, grillkana, Caesari kaste ja hakitud parmesani juust. Pühvli kana wrapid, sealhulgas salat, pühvlikana, pühvlid kaste, riivitud cheddari juust ja sinihallitusjuustu kaste. Võileivapakend, mis sisaldab teie valitud viilutatud deliliha, juustu ja sinepi- või võileivaõli.