Kuidas vähem juua

Alkohol on jõudnud ühiskonna ja laiemalt elu sisse. Raske on vältida pidevaid pakkumisi ja enda pealesurutud survet alkoholi tarbida. Õlle, veini ja kange alkoholi alkoholisisaldus võib erineda, kuid võitlus nende tarbimise vähendamise nimel jääb samaks. Strateegia koostamine, mis hõlmab teie käitumise hindamist, tervisega tegelemist ja eduka keskkonna loomist, viib teid soovitud eesmärgini juua mõõdukalt.

1
Tehke nimekiri kõigist olukordadest, kus te alkoholi joote. Uuringud on ka näidanud, et suurem osa joojaid teeb seda mõõdukas vahekorras, et pidu oleks nauditavam; kusjuures liigne joomine või liigjoomine on seotud negatiivsete emotsioonidega toimetulekuga. Millisele poole probleemidest te langete?Uuringud on näidanud, et alkohol avaldab inimestel nii ergutavat kui ka rahustavat toimet.

2
Otsige mustreid. Pange tähele, kas joote rohkem teatud sõprade läheduses, spordiürituste ajal või üksi. Kas alkohol annab teile positiivse kogemuse? Kas jääte joomisega hätta? Kas ütlete asju, mida hiljem kahetsete? Kas loodate sellele lõõgastumiseks? Muutke oma rutiini. Kui teil on välja kujunenud joomise muster või harjumus, peate sellest harjumusest loobuma. Näiteks kui kohtute samas spordibaaris, et igal pühapäeval jalgpalli vaadata, vahetage asukohta ja öelge endale: “Uus asukoht. Uus harjumus vähem juua.” Asukohamuutus võib aidata kaasa käitumise muutumisele.Hankige kalender ja kleepige see oma külmkapi külge ja märkige paar alkoholivaba nädalavahetust või paar päeva nädalas. Selle üleskirjutamine hoiab selle nähtavana, et te ei unustaks, ja aitab teil enda ees vastutada.

3
Otsige stressirohketes olukordades joomisele alternatiive. Kui juhite oma emotsioone alkoholiga, on tervislikke alternatiive. Peamine on olla valvel ja olla teadlik oma käitumisest, kui olukord ilmneb. Enne joogi järele jõudmist peate end tabama ja valima alternatiivse tee. Tervislikud alternatiivid alkoholi joomisele on järgmised: Peol: jooge iga joogi vahel klaas vett ja vältige alkoholi joomist. Andke endale oma plaanist kinnipidamise eest kuldtäht.Tööfunktsioonid: rüübake jooki ja kui olete lõpetanud, hoidke käes mõnda eset, näiteks nutitelefoni või tahvelarvutit, et te ei tunneks vajadust seda joogiga täita. Rahalised probleemid : pidage nõu krediidispetsialisti või töövahendusnõustajaga, et töötada välja plaan oma sissetulekute suurendamiseks ja rahaliste probleemide leevendamiseks.Füüsiline valu: uurige valuvaigistamisprogrammi sisenemise võimalust. Biofeedback on ravimivaba viis valu leevendamiseks. Lahkumine: füüsiline treening toodab samu endorfiine, mida toodab alkohol. Uuringud on näidanud, et treenivatel inimestel on väiksem tõenäosus depressiooniks. Kõndimine, matkamine, surfamine või tennis on kõik tervislikud alternatiivid. Probleemid koolis. Näiteks kui olete hiljuti tunnis läbi kukkunud ja olete oma akadeemilises karjääris pettunud, õppige mõnda lõõgastustehnikat, sealhulgas hingamisharjutusi ja joogat.

4
Otsige professionaalset abi. Kui teil on joomise vähendamisega suuri raskusi, võite vajada professionaalset abi. Võib-olla arvasite, et võiksite vähem juua ja mõistsite, et joote liiga palju ega suuda lõpetada. Teie piirkonnas on abiks arstid ja terapeudid. Anonüümsete alkohoolikute peatükid on saadaval kogu maailmas ja nende leidmiseks võtke nendega otse ühendust 24/7 numbril 1-888-827-7180.

5
Tea hoiatusi. Alkohol on narkootikum, nii et sellega tuleb arvestada tervisemõjudega. Tervise seisukohast peate teadma, millist kahju tekitate iga kord, kui joote jooki. Võite arvata, et see kõik on lõbus, kuid teie keha käitub teisiti. Kui teil on vaja põhjust vähem juua, võib-olla on teie motivaatoriks teie tervis. Alkohol on toksiin, mis koormab teie aju, südant, maksa, kõhunääret, immuunsüsteemi ning on seotud suu-, söögitoru- ja kurguvähiga. , maksa ja rindade.Kui teie pereliige on kannatanud alkoholisõltuvuses, on teil suurem tõenäosus saada sama saatus. Alkohoolikute lastel on alkoholiprobleemide tekke tõenäosus ligikaudu neli korda suurem kui elanikkonnal.

6
Mõelge oma ajule. Alkohol mõjub suure joodiku ajule teistmoodi. Alkoholi tarvitaja ajus eritub rohkem endorfiine (kemikaalid ajus, mis vallandab positiivseid tundeid ja vähendab valu tajumist) võrreldes inimestega, kes ei joo alkoholi. See erinevus sunnib alkoholijoobes rohkem tarbima, püüdes saada täiendavat naudingut. Kahjuks, mida rohkem joote, seda rohkem joovastate ja seda rohkem kahju see põhjustab. Seda uuringut kasutatakse alkoholi kuritarvitamise probleemidega inimeste tõhusa ravi väljatöötamiseks. Kui tähelepanu pööratakse naudingute otsimisele, kaotate silmist alkoholi kuritarvitamise tagajärjed. teie käitumine. Näiteks jätkate joomist juba ammu, kui kõik teised peol viibivad lõpetavad; siis otsustate koju sõita ja teid arreteerida või kellelegi kahju tekitada. Kui teie keha naudib alkoholi, on sellest raskem loobuda. Võimalik, et peate otsima juhiseid professionaalilt.

7
Tehke tervisele keskendunud plaan. Vähesed inimesed seavad teie pingutused proovile, kui keskendute oma motivatsioonile tervisega seotud probleemidele. Näiteks kui keegi pakub teile jooki, mille kohta teate, et see ületab teie limiiti, lükake selle inimese pakkumine tagasi, öeldes: “Tänan teid pakkumise eest, kuid teen mõned muudatused oma tervise tõttu.” eesmärgid ja koostage nimekiri. Näiteks piirate oma seltskondlikku joomist ühe joogiga, et vähendada mõju teie kehale; te kaotate viis kilo; tellite klubisoodat jõhvikamahla pritsiga ja naudite rõõmsalt oma “mocktaili” maksa tervisele röstides; sa tõused igal hommikul pärast õhtust välja ja naudid tunnet, et pole pohmelli. Treeningu eest saate lisapunkte. Määrake kõigi nende lahendamise ja täitmise ajakava. Valige alustamiseks päev ja pidage sellest kinni. On asju, mida saavutate avalikult väljas viibides ja kodus olles. Näiteks hoiate kodus piisavalt jääteed ja muid jooke, et pakkuda alkoholile tervislikku alternatiivi. Laske endal muudatusi teha, kuna võite leida, et mõned tehnikad on teistest tõhusamad. Keegi pole täiuslik. Teil on libisemised. Oluline on olla vastupidav ja mitte anda alla oma vigade tõttu. Premeerige ennast oma saavutuste eest alkoholiga mitteseotud viisil. Näiteks mine kinno või välja lõunatama. Pidage oma saavutuste loendit, sest need tuletavad teile meelde, et olete võimeline.

8
Suurendage oma eluga rahulolu. Võib-olla joote, kuna pole oma eluga rahul. Alkohol on kiire lahendus, kuid sellel pole püsivat mõju teie heaolule. Astu samme, et luua oma elus tõelist rahulolu. Mida rahulolevam olete, seda vähem olete joomise vastu huvitatud. Uurige oma huvisid. Olge hõivatud uute ja põnevate tegevuste otsimisega, mis ei hõlma alkoholi. Näiteks kui olete alati tahtnud kitarri mängida, võtke õppust. Oled keskendunud millelegi uuele, mis tõmbab su tähelepanu joomiselt kõrvale. Mõelge mõnele tegevusele, mida saate teha ilma alkoholita. Pubitrivia, tantsu või baarikaraoke asemel proovige minigolfi, matka, filmi või piknikut.

9
Rääkige teistele, et vajate nende tuge. Paljudel juhtudel, kui proovite joomist vähendada, üritavad teised teie plaane rööpast välja lüüa. Isegi lahked, viisakad inimesed pakuvad sulle juua, sest arvavad, et demonstreerivad häid kombeid. Peate enda eest rääkima ja oma soovidest teada andma.Mõned inimesed arvavad, et teie püüdlusi tervislikumalt elada on lõbus või kaval õõnestada.Lähenege igale olukorrale rahulikult enesekindlalt, mis võimaldab teil teha otsuseid, mis teile õiged tunduvad.Ärge saboteerige teie jõupingutusi toidupoes alkoholi vahekäiku mööda eksledes. Kiusatusega saab kõige paremini hakkama, kui sa ei puutu kokku esemega, mida püüad vältida.

10
Tähistage uutel viisidel. Vähem joomine ei tähenda, et peate lõpetama elu saavutuste tähistamise. See tähendab, et saate olla loominguline. Põnevatel aegadel täielikult kohal ja muutumatuna viibimine võimaldab teil asju täielikumalt tunda. Katsetage pidulikul üritusel joomist, et näha, mis tunne on. Võite märgata, et te ei tunne end nii erinevalt. Keskenduge enda nautimisele ja hindage teisi, selle asemel, et muretseda selle pärast, kui palju alkoholi tarbite. Küsige sõpradelt või teistelt, kes ei joo, kuidas neil lõbus on. On miljoneid inimesi, kes ühel või teisel põhjusel ei joo. Nad lõbutsevad ilma alkoholijoobes olemata. Võib juhtuda, et joomata jätmise eelised kaaluvad palju üles joomisest saadavad hüved. Pidage meeles, et kui te alkoholile raha ei kuluta, võite selle kulutada millelegi muule, näiteks elektroonilistele vidinatele, riietele, spordivarustusele või tantsutundidele. Lõpptulemus: vähem juues saate kingitusi, mis võivad teie elu rikastada