Kuidas ube kuivatada

Kui kasvatate ube või ostate neid lahtiselt, võite soovida neid kuivatada, et neid edaspidiseks kasutamiseks säilitada. Allpool on mõned viisid, kuidas ube ise kuivatada.

1
(Aurutamismeetod) Määrake, millist tüüpi ube soovite kuivatada. Näiteks ubade kuivatamistingimused erinevad lima ubade kuivatamistingimustest.

2
Valige ubade kuivatamiseks oma seadmed ja meetod. Sõltuvalt teie eelarvest ja isegi teie geograafilisest asukohast on võimalik ube kuivatada nii sise- kui ka väljas, seega võib ube kuivatada mitmel viisil. Poest ostetud dehüdraatori, köögiahju või päikesesoojuse kasutamine on kõik võimalused ubade kuivatamiseks.

3
Valmistage oad vastavalt vajadusele ette ja aurutage neid enne kuivatamist. Eemaldage roheliste, nööriga või vahaubade nöörid. Suuremate oasortide puhul lõigake kaunad pikuti pooleks, et need kiiremini kuivaksid. Koorige täiskasvanud lima oad, herned või muud koorega oad. “Täiskasvanud” tähendab aega, mis on möödunud ajast, mil neid ube laua ääres söömiseks, konserveerimiseks või säilitamiseks korjati, kuid enne kaunade kuivamist. Aurutage mitte rohkem kui 5,1 cm (2 tolli) rohelist, nöörist või ube. vahaoad restil või korvis keeva veega poti (või veekeetja) kohal 15–20 minutit.Aurutage madalaid lima- või koorikuubade kihte samal viisil 10 minutit.Võtke ubade partiid restist või korvist välja lisaniiskuse imamiseks jaotage need paberrätikutele või puhastele lappidele. Katke aurutatud oad rätikutega, kuni nad ootavad kuivatusalustele viimist.

4
Laota aurutatud oad kuivatusalustele, mille põhjas on liistud, perforeeritud või kootud. Need avad võimaldavad ubade kuivamise ajal õhul läbi tsirkuleerida ja aurustunud niiskuse ära viia. Olenevalt nende suurusest tuleks rohelised, nööri- või vahaoad laotada ühe kihina või 1,25 cm (1,25 cm) sügavusele alusele. . Lima või muud kooritud oad tuleks kandikutele õhukeselt laotada.

5
Kuivatage 1 või 2 kandiku terveid rohelisi, nööritud või vahaube temperatuuril 120 F (49 C) 1 tund. Tõstke temperatuuri 150 F-ni (66 C), kuni oad on peaaegu kuivad, seejärel alandage kuumust 130 F-ni (54 C).

6
Kuivatage rohelisi, lõigake, lõigake või vahatage ube temperatuuril 130 F (54 C) 1 tund. Tõstke temperatuur 150 F-ni (66 C) ja viige see tagasi 130 F-ni (54 C), kui oad on peaaegu kuivad.

7
Kuivatage lima oad või muud kooritud oad temperatuuril 140 F (60 C) esimene tund. Suurendage kuumust järk-järgult 160 F-ni (71 C), kuni oad on peaaegu kuivad, seejärel vähendage temperatuuri 130 F-ni (54 C).

8
Hoidke ahju temperatuur 140 F (60 C) nii koorega kui ka pikkade ubade puhul, kuni oad on kuivanud. Võimalik, et peate seadma ahju “soojale” asendile või madalaimale temperatuurile ja jätma ahjuukse praokile. Samuti võite asetada alumise plaadi ahju alumisest soojusallikast vähemalt 20 cm kaugusele.

9
Vajadusel jälgige temperatuuri toidutermomeetriga.

10
Vajadusel langetage temperatuuri 10 F (5,6 C) või lülitage ahi korraks välja, et vältida ubade kõrbemist, küpsemist või karamelliseerumist.

11
Keerake terved oad üksteisest umbes 1,25 cm kaugusele, kasutades õmblusnõela, et torgata puhas nöör läbi iga oa ülemise 1/3.

12
Riputage oad pimedasse ruumi, mis on hästi õhutatud, soe ja kuiv. Ubade kuivamine sel viisil võib kesta 1 või 2 nädalat.

13
Laota aurutatud oad kandikutele nagu siseruumides kuivatamisel.

14
Katke oad riidest võrguga, mille võrgusilma suurus ei ületa 1,25 cm (1/2 tolli). See kaitseb neid putukate ja õhu kaudu leviva prügi eest.

15
Asetage ubade kandikud otsese päikesevalguse kätte platvormi peale või mõnele muule paigutusele, näiteks vahedega tellistele, mis võimaldavad õhul kandikute all ringelda.

16
Sega ube õrnalt sõrmedega mitu korda päevas, et need ühtlaselt kuivaksid.

17
Asetage ubade kuivatusalused varjualuse alla ja katke need karbi või puhta linaga, et kaitsta ube öösel kaste eest. Teise võimalusena võite kaaluda kandikute ööseks siseruumidesse toomist. Kui teate, et ööõhk on väga kuiv, ei ole välialuseid vaja katta.

18
Asetage kuivatusalused vajadusel päikese kätte järgmisel päeval pärast nende avamist.

19
Kuivuse testimine toimub pärast ubade jahtumist alates teisest kuivatamispäevast. Rohelised, nööritud või vahaoad on piisavalt kuivad, kui näevad ja tunduvad rabedad. Lima või kooritud oad on piisavalt kuivad, kui nad näevad ja tunduvad kõvad, rabedad ja purunevad puhtalt.