Kuidas Türgit maitsestada

Meeldejäävama maitse saamiseks alustage terve kalkuni maitsestamist päev enne röstimist. Kalkunit võid maitsestada erinevate maitsetega, aga ka vähese soola ja pipraga. Kui olete kalkuni maitsestanud, saate seda oma retsepti järgi küpsetada. Teile jääb mõnus pearoog, mida sõprade ja pereliikmetega nautida.

1
Kasutage tavalist tänupüha maitseainet. Kui valmistate kalkunit tänupüha või mõne muu puhkuse jaoks, proovige tavalist maitseainet peterselli ja salveiga. See annab teie perele klassikalise maitse. Lisage väikesesse kaussi 1/4 tassi värsket hakitud peterselli. Seejärel lisage üks supilusikatäis salvei, rosmariini ja tüümiani. Lisa kaks supilusikatäit oliiviõli ja sulatatud võid, samuti pool teelusikatäit soola ja pipart. Kasutatav oliiviõli ei oma tähtsust. Segage kõik koostisosad kokku, kuni saate ühtlase ja ühtlase segu.

2
Proovi sidrunimaitseainet. Kui soovite midagi veidi teistsugust, proovige sidrunimaitseainet. Nii saate värske soolase kalkun. Segage 1/4 tassi soolamata võid teelusikatäie sidrunikoorega. Seejärel lisa teelusikatäis hakitud tüümiani ja teelusikatäis hakitud majoraani. Sega kõik koostisained ühtlaseks seguks.

3
Tehke küüslaugu ürdi hõõrumine. Paljud inimesed armastavad küüslaugu maitset. Kui teie ja teie lähedased armastate küüslaugurikkaid toite, saate küüslaugu-ürtidega hõõruda suurepärase kalkunimaitseaine. Segage kolm supilusikatäit toasooja võid kahe supilusikatäie rosmariini ja tüümianiga. Haki kolm küüslauguküünt ja segage need läbi. sisse või/ürdiseguga.

4
Kasutage vahtrasiirupi glasuuri. Kui soovid midagi magusamat, mõtle vahtrasiirupile. Vahtrasiirupi glasuur võib pakkuda teie kalkunile mõnevõrra ootamatut, kuid meeldivat maitset. Seda segu kasutate pärast kalkuni küpsetamist kaks ja pool tundi. Segage kaks supilusikatäit pannimahla 1/4 tassi vahtrasiirupiga. Seejärel hõõruge seguga kogu kalkuniliha. Seejärel röstige kalkunit veel 15 minutit, et maitse kooruks.

5
Hõõruge segu kogu kalkunile. Tavaliselt lisate maitseainet enne kalkuni küpsetamist. Kuid pidage meeles, et vahtrasiirupi glasuur kantakse peale pärast seda, kui kalkun on ahjus olnud. Teiste glasuuride puhul hõõrute kalkuni segusse enne tähtaega maha. Kasutage piisavalt valitud segu, et katta kogu kalkuni pind. Hõõruge sellega kalkuni välispinda, kattes ka selliseid piirkondi nagu jalad.

6
Lisage ülejäänud koostisosad kalkuni sisse. Kui pärast vaba kihi pealekandmist jääb maitseaineid üle, siis ärge laske sellel raisku minna. Selle asemel, et järelejäänud maitseainet ära visata, hõõruge seda veidi kalkuniõõnde. See muudab kalkuni maitseaine maitse veidi tugevamaks.

7
Küpseta oma kalkunit pärast maitsestamist vastavalt oma retseptile. Pärast maitsestamist küpsetage kalkunit vastavalt retsepti juhistele. Juhised on erinevad, kuid kalkuneid küpsetatakse tavaliselt umbes 325 kraadi Fahrenheiti (umbes 163 kraadi Celsiuse järgi) ja küpsetatakse vähemalt paar tundi. Kalkunite küpsemise tagamiseks on vaja ahju termomeetrit. Kalkuni temperatuur peab olema vähemalt 165 kraadi Fahrenheiti järgi, et seda oleks ohutu süüa.

8
Mõelge välja, kui palju maitseaineid vajate. Kui teil on väga suur kalkun, peate võib-olla valmistama veidi rohkem maitseainet, kui retseptis ette nähtud. Et määrata, kui palju maitseaineid vajate, asetage kalkun anumasse, milles kavatsete seda küpsetada. Täitke anum aeglaselt veega. Jätkake anuma täitmist, kuni kalkun on täielikult vee all. Eemaldage kalkun ja mõõtke vesi välja. Nii palju maitsestamist vajate.

9
Valige maitsestamiseks kvaliteetne kalkun. Tahke maitsestamine ei muuda halva kvaliteediga kalkunit maitseks. Enne kalkuni maitsestamist valige poest kindlasti kvaliteetne kalkun. Valige 12–20 naela kalkun ilma kunstlike maitseainete või säilitusaineteta.

10
Enne maitsestamist veenduge, et teie kalkun on täielikult sulanud. Kui ostate kalkuni, mis vajab sulatamist, lugege pakendi juhiseid. Sulatage kalkuniliha kindlasti nii kaua kui vaja. Teie kalkun ei küpseta korralikult, kui see on valesti sulatatud, seega andke endale piisavalt aega kalkuni piisavaks sulatamiseks.

11
Valmis.