Kuidas tühjendada veisehakkliha

Rasva tühjendamine veisehakklihast muudab roa tervislikumaks ja on mõne roa puhul soovitatav. Rasva tühjendamiseks veisehakklihast peate liha esmalt pruunistama, et sellest rasv välja tõmmata. Seejärel võite rasva pannilt lusikaga välja tõmmata või kasutada rasva kurnamiseks kurn. Kuuma rasva kanalisatsiooni alla valamine võib teie torusid ummistada, seega on oluline see õigesti ära visata.

1
Küpseta veisehakkliha keskmisel madalal kuumusel 10 minutit. Tükeldage veisehakkliha suurel mittenakkuval pannil ja asetage see pliidiplaadile. Keera kuumus keskmisele madalale ja küpseta liha umbes 10 minutit, aeg-ajalt segades. Liha peaks küpsetamise ajal pruunistuma. Maitsesta veisehakkliha soola, pipra ja muude vürtsidega, et veiselihale rohkem maitset anda.

2
Lükake veisehakkliha panni ühele küljele. Lükake liha kahvli või lusikaga panni ühele küljele. Kallutage panni tühja külje poole, nii et rasv koguneks panni ühte nurka. Ärge kallutage panni liiga palju, vastasel juhul võib osa rasvast välja valguda.

3
Tõsta määre lusikaga kaussi või varupurki. Kasutage pannil oleva rasva eemaldamiseks suurt metalllusikat. Lihtsamaks puhastamiseks pange määre lusikaga varuks alumiiniumpurki, mille saate hiljem ära visata. Kui teil pole varupurki, vooderdage kauss või tass alumiiniumfooliumiga ja valage sinna lusikaga rasva. Kausi või klaasi vooderdamine plekkfooliumiga hõlbustab hiljem puhastamist, kuid pole vajalik.

4
Ime määre lusika asemel pigem kalkunilihaga. Pigistage basteri pirn ja asetage basteri ots määrdeainesse. Vabastage pirn, et imeda määre läbi basteri. Veenduge, et kuum määre ei satuks basteri pirni sisse, vastasel juhul võib see selle sulatada.

5
Kergemaks puhastamiseks image rasv paberrätikutega. Võtke 2-3 paberrätikut ja määrige määrdega. Kui pannil on veel rasva, hankige rohkem paberrätikuid ja jätkake rasvaga tupsutamist. Ärge puudutage kätega panni metallosa, vastasel juhul võite end põletada. Laske paberrätikutel 1-2 minutit jahtuda ja seejärel visake need prügikasti.

6
Külmutage rasv, kui paned rasva kaussi või purki. Lase määrdel 10-20 minutit jahtuda ja aseta seejärel sügavkülma. Rasv peaks tahkuma 1-2 tunni jooksul. Kui külmutasite purgis oleva rasva, võite purgi lihtsalt ära visata. Kui külmutasite rasva kausis, visake see lusikaga prügikasti. Külmutatud määret saate toidu valmistamisel kasutada ka või või searasva asendajana.

7
Pruunista veiseliha pliidil 10 minutit. Tükeldage veisehakkliha pannile ja asetage see pliidiplaadile keskmisel või madalal kuumusel. Segage liha, kuni see pruunistub. See võtab tavaliselt umbes 10 minutit.

8
Vala veisehakk kurn, mille all on klaaskauss. Aseta kurn klaas- või keraamilise kausi kohale ning vala kurnisse veisehakkliha ja rasv. Kurn kurnab rasva välja ja veiseliha jääb peale. Rasv võib plastkausi sulatada.

9
Vala veisehakklihale kuum vesi. Täitke tass segistist kuuma veega ja seejärel valage see veisehakklihale. Kuum vesi eemaldab veiselihale jäänud rasva. Saate seda sammu korrata, et tagada, et kogu rasv on lihalt maha tulnud.

10
Oodake, kuni rasv jahtub 10-20 minutit, seejärel jahutage see külmikusse. Laske määrdel 10-20 minutit oma letil seista ja seejärel asetage see 1-2 tunniks külmkappi. Rasv tahkub ja tekitab vee peale kõva rasvakihi. Ärge võtke määret külmkapist välja enne, kui see on kõvastunud.

11
Eemaldage rasv kausi ülaosast ja asetage see prügikasti. Eemaldage lusikaga rasv veest ja visake see minema. Kui kogu rasv on kadunud, võite vee kanalisatsiooni valada.