Kuidas tortillat voltida

Kui murrad tortilla hooletult kokku, võivad kõik täidised välja valguda. Kuigi tortilla voltimiseks või rullimiseks on mitu erinevat viisi, on üldine idee tagada avatud servad, kattes need koore muude osadega.

1
Soojenda tortilla. Enne täidiste lisamist või voltide kallal töötamist peaksite tortillat ahjus, pliidil või mikrolaineahjus veidi kuumutama. Soe tortilla puruneb väiksema tõenäosusega kui külm või toasoe tortilla. Tortiljade ahjus soojendamiseks eelsoojendage ahi temperatuurini 375 kraadi Fahrenheiti (190 kraadi Celsiuse järgi). Mähi kaheksast tortillast koosnev virn alumiiniumfooliumisse ja kuumuta neid eelkuumutatud ahjus 10–15 minutit. Kui soojendad tortillat pliidil, keerake üks põleti kõrgele. Haarake ühest tortillast tangidega ja hoidke seda mõni sekund põleti kohal, aeg-ajalt külgi vahetades. Eemaldage, kui see pehmeneb ja hakkab pruuniks muutuma. Tortiljade soojendamiseks mikrolaineahjus mähkige kaheksa tükki puhtasse poolniiskesse paberrätikusse või nõuderätikusse. Küpseta korstnat mikrolaineahjus täisvõimsusel 30–45 sekundit.

2
Ärge liialdage asju. Täidis ei tohiks moodustada rohkem kui ühe neljandiku tortilla kogupinnast, kui see on. Kui täidate tortilla liiga palju, puruneb see tõenäoliselt lahti, olenemata sellest, kuidas te selle voltite. Täidise paigutus sõltub sellest, kuidas kavatsete tortilla voltida, kuid seda põhimõtet peaksite alati järgima, olenemata sellest, millise voldimise teete. kasutamine. Täidise paigutuse kohta lisateabe saamiseks vaadake üksikute meetodite juhiseid.

3
Täida tortilla keskosa lähedal. Tõsta täidis lusikaga tortilla keskosa alla. Paigutage see sirgjooneliselt ja ärge pange seda ühte hunnikusse. Veenduge, et otstes oleks piisavalt ruumi. Väikeste tortillade puhul sobib tõenäoliselt 1 tolline (2,5 cm). Suuremate tortillade puhul peate võib-olla jätma mõlemasse otsa 2 tolli (5 cm). Kui täidad tortilla lõpuni, pudeneb sisu selle voltimisel välja.

4
Pöörake põhi üles. Keerake täidise põhi õrnalt üles ja üle alumise serva. Kindlama voltimise huvides hoidke tortillat üleval, nii et täidis libiseb alla uude, äsja loodud volti, muutes selle tihedaks. Tehke seda ettevaatlikult, et täidis välja ei kukuks.

5
Voldi küljed sisse. Voldi tortilla üks külg keskkoha poole, seejärel teine ​​pool. Mõlemad küljed ei pea kokku puutuma. Pange tähele, et peaksite voltima tortilla keskele, nii et need kaks volditud serva voldiks kokku volditud põhjaga samale küljele.

6
Üles kerima. Keerake tortilla ümber täidise alt üles, kattes samal ajal kolm eelmist õmblust. Täidiste väljakukkumise vältimiseks peate võib-olla asetama sõrmed õrnalt üle volditud alumise serva kohta, kus see täidisega kokku puutub. vähemalt seni, kuni see osa on volditud tortillaga kaetud. Jätkake tortilla rullimist, kuni kogu asi on ära kasutatud.

7
Serveeri. Teie tortilla peaks olema piisavalt stabiilne, et seda niisama nautida. Soovi korral võid tortilla kinnitada ka hambaorkidega.

8
Täida tortilla keskosa lähedal. Täidis tuleks asetada keskelt veidi kõrvale, veidi allapoole tortilla tegelikku keskosa. Täidis tuleks laotada paksu joonena, mitte suure tüki või hunnikuna. Veenduge, et mõlemas otsas oleks piisavalt ruumi. tortillast, et täidis välja ei kukuks. Kui teil on väiksem tortilla, võib 2,5 cm (1 tolli) piisata. Suuremate tortillade jaoks võib vaja minna kuni 5 cm (2 tolli) mõlemasse otsa.

9
Pöörake küljed sisse. Tooge mõlemad küljed korraga keskele. Need peaksid peaaegu, kuid mitte päris kokku puutuma. Voltimisel võib osa täidisest libiseda alla tortilla põhja või üle keskmise märgi. See on hea seni, kuni ükski täidis ei libise alumisest servast maha.

10
Rulli tortillat alt üles. Tõstke pöidlad üles tortilla põhja, mähkige see üles ja täidise peale ning volditud külgede alumine osa. Jätkake tortilla rullimist, kasutades samu üldisi liigutusi. Veenduge, et iga tortilla kokkurullimisel tehtud volt oleks võimalikult tihe. Pigistage rulli iga kord veidi enda poole, et tagada tihe rull. Jätkake tortilla rullimist niimoodi lõpuni üles, kuni kogu kest on ära kasutatud.

11
Serveeri. Sel hetkel peaksite saama tortillat ilma probleemideta serveerida ja nautida. Peaksite saama selle isegi pooleks lõigata, ilma et tortillat lahti tuleks. Kui see tundub teile siiski veidi lahtine, võite sellesse asetada ka mõned hambaorkid, mis aitavad tortillat kindlalt hoida.

12
Määri täidis servani. Lusikaga 2 spl (30 ml) täidist tortilla keskele ja jaotage see ühtlaselt üle pinnale, jäädes servast umbes 1,25 cm (1/2 tolli) kaugusele. Pange tähele, et see voltimistehnika töötab ainult siis, kui töötate viilutatud deliliha, lamedate roheliste, pehmete juustude, chutneyde või paksude määrdega. See ei tööta murenevate täidistega, nagu veisehakkliha või hakitud juust.

13
Rulli tortilla täidise peale. Mähi tortilla tihedasse rulli, liikudes alt üles. Voldi põhi õrnalt üles ja üle umbes 1,25 cm (1/2 tolli) läbimõõduga silindriks. Jätkake ülejäänud tortilla rullimist selle esialgse silindri kohal, kuni jõuate ülemise servani. Kui olete kunagi tarretisrulli kokku keeranud, on protsess väga sarnane.

14
Serveeri. Selle meetodi puhul on hea tortilla serveerimisviis lõigata see diagonaalis kolmandikuks. Samuti saate valmistada väiksemaid eelroa suuruseid portsjoneid, lõigates diagonaalis oleva ümbrise neljaks kuni kuueks tükiks.

15
Aseta täidis keskele. Jaotage täidis sirgjooneliselt tortilla keskmisele kolmandikule. Jagage ümmargune tortilla vertikaalselt võrdseteks kolmandikeks. Jaotage täidis ühe joone võrra allapoole, märgistades ühe viimase kolmandiku. Kui töötate ruudukujulise tortillaga, peate tõmbama täidise joone mööda kesta diagonaali, ühest nurgast diagonaali vastassuunas. Veenduge, et jätate mõlemasse otsa vähemalt 1,25–2,5 cm (1,25–2,5 cm) ruumi, et täidis ei kukuks tortilla voltimisel välja. Pange tähele, et see volt ei ole nii turvaline kui mõned teised on, seega on üldiselt parem kasutada seda suuremate täidiste jaoks, nagu viilutatud delikatessliha ja praetud köögiviljad, kuna need valguvad väiksema tõenäosusega välja.

16
Voldi mähise üks pool sisse. Viige täidisele lähim külg keskkoha poole. Külje serv peaks ulatuma veidi üle tortilla keskosa. Veenduge, et täidis oleks täielikult kaetud selle ümbrise poolega.

17
Voldi teine ​​pool sisse. Voldi wrapi teine ​​pool täidise peale ja tortilla esimene pool. Keerake see külg ümber eelnevalt kokkuvolditud serva ja ümber, surudes selle paigal hoidmiseks tortilla põhja alla. Voltige tortilla nii tihedalt kui võimalik, ilma seda murdmata. Voldi saab tihedamaks muuta, lükates täidist õrnalt vastu esmalt loodud suletud volti, samal ajal teise külje peale voltides.

18
Serveeri. Tortilla peaks olema valmis nautimiseks sellisel kujul. Kui see tundub liiga lahti, võite pakitud tortilla kinnitada hambaorkidega.

19
Määri täidis serva lähedale. Tõsta täidis lusikaga oma tortillale nii, et see jääks servast veidi eemale, umbes 1,25 cm kaugusele. Pange tähele, et see sobib paremini üsna tahkete täidistega, nagu kuubikuteks või viilutatud köögiviljad, määrded, viilutatud delikatessiliha, puuviljad või suured liha- või kalatükid. Ärge kasutage seda meetodit täidiste puhul, millel on vesised kastmed või väikesed tükid, mis võivad kergesti välja libiseda.

20
Lõika tortilla viiludeks. Jaga tortilla neljaks veerandiks. Lõika see vertikaalselt ja horisontaalselt üks kord alla.Ära murra tortillat enne seda kokku.Veendu, et lõikad ka täidised täielikult läbi. Iga kiil peaks olema võrdse suuruse ja kujuga ning kõik täidised peaksid olema selgelt eraldatud.

21
Voldi iga kiil koonuseks. Keerake tortilla ümber täidise ühest ümarast nurgast teise. Kaks ümarat nurka on nurgad, mis on ühendatud ühe lameda servaga ühel küljel ja tortilla ümar serv teisel küljel. Kujutage ette diagonaaljoont, mis ühendab ümardatud nurki. Voldi üks nurk tortilla sisse, rullides seda järk-järgult teise nurga poole mööda kujuteldavat diagonaaljoont. Kui see on valmis, peaks teil olema koonusekujuline tortilla, millel on üks suletud ots ja üks avatud ots. Teise võimalusena võite ühe neist ümaratest nurkadest lihtsalt kokku voltida, nii et see puutub kokku teise ümara nurgaga. Vajutage servad kokku, et need tihendada.

22
Serveeri. Tortilla ja selle täidised peaksid sel hetkel olema nautimiseks valmis, kuid kui tortilla kest tundub lahtine, võite seda hambaorkuga kinnitada.

23
Määri täidis ühele tortilla poolele. Jaga tortilla mõtteliselt pooleks. Määri täidis ühele poolele, peatudes kujuteldaval keskjoonel ja jättes ühe poole puutumata. Tõsta täidis sellele poolele lusikaga nii, et see jääks umbes 1/2 tolli (1,25 cm) ümarale servale lähemale. ruudukujulise tortillakoorega jagage kest diagonaalselt pooleks, mitte ei tee seda risti või pikisuunas. Pange tähele, et seda meetodit kasutatakse tavaliselt poolkuu quesadillade puhul.

24
Voldi katmata pool üle. Tõstke puutumata pool tortilla koorest üles ja üle nii, et see kataks täidise täielikult. Mõlemad servad peaksid kattuma ühtlaselt. Kui vajutate servad tugevalt kokku, võite aidata neid paigale näpistada, eriti kui niisutate neid enne seda õrnalt veega või kui kavatsete küpsetada, praadida või praadida. tortilla pärast.

25
Serveeri. Täidisega tortilla peaks olema nautimiseks valmis. Kesadillade ja muude sarnaste roogade puhul lõigake volditud tortilla neljaks viiluks, nii et iga lõige alustab keskpunktist piki volditud serva ja läheb lahtiste servade suunas väljapoole.Tortilja ei tohiks olla mahukas. , aga kui on, siis kinnita see enne nautimist hambaorkuga.