Kuidas tellida vegan kohvi

Kuna tavaline must kohv on juba vegan, saate tellida palju tavalisi kohvijooke, nagu kuum või jääkohv või espresso. Kui soovite kohvijooki, mis tavaliselt sisaldab piima, pakuvad enamik kohvipoode suurepäraseid taimseid piima alternatiive. Proovige oma kohvis soja-, mandli- või kookospiima ja jätke kindlasti vahele sellised lisad nagu vahukoor või šokolaad, et teie jook jääks vegan.

1
Küsi oma maitsestatud kohvijooki taimset piima. Kui tellite jooki, mis tavaliselt sisaldab tavalist piima, tuleb see asendada. Selle asemel valige taimne piim, nagu soja-, mandli- või kookospiim, olenevalt sellest, milliseid piimasid kohvik pakub. Näiteks võite öelda: “Kas ma võiksin juua jäälatte mandlipiimaga?” Muu valikuvõimalused võivad hõlmata makadaamiapähkli-, pistaatsia- või kaerapiima. Mõned kohvikud võivad taimsete piimade eest maksta lisatasu.

2
Jätke vahukoor vahele, kui teie jook seda tavaliselt sisaldab. Vahukoor lisatakse sageli sellistele jookidele nagu frappuccino. Öelge baristale, et soovite jooki ilma vahukooreta, kui see on tavaliselt kaasas, nii et teie tellimus on vegan. Vahukoor sisaldab piima. Võite öelda: “Ma tahaksin frappuccinot sojapiimaga ja hoian vahukoort käes, palun.”

3
Kohvi kohandamisel valige veepõhised siirupid. Enamik siirupeid on vegan, näiteks mandli-, karamelli-, sarapuupähkli- ja lihtsiirup. Vältige valge mokka ja kõrvitsaga vürtsikaid kohvijooke, sest nende siirupid ja koostisosad ei ole vegan ja neid ei saa asendada. Kui te pole kindel, kas siirup on vegan või mitte, võite küsida oma baristalt: “Kas maasikasiirup on vegan “Kuigi karamelli siirup on vegan, siis karamelli tilk mitte.

4
Vältige magusaineid nagu mesi või šokolaad. Mõni latte või cappuccino võib tavaliselt sisaldada mett või šokolaadi (nt java chips). Kontrollige koostisosi, et veenduda, et see pole nii, või paluge oma baristal igaks juhuks mett või šokolaadimagusainet käes hoida. Näiteks võite küsida: “Kas ma saaksin java chip frappuccino kookospiimaga ja mitte. java krõpsud?” Cinnamon dolce on veel üks magusaine, mida vältida.

5
Tellige lihtsa veganjoogi jaoks kuum või külm pruulitud must ilma lisanditeta. Kuna tavaline kohv on juba vegan, on ohutu tellida kohv puhtal kujul. Valige soojendamiseks kuum kohv või värskendavaks joogiks jää- või külmpruulitud kohv.

6
Tugevama kohvimaitse saamiseks nautige espressot või americanot. Nii espresso, mis on rohkem kontsentreeritud kohvivorm, kui ka americano, mis on espresso lahjendatud vorm, on juba vegan. Asendusi pole vaja teha, lihtsalt paluge oma baristalt espressot või americanot ja oletegi valmis! Mõlemad joogid on tavaliselt tugevama maitse ja kofeiinisisaldusega.

7
Küsi lattet koos taimse piimaasendajaga, kui soovid midagi kreemjat. Olenemata sellest, kas tavaline latte on kuum või jäätunud, sisaldab see tavaliselt lehmapiima. Kui tellite latte, täpsustage, et soovite kasutada teist tüüpi piima, näiteks mandli-, kaera- või sojapiima. Võite küsida: “Kas ma saan sooja latte sojapiimaga, palun?” ½

8
Valige kuum või jäätunud macchiato, et nautida aurutatud taimset piima. Sarnaselt lattelega sisaldavad macchiatos tavaliselt tavalist aurutatud piima. Täpsustage oma tellimuses, et soovite taimset piimaasendajat, nagu mandli-, soja- või kookospiim. Võite küsida oma baristalt: “Kas ma saaksin macchiato mandlipiimaga, palun?”

9
Magusama joogi saamiseks telli frappuccino ilma vahukooreta ja erineva piimaga. Kuigi tavaline frappuccino ei ole vegan, saate selles teha mõningaid muudatusi, et see nii oleks. Asendage lehmapiim taimse alternatiiviga ja küsige kindlasti oma jooki ilma vahukooreta. Näiteks saate siiski tellida espresso frappuccino või vanilje frappuccino, kui teete vastavad asendused. Võite öelda: “Ma sooviksin espresso frappuccinot kookospiimaga.” Kui teie frappuccino sisaldab tavaliselt karamellkastet, asendage see karamellsiirupiga.