Kuidas teha vorstirulle

Vorstirullid on klassikaline pubitoit põhjusega. Need maitsestatud vorstiga täidetud helbed küpsetised küpsevad kuldpruuniks ja on maitsvad. Rulli ostetud lehttaignast lahti või valmista ise ja kombineeri vorsti maitseainete ja seentega. Laota vorst saiale ja lõika need ristkülikuteks enne rulli keeramist. Otsetee jaoks kasutage lehttaigna peal väikeseid vorste. Küpseta oma vorstirulle, kuni need on paisunud ja läbi küpsenud.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (204 °C) ja eemalda lehttaigen. Puista oma lettile veidi jahu ja rulli 18-untsisest (500 g) pakendist lahti 2 lehte sulatatud lehttaignast. Proovige hoida tööpind külmana või rullige tainas marmorist lahti.

2
Rulli iga lehttaignaleht suureks ristkülikuks. Kasutage taignarulli ja rullige iga leht ristkülikuks, mille suurus on 19 x 12,5 tolli (48 x 32 cm). Ärge muretsege lehttaigna delikaatse käsitsemise pärast, sest te ei soovi, et see liiga palju paisuks. küpsetab.

3
Lõika iga ristkülik 8 väikeseks ristkülikuks. Lõika iga suur ristkülik terava noaga pooleks. Tehke lõige pikisuunas ja seejärel lõigake igast tükist 8 väiksemat ristkülikut. Kokku peaks teil olema 16 väikest ristkülikut.

4
Klopi lahti 1 muna ja lõika 8 lühikest vorsti pikuti pooleks. Murra 1 muna väikesesse kaussi ja klopi kahvliga lahti. Pange kauss kõrvale ja asetage lõikelauale 8 lühikest ürdvorsti. Lõika igaüks pikuti pooleks. Kui olete lõikamise lõpetanud, peaks teil olema 16 õhukest vorsti. Kui te ei leia ürtvorste, kasutage mis tahes saadaolevat maitsevorsti. Kui vorstid on pikemad kui saia ristkülikud, peate need võib-olla sobivaks lõikama.

5
Pintselda ristkülikute otsad munaga ja lao vorstid. Kasta kondiitripintsel lahtiklopitud munasse ja pintselda igast väikesest ristkülikust 1 ots. Asetage vorst iga ristküliku teise otsa. Muna aitab küpsetise pärast rulli kokkupanemist sulgeda. Asetage järelejäänud munapesu külmkappi, kuna vajate seda hiljem.

6
Puista vorstile soola, pipart ja tüümiani. Maitsesta vorst nii palju soola ja pipraga kui soovid. Seejärel puista vorstide peale 1 väike peotäis värskeid tüümianilehti. Soovi korral kasuta tüümiani asemel värsket rosmariini.

7
Rullige iga ristkülik vorstide peale ja sulgege need. Koguge vorstile kõige lähemal olev saia ots ja keerake see kokku ja liha peale. Jätkake rullimist, kuni jõuate munapesuga ristküliku lõpuni. Korrake seda iga ristküliku puhul. Veenduge, et rullite pesuga lõpuni, nii et rullitihendid sulguksid.

8
Jahuta vorstirullid 20 minutit. Laota iga kokkupandud vorstirull ahjuplaadile ja pane leht külmkappi. Jahuta rullid, kuni tainas taheneb.

9
Lõika iga rulli ülaosale punktid ja pintselda munapesuga. Eemaldage küpsetusplaat külmkapist ja lõigake terava noaga iga vorstirulli ülaosast diagonaalsed pilud. Seejärel kasta kondiitripintsel munapesusse ja pintselda sellega iga saia peale.

10
Küpseta minivorstirulle 25–30 minutit. Pane küpsetusplaat eelsoojendatud ahju ja küpseta rulle, kuni küpsetis on paisunud ja kuldpruun. Eemaldage vorstirullid ja serveerige neid, kuni need on veel soojad. Kui soovite kontrollida vorsti sisetemperatuuri, sisestage kiirloetav termomeeter. Kui see on täielikult küpsenud, peaks termomeeter näitama 160 °F (71 °C). Säilitage järelejäänud rulle õhukindlas anumas külmkapis kuni 2 päeva. Kuumutage rulle temperatuuril 250 °F (121 °C), kuni need on soojad.

11
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (204 °C) ja tee munapesu. Murra 1 muna väikesesse kaussi ja vahusta kahvliga. Pange munapesu vorstirullide kokkupanemiseks kõrvale. Vajate munapesu, et kondiitritooted suletaks ja küpsemise ajal pruunistuksid.

12
Prae seeni 5 minutit. Pange pannile 2 supilusikatäit (28 g) võid ja keerake põleti keskmisele kuumusele. Sega sisse 1 1/3 tassi (100 g) peeneks hakitud nööbikeseeni ja küpseta, kuni need pehmenevad. Lülitage põleti välja ja viige seened kaussi. Kui seened on küpsetamise lõpetanud, peaksid need vedelikust välja laskma.

13
Lisage kaussi Worcestershire, Tabasco, tüümian ja vorst. Valage kaussi 1 supilusikatäis (15  ml) Worcestershire’i kastet ja 1 supilusikatäis (15 ml) Tabasco kastet. Lisage 1 supilusikatäis (4 g) kuivatatud tüümiani, 1 nael (450 g) vorstiliha ning sool ja pipar.

14
Sega sealihavorstitäidis. Kasutage kausis olevate koostisosade segamiseks suurt lusikat või sõrmi. Sealihavorst tuleks täielikult maitseainetega kombineerida. Tõsta kauss lehttaigna rullimise ajaks kõrvale.

15
Rulli 2 sulatatud lehttaignalehte 2 suureks ristkülikuks. Võtke 450 g (16 untsi) lehttaignapakk välja ja asetage iga leht jahuga kaetud pinnale. Rullige tainarulli abil tainarulli, kuni see on umbes 45 x 30 cm (18 x 12 tolli) suurune. See on õige, kui käsitlete tainast tavapärasest rohkem. Natuke kare olemine saia suhtes ei lase sellel liigselt paisuda.

16
Jaga vorstisegu 2 ristküliku vahel. Jaga vorstisegu 2 osaks ja keera iga osa pikaks kitsaks rulliks. Iga vorstiportsjon peaks olema peaaegu sama pikk kui ristkülik.

17
Aseta vorst saiale ja voldi küpsetis peale. Lao iga pikk vorstiosa piki iga saia ristküliku otsa. Seejärel kasta kondiitripintsel munapesusse ja pintselda seda mööda vastast kondiitriserva. Hoidke taina servast, mis on liha kõrval, ja keerake see kokku. Joondage see vastasservaga ja suruge tugevalt alla, et saiake sulguks. Munapesu aitab küpsetise kahel serval kokku kleepuda. Korrake seda iga ristküliku ja vorstiportsjoni puhul.

18
Lõika iga saiarull 8–10 üksikuks vorstirulliks. Võtke terav nuga või pingikaabits ja lõigake kõik saia ristkülikud üksikuteks vorstirullideks. Väiksemate rullide jaoks lõika igaüks 10 tükiks. Lõika iga vorstirulli ülaosast mitu diagonaalset riba. Kui soovite suuremaid rulle, lõigake iga ristkülik 8 tükiks.

19
Asetage rullid küpsetusplaadile ja küpsetage neid 15-20 minutit. Asetage vorstirullid küpsetusplaadile nii, et nende vahe oleks vähemalt 2,5 cm. Pange leht eelsoojendatud ahju ja küpsetage vorstirulle, kuni need on kuldpruunid ja küpsetis on paisunud. Eemaldage ja serveerige rullid, kuni need on veel kuumad. Kui soovite tagada, et liha on küpsenud, sisestage kiirloetav lihatermomeeter. Temperatuur peaks jõudma 71 °C (160 °F). Ülejäänud vorstirullid hoidke õhukindlas anumas külmkapis kuni 2 päeva. Kuumutage rulle 121 °C (250 °F) ahjus, kuni need on kuumad.