Kuidas teha munapesu

Munapesu on üks lihtsamaid viise, kuidas oma küpsetised tõeliselt silma paista. Munade tavaliseks pesemiseks vahustage 1 terve muna kuni 1 supilusikatäie (15 ml) vee, koore või piimaga. Pintselda munaloputusvahendiga toiduaineid vahetult enne selle küpsetamist või kasuta munapesu küpsetiste kokkusurumiseks. Kui soovite kasutada munapesu asendajat, võite kasutada oliiviõli, munaasendajaid või tavalisi piimatooteid. Ükskõik, mida te kasutate, on munade pesemist lihtne reguleerida, et saada suurepäraseid tulemusi.

1
Murra muna väikesesse kaussi. Võite kasutada mis tahes tüüpi ja mis tahes suurusega mune. Pidage meeles, et suur kanamuna peseb rohkem muna kui väike kanamuna või vutimuna. Kui soovite teha tumedat munapesu, kasutage ainult munakollast ja näputäis soola. Sool muudab munakollase vedelaks, nii et seda on kergem määrida.

2
Lisage 1 tl (4,9 ml) vedelikku. Vastavalt oma eelistustele võite kasutada vett, piima, koort või sojapiima. Vedelik lahjendab munakollast, nii et see ei kuivata kondiitritooteid ega põhjusta selle ahjus pragunemist. Kui munapesu tundub liiga paks, võite seda lahjendada veel ühe teelusikatäie (4,9 ml) kuni 2 teelusikatäie (9,9 ml) vedelikuga. Pidage meeles, et iga vedelik annab teile erineva välimuse. Näiteks annab vesi mati välimuse, piim ja koor aga sära.

3
Vahusta munapesu, kuni see on ühtlane. Hoidke visplit või kahvlit ja vahustage randmega ringjate liigutustega muna ja vedelik. Vahusta munapesu kuni 10 sekundit, et munakollane seguneks hästi ja seguneks valgega. Vältige munapesu vahustamist kuni muna vahutamiseni.

4
Klopi sisse kõik täiendavad esemed vastavalt oma vajadustele. Kui soovite, et munapesu oleks tumedama värvusega ja maitsenüansiga, võite vahustada mõne näpuotsaga vürtse, nagu muskaatpähkel või kaneel. Lisage paar soola, kui soovite kondiitritoodetele läikivat pinda või tugevamat sidet.

5
Vajadusel lahjenda munapesu rohkem vedelikuga. Kui glasuurite midagi, mis hakkab palju paisuma (nt lehttaigen või leib), segage küpsetise paisumisel pragunemise vältimiseks veel 1 teelusikatäis (4,9 ml) kuni 2 teelusikatäit (9,9 ml) vedelikku.

6
Kasutage tavalist poolteist või paksu koort. Kui soovite muna pesust välja jätta, saate siiski oma küpsetistele kuldset värvi lisada. Pintseldage oma küpsetistele poolteist või paksu kreemi, et saada matt viimistlus. Pidage meeles, et paks kreem puruneb paisudes tõenäolisemalt.

7
Pintselda munapesu asemel oliiviõli. Oliiviõli on hea vegan-asendaja munapesule. Lihtsalt pintselda puhast oliiviõli otse oma leivale või küpsetistele. Kuigi oliiviõli annab teie küpsetistele veidi läiget, võib see anda nõrga oliiviõli maitse, nii et ärge määrige seda magusatele küpsetistele. Veel üheks veganmunade pesemiseks segage paar teelusikatäit vett sojapulbriga.

8
Kasutage kaubanduslikku munaasendajat. Ostke vegan munaasendaja või ostke munavalgetest ja paksendajatest valmistatud munaasendaja. Kui kasutate vedelat aseainet, pintseldage seda otse küpsetistele. Kui kasutate pulbrit, segage pulbri hulka veidi vett, et see oleks määritav.

9
Pintselda leiva peale munapesu. Kastke kondiitripintsel muna- või munapesuvahendisse. Määri see ühtlaselt leiva peale, kuid väldi nii palju kasutamist, et munapesu voolab mööda külgi alla. See võib põhjustada leiva kleepumist panni külge. Lõika leivale punktid ja küpseta seda vastavalt juhistele. Kui leiva põhja lähedale tekib palju munapesulompe, on pätsi külge kinni jäänud keedetud munatükid.

10
Määri küpsetamata pirukapõhjale munapesu. Et vältida põhjakoorikute tekkimist, pintselda küpsetamata saia munaga enne täidise lisamist. Piruka küpsemisel küpseb munapesu ja see ei lase täidises olevatel vedelikel põhjakooriku sisse imbuda.

11
Katke saia servad munapesuga. Kui valmistate lehttainast, küpsetate pöördeid või küpsetate võileivaküpsiseid, pintseldage ühe saia servi munapesuga. Voldi või aseta pealmine kiht taina peale pestud servadele ja suru õrnalt alla. Munapesu hoiab küpsetise koos. Kui soovite, et küpsetis oleks kahvatu ja krõbe, kaaluge munavalge ja veega pesemist.

12
Kata küpsetised pealt. Kui olete piruka täitnud, rullid kokku pannud või sarvesaiad valmistanud, määrige pealsed munapesuga. Küpsetage esemed kohe, et need saaksid parima tulemuse. Proovige pintseldada pealt munapesu: saia ja saia saiakesi ja taani pirukaid lihapirukaid, nagu küpsetised, empanadad ja lambakoogid, lehttaigna suupisted, väljalõigatud küpsised

13
Kasutage seemnete, suhkru või saia kinnitamiseks munapesu. Kui kavatsete oma toitu kaunistada, pintseldage seda munapesuga ja puistake seejärel kaunistused peale. Munapesu hoiab kaunistused paigal. Pintselda näiteks pirukat munapesuga ja puista peale jämedat suhkrut. Kui küpsetate leiba, puista pesu peale seesami- või mooniseemneid. Kui soovite taina peale asetada dekoratiivsed saiatükid, pintseldage kaunistustele enne nende paika panemist veidi munapesu.