Kuidas teha viski hapuks

Viski hapukas on klassikaline tasakaal magusatest ja hapukatest maitsetest. Kodus oma viski hapuks tegemine võtab vaid mõne minuti. Kui jääte konksuks, on palju variante, mida proovida.

1
Sega kõik koostisained kokteilišeikeris. Lisage 1,5 untsi. (45 ml) viskit, 1 unts. (30 ml.) sidrunimahla, 1 tl. (5 g.) tuhksuhkrut ja peotäis jääd kokteilišeikeris. Kui teil kokteilišeikerit pole, kasutage kahte kõrget klaasi, millest üks on tagurpidi teise sees. Keeratava kaanega klaaspurk teeb samuti asja ära. Kasutage mis tahes tüüpi viskit. Tavalised valikud on rukis ja burboon.

2
Raputama. Loksutage jooki vähemalt 10 sekundit, et koostisosad seguneksid täielikult.

3
Kurna koostisosad klaasi. Valage kõik koostisosad klaasi, välja arvatud jää. Viski hapusid serveeritakse tavaliselt kiviklaasis (vanaaegne klaas). Kokteiliklaasid ei ole ennekuulmatud viski hapude jaoks ilma jääta. Võite lisada klaasile jääd enne valamist (“kividele”) või serveerida jooki ilma jääta (“otse üles”). Isegi “otse” jookide puhul asetatakse kokteiliseikerisse jääd, et jooki jahutada.

4
Serveeri. Kaunista klaasi pool sidrunikeeruga või lihtsalt sidruniviiluga. Kui eelistad magusaid maitseid, kaunista selle asemel maraschino kirsiga. Kui arvad, et jook on liiga hapu või liiga magus, reguleeri järgmisel korral suhkru või sidrunimahla kogust. Pole olemas ühte “õiget” retsepti; kõik sõltub isiklikest eelistustest.

5
Loksutage kõiki koostisosi, välja arvatud jää. Raputage 1,5 untsi. (45 ml) viskit, 0,75 untsi. (22 ml) sidrunimahla, 0,5 untsi. (15 ml) lihtsat siirupit, üks tilk apelsinilikööri ja üks munavalge koos kokteilišeikeris. Pange šeikerile kaas, seejärel hoidke seda õla lähedal ja loksutage tugevalt umbes 15 sekundit. Seejärel lisage jää ja jätkake loksutamist, kuni šeiker on veel 30 sekundiks mugavaks hoidmiseks liiga külm. Koostisosade segamine ilma jääta aitab munavalge ühtlaselt kogu joogi jooksul segada. Seda nimetatakse kuivloksutamiseks. Loksutage hoolikalt, kuni munavalge on vahuks läinud; kokteil on väga ebameeldiv, kui see sisaldab veel munavalget. Korralikult loksutades muudab munavalge kokteili suus palju ühtlasemaks ja pehmendab veidi sidrunimaitset. Toorest munavalgest on salmonelloosi nakatumise oht väike. Kui olete selle pärast mures või kui serveerite jooki eakale või immuunpuudulikkusega inimesele, kasutage pastöriseeritud koorega mune.

6
Lisa jää ja raputa teist korda. Nüüd asetage peotäis jääd kokteilišeikerisse ja raputage koostisosi veel kümme sekundit. Jää aitab koostisosi jahutada.

7
Kurna jook klaasi. Valage kiviklaasi või lühikese varrega hapuklaasi. Nende klaaside väikesed suud aitavad säilitada munavalgele iseloomulikku vahtu. Soovi korral lisage klaasile esmalt jää.

8
Kaunista. Kuna see versioon sisaldab apelsinilikööri, on apelsini keerd temaatiline garneering. Nautige jooki koheselt.

9
Kombineeri kokteilišeikeris. Raputage 0,75 untsi. (22 ml) viskit, 0,75 untsi. (22 ml) džinni, 0,75 untsi. (22 ml) sidrunimahla, 0,5 untsi. (15 ml) lihtsat siirupit ja 1 tilk grenadiini koos vähemalt kümneks sekundiks, et maitsed seguneksid.

10
Kurna koostisosad klaasi. Kurna koostisained hapuklaasi või vanaaegsesse jääga täidetud klaasi.

11
Serveeri. Kaunista see jook maraschino kirsi ja apelsiniviiluga ning naudi kohe.

12
Raputage kõik koostisosad kokku. Raputage kokteilišeikeris või muus anumas 2 untsi. rukkiviskit, 0,75 untsi. (22 ml) sidrunimahla, 0,5 untsi. (15 ml) lihtsiirupit ja üks peotäis jääd koos klaasis vähemalt kümneks sekundiks.

13
Kurna koostisosad klaasi. Kurna need koostisosad hapuklaasi või isegi veiniklaasi.

14
Hõljutage joogi peale kuiva punast veini. Valage ettevaatlikult 0,5 untsi. (15 ml) kuiva punast veini suure lusika tagaküljel, mis jookseb kokteiliklaasi või suure kiviklaasi küljele. Õigesti valades hõljub vein eraldi kihina viski peal. Kasutage kindlasti kuiva veini, nagu Syrah, Malbec või Merlot. Magusast punasest veinist saab maitsev kokteil.

15
Serveeri. Kaunista see jook sidruniviiluga ja naudi kohe. Täieliku maitse saamiseks kallutage klaas tagasi ja võtke suutäis, mis sisaldab kõiki koostisosi. Ülaosas rüüpamine jätab sulle

16
Raputa kokku kõik peale rummi ja kaunista. Loksutage kokku 1,5 untsi viskit, 0,5 untsi sidrunimahla, 2 tl bediktiini, 0,25 untsi lihtsat siirupit ja munavalget. Jätkake loksutamist umbes 15 sekundit, seejärel lisage jää ja loksutage veel umbes 30 sekundit. Enne jää lisamist veenduge, et munavalge laguneks täielikult. Kui teil pole Bénédictine’i, proovige kollast Chartreuse’i või (näputäis) Drambuie.

17
Kurna klaasi. Serveeri kivide kohal kiviklaasis või otse kokteiliklaasis.

18
Ujutage rumm. Valage 0,5 untsi tumedat rummi lusika tagaküljele klaasi küljele. Loodetavasti hõljub see omaette kihis. Praktikas on paljud rummid ja viskid sarnase tihedusega ning segunevad kiiresti. Suurendage hõljumise tõenäosust, jahutades koostisosi ja klaasi ning valides märkimisväärselt erinevate tõenditega viski ja rummi.

19
Kaunista ananassiga. Rumm lisab troopilist teemat, mis sobib hästi ananassivardaga. Kui eelistate keskenduda keerukale koostisosade segule, võite kaunistuse välja jätta.