Kuidas teha vanamoodne

Old-Fashioned on üks vanimaid ja traditsioonilisemaid kokteile. Kuigi selle valmistamiseks on vaja ainult 3 koostisosa, annab kombinatsioon ainulaadselt keeruka tulemuse. Kui soovite maitset katsetada, proovige traditsioonilised koostisosad asendada erinevat tüüpi alkoholide, magusainete ja lisanditega. Klassikalise retsepti keerukusest võib saada just teie valitud jook!

1
Lisage bourbon-viski ja lihtne siirup segamisklaasi. Mõõtke välja 2 untsi (60 ml) bourbon-viskit ja 1/4 untsi (7,5 ml) lihtsat siirupit ning valage mõlemad segamisklaasi. Võite kasutada poest ostetud siirupit või valmistada ise lihtsat siirupit kodus. Soovi korral võite selle kokteili jaoks kasutada ka rukkiviskit. Lihtne siirup on kokteilide jaoks parim valik, kuna see on juba vedelal kujul, kuid traditsioonilise vanamoodsa mudeli järgi kasutaksite lihtsa siirupi asemel ühte suhkrukuubikut. Asetage suhkrukuubik klaasi põhja, seejärel lisage 1 baarilusikatäis vett ja segage, kuni suhkur on täielikult lahustunud.

2
Lisage segamisklaasi 2 kriipsu Angostura bitterit. Alkohoolsed mõrudained aitavad kokteili koostisosi omavahel siduda ja maitseid tugevdada. Neid on erineva maitsega, kuid selle joogi jaoks eelistatakse Angostura mõru. Lisage segamisklaasile lihtsalt 2 kriipsu kriipsu. Kui teil pole Angostura bitterit käepärast, kasutage oranži mõru. Oluline on jääda 2 või 3 kriipsu juurde. Rohkem või vähem ei loo klassikalist maitset, mida otsite.

3
Asetage peotäis jääkuubikuid segamisklaasi. Parim on kasutada kuubikuteks lõigatud jääkuubikuid. Saate neid osta või ise kraani- või filtreeritud veega valmistada. Filtreeritud vee kasutamine võib üldist maitset veidi muuta. Tõenäoliselt ei tunne enamik inimesi kraanivee ja filtreeritud vee erinevust.

4
Segage koostisosi batooni lusikaga 10-15 sekundit. Tihti kuulete kokteilide loksutamisest või segamisest ning selle joogi puhul on segamine kombeks. Kasutage baarilusikat, et loksutada koostisaineid segamisklaasis, kuni need on ühtlaselt jaotunud. Ärge segage koostisosi kauem kui 30 sekundit. Tahad vedelikku jahutada ilma jääd liigselt sulatamata.

5
Täitke kiviklaas suurte jääkuubikutega. Nagu varemgi, kasutage parima maitse saavutamiseks poest ostetud või filtreeritud vesijääkuubikuid. Kasutage suuri jääkuubikuid, kuna need sulavad aeglasemalt ja tekitavad vähem lahjendust kui väikesed kuubikud või purustatud jää. Kiviklaas on vanamoodsate inimeste jaoks traditsiooniline, kuid võite kasutada mis tahes klaasi, mis teil on. Kui soovite, võite jää vahele jätta. ei taha jahutatud jooki ja vältida lahjendamist.

6
Kurna kokteilisegu üle jää kiviklaasi. Hoidke segamisklaasi suu kohal sõela ja valage kokteil ettevaatlikult klaasi. Valmis kokteil ja peotäis jääd täidavad standardsuuruses kiviklaasi umbes poolenisti.

7
Kaunista jook apelsinikoorega. Lõika ära 5,1 cm (2 tolli) tükk apelsinikoorest ja keera koor vanamoodsa peale, et õli välja tõmmata. Seejärel hõõruge apelsinikoort kergelt ümber kiviklaasi serva, enne kui tilgutate selle kokteili. Teie klassikaline Old-Fashioned on nautimiseks valmis! Vanamoodsaid kokteile nauditi algselt enne sööki, et tekitada söögiisu. Proovige seda või lihtsalt nautige kokteili igal ajal, kui soovite.

8
Ainulaadse maitse saamiseks asenda viski džinni, brändi või rummiga. Bourbon või rukkiviski on klassikalised valikud, kuid kui teile maitse ei meeldi, võite kindlasti asju muuta. Asendage viskiga lihtsalt sama kogus oma lemmikdžinni, brändit või rummi. Tume, laagerdunud rumm on eriti maitsev! Võite katsetada ka erinevate mõru või isegi likööride kasutamist oma kokteilis.

9
Katsetage suhkrusiirupitega, et saada erinevaid magusaid maitseid. Tavaline lihtne siirup on tavaline valgest granuleeritud suhkrust valmistatud kokteili koostisosa. Kui soovite proovida midagi eksootilisemat, katsetage kummisiirupi, demerara siirupi, pruuni suhkrusiirupi või suhkruroosiirupiga. Agaavisiirup võib lisada ka maitsele ainulaadse pöörde. Kohandatud maitsete saavutamiseks võite katsetada ka mee, vahtrasiirupi ja melassiga. Vanamoodsa suitsususe saamiseks kasutage vaimuna mezcalit või tekiilat ja vahetage suhkur kuubik natuke agaavi jaoks.

10
Lõbusa alternatiivina kasutage jääkuubikute asemel jääpalle. Jääkuubikud sobivad suurepäraselt vanaaegsete kokteilide jaoks, kuid mõnikord näete jääpalle, mida kasutavad uhkemad baariasutused või kokteiligurmaanid. Saate hõlpsasti kodus jääpalle valmistada ja neid oma lemmikkokteilides nautida.

11
Proovige erinevaid tsitruseliste kaunistusi või lisage oma kokteilile kirsse. Apelsin on traditsiooniline garneering, kuid maraschino kirsid on populaarne ja maitsev alternatiiv! Tilgutage enne joogi serveerimist kiviklaasi 1 või mitu kirssi. Puuviljase vahelduse saamiseks tilgutage kirssidega joogi sisse apelsiniratas või viil. Proovige traditsioonilise apelsinikoore asemel kasutada sidruni- või laimikoort, et saada veidi teistsugune maitse. .Ürdikokteili jaoks valage rosmariinist lihtne siirup ja kasutage seda joogis, seejärel kaunistage ka rosmariinioksaga.