Kuidas teha vahukommi glasuuri

Vahukommi glasuuris on midagi, mis võib teie lemmikkoogi või koogikesi uuele tasemele viia. Sellel on täiendav magususe vihje, mis muudab selle eriti populaarseks laste seas, kuid selle kerge ja kohev tekstuur annab ka muljetavaldava välimuse. Kui soovite kodus valmistada vahukommi, saate seda hõlpsalt teha mõne munavalge, suhkru, hambakivikoore ja muude lihtsate koostisosadega. Võite teha ka versiooni, mis kasutab vahukommi tükke, et maitsestada glasuuriga, või vahustada versiooni, mis kasutab vahukommikreemi, et pakkuda täiuslikku maitset ja tekstuuri.

1
Lase suhkur ja vesi keema. Segage väikeses kastrulis 1 tass (200 g) granuleeritud suhkrut ja 3 supilusikatäit (45 ml) vett. Kuumuta segu keskmisel kuumusel kuni keemiseni, mis peaks võtma umbes 3 minutit.

2
Keeda segu, kuni suhkur lahustub. Kui segu keeb, laske sellel jätkata keetmist, kuni suhkur on täielikult lahustunud, mis peaks võtma umbes 2–3 minutit. Segage segu kindlasti pidevalt, kuni suhkur lahustub. Kui suhkur on lahustunud, võtke pann tulelt.

3
Vahusta munavalged viinakoore, vanilje ja soolaga. Lisage 2 suurt toatemperatuuril munavalget, ¼ teelusikatäit (1 g) hambakivikoort, ¼ teelusikatäit (1 g) soola ja 1 tl (5 ml) vanilliini statsionaarse mikseri kaussi. Vahusta segu keskmiselt tugevalt, kuni moodustuvad pehmed tipud, mis peaks võtma 1–2 minutit. Munavalgete ja munakollaste eraldamiseks purustage muna vastu tasast pinda, näiteks töölauda. Eraldage muna kausi kohal kaheks osaks, laske munakollasel alumisse poolde kukkuda. Liigutage munakollast edasi-tagasi, nii et valge tilkuks allolevasse kaussi. Jätka munakollase liigutamist, kuni kogu valge on eemaldatud. Soovi korral võid munavalgesegu vahustada ka käeshoitava elektrilise mikseriga.

4
Vala suhkrusiirup munavalgesegu hulka ja klopi kohevaks. Alandage mikseri kiirust keskmisele ja valage soe suhkrusiirup aeglaselt munavalgesegu hulka. Jätkake segu vahustamist, kuni see jahtub ja muutub kohevaks, mis peaks võtma umbes 5 minutit.

5
Määri glasuur koheselt peale. Kui härmatis saavutab õige konsistentsi, on see laiali laotamiseks valmis. Seda on kõige parem kasutada koheselt, nii et silu see koogile või koogikestele kohe pärast segamise lõpetamist.

6
Lase suhkur ja vesi keema. Lisage väikesesse kastrulisse 1 ¼ tassi (250 g) suhkrut ja ½ tassi (118 g) vett. Kuumuta segu keskmisel kuumusel kuni keemiseni, mis peaks võtma umbes 3–5 minutit.

7
Kuumuta suhkrusegu pehme palli faasini. Segu temperatuuri jälgimiseks asetage pannile kommide termomeeter keemise ajaks. Segage segu sageli, kuni siirup saavutab 112 °C (235 °F), mis peaks kestma umbes 5–7 minutit. Kui teil pole kommitermomeetrit, teate, et segu on saavutanud õige temperatuuri, kui tilgutate. väike osa sellest jäävees ja see moodustab pehme palli.

8
Murra vahukommid tükkideks ja lisa siirupile. Kui siirup on saavutanud õige temperatuuri, tõsta pann tulelt. Rebi 18 suurt vahukommi väikesteks tükkideks ja tilguta need sooja siirupisse.

9
Laske vahukommidel mitu minutit seista. Kui oled vahukommi tükid siirupile lisanud, ära sega segu. Laske vahukommidel 1–2 minutit soojas siirupis seista, et vahukommidel oleks aega pehmeneda ja sulada.

10
Vala vahukommi segu munavalgetele. Pärast seda, kui vahukommid on pehmenenud ja siirupis sulanud, lisage see aeglaselt kõvaks vahustatud munavalgele. Vahusta segu elektrilise käsimikseri abil keskmisel kuumusel, et need kaks segu täielikult seguneksid.

11
Vahusta segu, kuni see saavutab õige konsistentsi. Jätka glasuuri segamist keskmisel kuumusel, kuni see on piisavalt paks, et seda hõlpsalt laiali määrida. Kui see muutub liiga paksuks, segage selle lahjendamiseks paar tilka vett.

12
Määri glasuur kohe koogikestele. Härmatis võib pakseneda, kui te seda kohe ei kasuta. Määri see oma koogikestele või koogile kohe pärast segamise lõpetamist.

13
Kombineeri või, vahukommi koor ja vanill. Lisage väikesesse kaussi ¼ tassi (57 g) pehmendatud võid, 7 untsi (199 g) vahukommikreemi ja 1 teelusikatäis (5 ml) vanilli. Vahusta segu elektrimikseriga keskmisel kuumusel, kuni see on hästi segunenud. Soovi korral võid glasuuri segada statsionaarses mikseris. Või võid asendada margariiniga.

14
Lisage aeglaselt suhkur. Külmutamiseks vajate 16 untsi (454 g) tuhksuhkrut. Lisage seda vähehaaval ja vahustage segu pärast iga lisamist madalaks, kuni kogu suhkur on täielikult segunenud.

15
Sega hulka piim. Kui kogu suhkur on lisatud, valage kaussi 1 supilusikatäis (15 ml) piima. Vahusta segu, kuni piim on täielikult segunenud. Kui glasuur ei ole endiselt määritav, lisage veel üks supilusikatäis piima (15 ml) ja segage uuesti.

16
Määri omal valikul küpsetistele. Kui glasuur saavutab õige konsistentsi, on parem see kohe ära kasutada. Kasutage noa või nihkespaatlit, et tassida koogikesi või kooki ja nautida.