Kuidas teha tomativeini

Veini valmistatakse enamasti viinamarjadest, kuid seda saab toota ka muudest puuviljadest, näiteks tomatitest! Tomativeini kirjeldatakse kui kergelt puuviljast ja magusat maitset. Seda tüüpi veini valmistamine on pikk protsess, kuid seda saab teha hoole ja vaevaga. Tomativeini valmistamiseks segage koostisained, kääritage segu ja villige vein pudelisse, et saaksite seda umbes 100 päeva pärast nautida.

1
Puhastage ja desinfitseerige seadmed. On oluline, et kõik veinivalmistamise protsessis kasutatavad seadmed oleksid puhtad ja bakterivabad. Võtke välja esmane fermentaator ja lusikas (või puder), mida kavatsete kasutada. Täida fermenter galloni (3,78 L) veega. Desinfitseerimiseks laske Campdeni tablett vette. Asetage lusikas vette, et seda saaks ka desinfitseerida. Laske sellel mõni minut seista. Seejärel valage vesi välja ja laske seadmel õhu käes kuivada. 8,5-gallonine (32 L) fermentaator on selle protsessi jaoks piisavalt suur.

2
Pese ja püreesta tomatid. Seadmete desinfitseerimise ajal puhastage ja purustage oma tomatid. Esiteks kontrollige oma tomatitel verevalumite või mädanemise märke. Seejärel puhastage need põhjalikult. Püreerige tomatid lusika või pudruga, kuid mitte lõpuni. Võite katsetada mis tahes tüüpi punase tomatiga, mida soovite. Selle retsepti jaoks sobivad ideaalselt magusamad sordid, Sungold ja Super 100.

3
Sega koostisosad, välja arvatud pärm. Valage kõik koostisosad esmasesse kääritusseadmesse (kaasa arvatud 2 campdeni tabletti), välja arvatud pärm. Lisage koostisosadele üks gallon (3,87 L) vett. Sega see kõik lusikaga läbi.

4
Laske 24 tundi seista. Kui olete koostisosad seganud, sulgege esmase fermentaatori kaas. Laske sellel 24 tundi seista. Ärge puudutage seda selle aja jooksul. See võimaldab campdeni tablettidel lahustuda ja hävitada olemasoleva pärmi. See võimaldab ka tomatitel lagunema hakata.

5
Lisa pärm. 24 tunni pärast valage pool pakist pärmi esmasesse kääritusseadmesse. Te ei pea seda sisse segama. Pange fermenterile kaas tagasi ja veenduge, et sellel oleks õhulukk. Umbes 12 tunni pärast hakkate nägema mullide moodustumist.

6
Asetage fermenter jahedasse ja kuiva kohta. Fermentaatorit ei tohi kokku puutuda liigse kuumuse, valguse ega niiskusega. Kannude hoidmiseks oleks hea koht keldris või panipaigas. Laske kellelgi aidata fermentaatorit teisaldada, kui see on ise liigutamiseks liiga raske.

7
Kasutage desinfitseeritud lusikaga sisu segamiseks 12 tunni pärast. Segage koostisosi 12 tundi pärast pärmi lisamist. Seejärel pange kaas ja õhulukk tagasi esmasele kääritusseadmele. Ärge puudutage seda veel 12 tundi. 24 tunni pärast olete valmis tippu kerkinud vilja alla suruma.

8
Lükake puuvilju mitu korda päevas alla. Käärimisprotsessi ajal hõljuvad viljad tippu. See on probleem, sest kui vilja alla ei suruta, võivad vilja alla tekkida massiivsed õhumullid. Kasutage desinfitseeritud lusikat, et puuvilju paar korda päevas alla suruda. Seda nimetatakse “korgi mulgustamiseks”. Kui olete lõpetanud, pange kaas tihedalt peale.

9
Kurna kuivained 5–7 päeva pärast. 5–7 päeva pärast on vähem mullid ja vähem puuvilju. Sel hetkel on aeg sisu kurnata. Kurnamiseks pange lehtri kohale tükk niisket musliini või marli. Asetage lehter poole galloni (1,9 l) klaasist purgi kohale. Teil on vaja veel kahte gallonist purki (3,78 L), et juhtida kogu vedelik esmasest fermenterist. Veenduge, et lehter ja purgid oleksid enne kasutamist desinfitseeritud.

10
Valage vein kannu. Valage fermenteris olev sisu musliinriide sisse. Vedelik peaks voolama klaaspurki. Valage vedelikku, kuni esimene purk on täidetud. Seejärel liigutage lehter teise purki. Täitke see purk ja liigutage kolmandasse purki, kuni see on täis.

11
Lisage igasse purki Campdeni tablett. Lisage kannudesse vett, kui need pole veiniga täidetud. Seejärel pange igasse veinikannu Campdeni tablett. Asetage kannud jahedasse ja pimedasse kohta. Õhulukkudele on hea lisada veidi viina, kuna see takistab hallituse teket kannu sees.

12
Lisage igale kannule õhulukk. Õhulukud on olulised tagamaks, et käärimisprotsess on tervislik ja jõuline. Õhulukud on üsna odavad ja neid saab osta veebist või kodupruuli poest. Kasutamiseks täitke pool õhulukust veega. Seejärel suruge õhulukk õrnalt korgi sisse. Peale seda suru kork jõuga kannu kaela ja ongi valmis.

13
Oodake 95 päeva. Vein peaks selginema 4 või 5 päeva pärast. 95 päeva pärast peaks teie vein olema selge ja mitte üldse hägune. Teie vein on villimiseks valmis, kui see on selge.

14
Võtke välja 5 tühja veinipudelit. Sellest retseptist saab piisavalt veini, et täita 5 25-untsi (750 ml) veinipudelit. Puhastage ja steriliseerige 5 tühja pudelit. Enne veiniga täitmist laske neil kuivada.

15
Tõsta vein igasse pudelisse. Veini riivimiseks vajate sifooni ja pudelit. Sifoonitoru üks ots peaks asuma kambris ja toru teine ​​ots veinipudelis. Tõstke anum nii, et see oleks veinipudelist kõrgemal ja saaks korralikult välja voolata. Hoidke järgmine pudel lähedal, et saaksite eelmise pudeli täitumisel sifoonitoru kinnitada. Täitke kõik viis pudelit veini. Veenduge, et teie varustus on enne kasutamist steriliseeritud.

16
Valmistage korgid ette. Võite kasutada ehtsaid või sünteetilisi korke. Täida pott veega ja lase keema tõusta. Kui vesi hakkab keema, lülitage põleti välja. Pange 5 korki vette ja pange potile kaas. Laske korkidel 5 minutit vees seista. Seejärel eemaldage korgid ja laske neil mõni minut nõrguda.

17
Korgige pudelid. Kasutage korki, et asetada korgid veinipudelitesse. Korki saab osta või rentida enamikus kodupruuli poodides. Kasutamiseks asetage täidetud veinipudel korki. Asetage kork pudeli avausse ja tõmmake hooba (või hoobasid, kui kasutate kahe hoovaga korki), et libistada kork pudelisse. Korrake iga pudeliga.

18
Laagenda veini paar kuud enne joomist. Hoidke veini jahedas ja pimedas kohas kaks kuni kolm kuud. Pärast seda nautige valmis veini! Vein on võimalik juua kohe pärast villimist, kuid maitse ei ole nii maitsev, kui see võiks olla, kui ootate, kuni see vananeb. Soovi korral võite lasta veinil seista ka aastaid pärast valmistamist.