Kuidas teha kirsiveini

Veini valmistamine kodus on lihtne, lõbus ja iga lonksu väärt. Värviline ja maitsev lisand igale veiniriiulile on puuviljaveinidest ka fantastilised toiduvalmistamise koostisosad kastmete, marinaadide, salatikastmete ja isegi magustoitude valmistamiseks. Kuigi puuviljaveini valmistamine võtab palju aega, saab protsessi hõlpsalt mõista, seda saab teha otse kodus lihtsate koostisosadega. Kodused puuviljaveinid on suurepärased kingitused ja pakuvad huvitavaid maitseid. Valmistage kirsivein, mis intrigeerib teie peokülalisi või naudi seda ise!

1
Seadistage oma ruum. Veenduge, et teil oleks töötamiseks suur puhas letiruum. Võimalik, et peate koguma spetsiaalseid veinivalmistamise tarvikuid, et aidata teie veinil korralikult käärida, kuid need peaksid olema suhteliselt odavad. Te vajate: 2 gallonit (7,6 l) nõu või klaaspurki 1 galloni (3,8 l) kannu (väikese kaelaga klaasanum) õhulukku õhukest plasttoru, mida kasutatakse sifoonimiseks Puhastage korkide või keeratava korgiga veinipudelid.Campden tabletid (kaalium- või naatriummetabisulfit) (valikuline)

2
Võtke oma kirsid. Võite kasutada värskeid või külmutatud kirsse. Siin on mõned asjad, mida kirsside valimisel arvestada: Külmutatud puuviljad on parim viis maaveinide valmistamiseks, kuna see aitab puuvilju lagundada ja soodustab käärimist. Kirsid korjatakse aga täielikult küpsena ja külmutatakse kohe, selle asemel, et lasta neil poelettidel mitu päeva küpseda.Külmutatud kirsidel on juba seemned eemaldatud, seega on külmutatud kirsside kasutamisel vähem tööd.Võite ka külmutage värsked kirsid, eemaldage esmalt seemned! Kui kasutate külmutatud kirsse, veenduge, et teie puuviljad on enne protsessi alustamist vähemalt 3 päeva sügavkülmas olnud.

3
Puhastage puuvili (valikuline). See samm on vajalik ainult siis, kui töötate värskete kirssidega. Eemaldage varred ja lehed ning loputage kirsid põhjalikult.Mõned veinitootjad otsustavad puuvilju enne purustamist mitte pesta. Kuna puuviljade koorel on looduslikud pärmid, on võimalik veini valmistada ainult puuvilja kesta ja õhu pärmi abil. Puuviljade pesemine ja lisatud pärmi kontrollimine võimaldab aga tagada, et veini maitse on teile meelepärane Metsiku pärmi kasvamine võib tekitada ebameeldivaid maitseid. Kui olete valmis katsetama, võite teha kaks partiid veini. vein, üks kontrollitud pärmiga ja teine ​​metsiku pärmiga, et teada saada, milline teile kõige rohkem meeldib.

4
Eemaldage seemned (valikuline). Jällegi kehtib see samm ainult neile, kes kasutavad värskeid kirsse. Seemnete eemaldamine võib olla tüütu, keeruline ja aeganõudev. Kui kasutate värskeid kirsse, proovige kirsikivide eemaldamiseks järgmisi meetodeid: kasutage hambaorki, painutamata kirjaklambrit, juuksenõela või apelsinipulka (nagu maniküüri puhul). Sisestage valitud tööriist kirsi varre otsa. Sa peaksid tundma, et see lööb auku. Keerake oma tööriist ümber kaevu ja lükake see välja. See pole lihtne. Olge kannatlik, katsetage veidi, et leida keerdliigutust, mis teile kõige paremini sobib. Sisestage kondiitriotsik või kõrs kirsi varre otsa ja suruge see läbi. Ots või põhk peaks tabama auku ja lükkama selle teiselt poolt välja.

5
Purusta kirsid. Asetage kirsid keedunõusse ja purustage kirss kartulipudruriga, kuni kirsimahl on keedunõu ülaosast 1–1–2 tolli (3,8 cm) raadiuses. Lisage pott filtreeritud veega, kui sul ei ole piisavalt kirsimahla, et keedunõu peaaegu tipuni täita.

6
Lisage oma Campdeni tahvelarvuti (valikuline). Nii eraldub segusse vääveldioksiid, mis tapab metsiku pärmi ja baktereid. Kui alustate värskete kirssidega ja valmistate metsiku pärmi veini, ärge seda tehke. Alternatiivina tableti kasutamisele võite puuviljadele valada 2 tassi keeva veega. Kraanivee kasutamine võib teie veini maitset mõjutada. kuna see sisaldab lisaaineid. Kasutage kindlasti filtreeritud või allikavett.

7
Sega juurde mesi. Mesi annab pärmile toitu ja teeb veini magusaks. Kasutatav mee kogus mõjutab otseselt teie veini magusust. Siin on mõned asjad, mida tuleks arvesse võtta: kui eelistate magusamat veini, lisage rohkem mett. Kui teile see magus ei meeldi, piirake mett 2 tassiga. Soovi korral võite mee asemel lisada suhkrut või fariinsuhkrut. Kui teie vein ei ole nii magus, võite alati lisada mett. nagu sulle meeldib.

8
Lisa pärm (valikuline). Kui kasutate oma pärmi, on nüüd aeg see lisada. Valage see keedunõusse ja segage pika varrega lusikaga segusse. Selle sammu saate vahele jätta ainult siis, kui valmistate metsiku pärmi veini.

9
Katke oma pott ja laske sellel üleöö seista. Teie kääriva veini lõhn võib putukaid ligi meelitada, nii et sulgege anum piisavalt, et putukad eemale hoida, võimaldades samal ajal õhul sisse voolata ja välja pääseda. Võite kasutada selleks otstarbeks mõeldud keraamika kaant või venitada riide või t-särgiga avause kohale ja kinnitada see suure kummipaelaga. Asetage kaetud keedunõu üleöö sooja kohta, mille temperatuur on umbes 70 kraadi. Nõu jahedasse kohta asetamine ei soodusta pärmi kasvu. Liiga soojas kohas hoidmine tapab pärmi. Parim on hoida käärivat veini toatemperatuuril.

10
Segage segu paar korda päevas. Nüüd, kui teie vein käärib, liigub teie veinivalmistusprotsess palju aeglasemalt. Päev pärast segu valmistamist avage see ja segage enne uuesti katmist hoolikalt. Korrake seda protsessi esimesel päeval umbes iga 4 tunni järel, seejärel jätkake segamist paar korda päevas järgmise 3 päeva jooksul. Segu peaks hakkama mullitama, kui pärm hakkab tegutsema. See on käärimisprotsess, mis viib maitsva veini valmistamiseni.

11
Kurna ja sifooni vedelik. Kui mullitamine aeglustub (umbes 3 päeva pärast selle algust), on aeg tahked ained välja kurnata ja vedelik pikemaajaliseks säilitamiseks sifoonida karbipaaki. Kui olete selle karbi sifooninud, kinnitage õhulukk ava külge võimaldage gaasi eraldumist, vältides samal ajal hapniku sissepääsu ja veini rikkumist. Kui teil pole õhulukku, võite kasutada ava kohale asetatud väikest õhupalli. Iga paari päeva tagant tõmmake õhupall kogunenud gaasi väljalaskmiseks maha ja vahetage see kohe välja.

12
Vanandage oma veini. Laske veinil laagerduda vähemalt üks kuu. Parem on lasta laagerduda kuni üheksa, mille jooksul vein pehmeneb, rikastades maitset. Kui kasutasite veinis ekstra mett, on parem laagerduda pikem pool, muidu võib see maitseda liiga magusalt. .

13
Villige vein pudelisse. Et vein ei haaraks kinni baktereid, mis võivad selle äädikaks muutuda, lisage segule Campdeni tablett kohe pärast õhuluku eemaldamist. Sifoonige vein oma puhastesse pudelitesse, täites need peaaegu lõpuni, ja korgige need kohe. Laske veinil pudelites veelgi vananeda või nautige seda kohe! Kasutage punaste veinide värvi säilitamiseks tumedaid pudeleid.

14
Katsetage erinevat tüüpi kirssidega. Tänapäeval on turul vähe erinevaid kirsse ja teatud sorti kasutamine mõjutab teie veini maitset. Siin on mõned asjad, mida tuleks arvesse võtta: Proovige magusama veini saamiseks musti kirsse või magusaid kirsse. Morello kirsid sobivad hästi kuiva veini jaoks.

15
Valmistage “kuiv” vein. Kuiv vein on lihtsalt vein, millel pole jääksuhkrut, mis tähendab, et see ei ole magus. Kuiva veini valmistamiseks laske segul täielikult käärida, et pärm tarbiks kogu suhkru. Siin on mõned asjad, mida “kuiva” veini valmistamisel arvestada: umbes 2 nädala pärast on pärm tarbinud suurema osa suhkrust ja käärimine aeglustub, muutes veini suhkrutaseme languse jälgimise lihtsamaks. Suhkrutaseme jälgimine annab aimu, kuidas teie käärimine on edenenud. Soovi korral võite käärimise varakult peatada ja jätta veini veidi jääksuhkrut. Käärimine loetakse lõppenuks, kui saavutate soovitud suhkrutaseme või minge “kuivaks” veiniskaalal 0° Brixi juures.0,2% jääksuhkruga vein sisaldab liitris veinis kaks grammi suhkrut. Kuivad veinid on tavaliselt vahemikus 0,2–0,3%, kuivad veinid vahemikus 1,0–5,0% ja magusad dessertveinid on tavaliselt 5,0–10%.Teie veini jaoks pole “õiget” suhkrutaset, see taandub lihtsalt teie isiklikele eelistustele.

16
Tamme oma veini! Saate anda oma veinile intrigeeriva maitse, lisades käärimisprotsessi ajal väikeses koguses tamme. Siin on mõned asjad, mida kaaluda: kasutage tammepulbrit. Nii ei riski te oma veini üle tammega. Tammepulber vajub ka kääritamise ajal teie keedunõu põhja, muutes sifoonimise lihtsamaks. Kui lisate tammepulbrit omatehtud veini partiile, võite lisada 4–20 grammi galloni kohta, olenevalt veini tüübist. vein (valge vs punane) ja soovitud maitse. Üldiselt lisate kuue USA galloni veini kohta umbes 40–50 grammi tammepulbrit valge veini jaoks või 70–85 grammi tammepulbrit punase veini jaoks.