Kuidas teha Tahot

Taho on klassikaline Filipiinide roog, mida sageli süüakse hommikusöögiks või vahepalaks. Tavaliselt serveeritakse soojalt, taho koosneb siidisest tofust, mis on kaetud nätskete saagopärlitega ja niristatud paksu magusa siirupiga, mida nimetatakse arnibaliks. Meeldiv tekstuuride ja maitsete kombinatsioon taho on ideaalne suupiste, kui ihkate midagi magusat, kerget ja tekstuuriküllast.

1
Aja vesi ja suhkur keema. Valage suurde kastrulisse 6 tassi (1,5 l) vett ja segage ¼ tassi (59,1 ml) tumepruuni suhkrut. Lülitage põleti keskmisele kuumusele ja küpseta, kuni vesi on keenud.

2
Lisa saagopärlid. Pärast vee keemist lisage ¼ tassi (59,1 ml) saagopärleid. Valage need korrapäraselt segades sisse ja keetke, kuni vesi läheb uuesti keema. Segage kindlasti vähemalt aeg-ajalt, sest saagopärlid on väga kleepuvad ja kipuvad kokku kleepuma.

3
Hauta, kuni saagopärlid on pehmed. Kui saagopärlid on keema tõusnud, alandage kuumust ja laske neil podiseda. Jätkake saagopärlite kontrollimist, kuni need on läbipaistvad ja tugeva välimusega. Pärast valmimist peaksid pärlid olema pehmed, kuid siiski parajalt nätsked.Väikeste saagopärlite valmistamiseks kulub umbes 20-30 minutit, suuremate saagopärlite puhul kuni poolteist tundi.Kui küpsetate suuremaid saagopärleid, hautage neid 30 minutit kaanega ja seejärel keera kuumus maha. Hoia kaas peal ja lase pärlitel seista ja küpseta veel tund aega. Kui suured pärlid pole ikka veel täielikult küpsenud, tõsta kuumust ja jätka pärlite keetmist ja katsetamist, kuni need on valmis. Soovi korral võid saagopärlid ka eelnevalt ette valmistada. Pärast pärlite keetmist ja nõrutamist pange need kaussi, valage nii palju vett, et need kataks, ja hoidke neid kuni kolm päeva külmkapis. Ärge küpsetage saagot üle, kuna see muudab selle tekstuuri ja muudab need pehmeks.

4
Nõruta saagopärlid. Kui saago on saavutanud soovitud konsistentsi, kurna pärlid kurnis. Valage pärlitele külma vett, et need jahutada ja tagada, et need enam ei küpseks.

5
Kata pärlid veega ja pane külmkappi. Tõsta saagopärlid anumasse ja vala peale nii palju toasooja vett, et need täielikult kataks. Vesi aitab neid jahutada ja takistab ka nende kleepumist. Hoidke neid katmata külmikus, kuni valmistate teisi koostisosi.

6
Sega suhkur, vanill ja vesi. Valage keskmisesse kastrulisse ½ tassi (118,2 ml) vett, ¼ tassi (59,1 ml) pruuni suhkrut ja ½ tl (30 tilka) vaniljeekstrakti.

7
Kuumuta segu keemiseni. Keeda segu keskmisel kuumusel, kuni see keeb. Seejärel alandage kuumust madalaks ja laske minuti või paar podiseda. Selleks ajaks peaksite nägema, et suhkur on lahustunud ja siirup näeb välja ühtlase tekstuuriga. Sega aeg-ajalt, et suhkur külgedele ei jääks.

8
Tõsta siirup tulelt. Kui suhkur on lahustunud ja segu muutunud paksuks siirupiks, tõsta arnibalisiirup tulelt. Segage seda lusikaga, et see ei kleepuks kastruli külgede külge, seejärel pange kastrul kõrvale.

9
Pane vesi aurutisse keema. Seadke keskmisel kuumusel pliidiplaadile auruti. Täida auruti alumine pann umbes kahe tassi (473,1 ml) veega ja aja vesi keema.

10
Aurutage tofut 15 minutit. Asetage tofu kuumakindlale taldrikule, seejärel asetage taldrik aurutisse. Laske 15 minutit aurutada, seejärel eemaldage plaat aurutilt.

11
Tükelda tofu. Tahos olev tofu lõigatakse tavaliselt hammustuse suurusteks tükkideks, nii et seda saab nautida sama lusikatäie kaupa kui saagopärleid. Mõned naudivad väikesteks kuubikuteks lõigatud tofut, teised aga lõikavad tofut pikkade kihtidena. Kui kahtlete, lõigake tofu tolli pikkusteks (2,5 cm) tükkideks.

12
Asetage tofu tükid tassidesse. Jagage tofu tükid tassi või mitmesse tassi, kui teenite mitut inimest. Proovige tofut ühtlaselt jaotada. Tahot serveeritakse sageli läbipaistvates plasttopsides, kuid soovi korral võib seda serveerida ka kaussides. Taho visuaalne külg on osa sellest, mis teeb selle maiuse nii nauditavaks! Isegi kui serveerite kausis, proovige kasutada klaaskaussi, et näete selle sees olevat värvide keerist. Kui ootasite taho kokkupanemist ja tofu või siirup jahtus, soojendage neid umbes 40 sekundit. mikrolaine. Taho on mõeldud soojalt söömiseks.

13
Lisa saagopärlid. Võta saagopärlitega kauss külmkapist välja. Valage vesi välja ja suruge pärlid kergelt paberrätikuga, et need ei oleks niisked. Seejärel jagage pärlid tassidesse. Lisage igasse tassi helde kogus.

14
Vala sisse arnibalisiirup. Pärast tofu ja saagopärlite lisamist valage sisse arnibalisiirup. Kasutage jällegi ohtralt kogust, et iga taho suutäis sisaldaks magusat siirupit.

15
Segage koostisained. Vajutage pika lusikaga tofu õrnalt kõrvale ja laske arnibalisiirupil tassi põhja niriseda. Proovige lükata ka osa saagopärleid tassi keskosa poole, et need kõik ei oleks üleval. Olge tofu kõrvale lükates õrn. Sa ei taha tofut segada ega lõigata nii, et see kaotaks oma kuju. Selle asemel proovige see kõrvale lükata, et siirup ja saagopärlid seguneksid tassi keskele ja põhja. Taho segamine tagab, et iga suupiste on võrdselt nauditav.

16
Serveeri taho soojalt. Kui olete taho kokku pannud, serveerige seda kohe, kui see on veel soe! Sööge tahot lusikaga ja nautige seda kerget maitset!