Kuidas tofut kuivatada

Kuna tofu koosneb peamiselt veest, peate selle enne küpsetamist kuivatama, et saada parim tekstuur. Vee väljapressimine võimaldab ka toful imada rohkem maitseid mis tahes marinaadist või maitseainetest, mida võite kasutada. Võite proovida mitmeid meetodeid, sealhulgas tofu pressimine, külmutamine, leotamine või mikrolaineahjus. Pressimine on kõige traditsioonilisem meetod, kuid see võtab kõige kauem aega, samas kui tofu külmutamine või mikrolaineahjus küpsetamine muudab tekstuuri.

1
Nõruta tofuplokk ja patsuta paberrätikutega kuivaks. Avage 425 g (15 untsi) anum tofuga ja valage sees olev vesi ära. Võtke tofu anumast välja ja patsutage pind paberrätikuga kuivaks. Praegu ei pea te tofut pigistama ega vajutama. Kuivatage pind nii palju kui võimalik. Kui kasutate siidist tofut, patsutage pind lihtsalt kuivaks. See ei ole piisavalt tugev, et surumist vastu pidada.

2
Aseta tofu taldrikule 6-8 kihi paberrätikute vahele. Asetage tugevale taldrikule umbes 3 või 4 kihti paberrätikuid ja asetage tofuplokk paberrätikute peale. Seejärel mässige paberrätikud ümber tofuploki või lisage peale veel 3–4 kihti paberrätikuid. Paberrätikud aitavad imada tofust vajutamisel vabanevat vett. Kui teie taldrikud on sügavalt nõgusad, võib-olla soovite põhjaplaadi tagurpidi pöörata.

3
Lisage paberrätikute peale veel üks taldrik ja 0,91 kg kaaluv raskus. Kui olete tofu ja paberrätikud kokku virna pannud, asetage virna peale teine ​​taldrik. Seejärel lisage peale midagi rasket, näiteks malmist pann või mitu purki toitu, et tofu oleks kahe plaadi vahele surutud. Vaadake oma köögis ringi, et näha, mida saate kasutada! Proovige näiteks jahukanistrit või suurt kokaraamatut. Võite osta eelnevalt valmistatud tofupressi, kuid kui te ei kuivata tofut sageli, pole vaja oma kapis ruumi võtta millegagi, mida te ei kasuta. sageli.

4
Tühjendage vesi taldrikult iga 30 minuti järel, kuni vett enam välja ei tule. Iga 30 minuti järel kallutage plaat kraanikausi kohale ja valage põhjaplaadile kogunenud vesi ära. Kui paberrätikud on täielikult läbi imbunud, asendage need uutega. Kasutatava tofu tüüp mõjutab äravoolu aega. Ülitugevat tofut võib täielikult tühjendada 30 minuti kuni tunniga, samas kui keskmise tugevusega tofut tuleb veel 3–4 tundi pressida.

5
Kasutage tofut kohe või hoidke seda 2-3 päeva külmkapis. Kui olete tofust vee välja pressinud, on see marineerimiseks või küpsetamiseks valmis. Kui te ei kavatse seda kohe süüa, asetage see suletavasse kilekotti ja hoidke seda külmkapis kuni 3 päeva. Kui te oma tofut kuivatate, imab see rohkem marinaadi maitseid. , ja pärast küpsetamist muutub see krõbedamaks.

6
Asetage 15 untsi (428 g) konteiner tofuga ööseks sügavkülma. Pärast tofu ostmist asetage see 6-8 tunniks või üleöö otse sügavkülma. Ärge avage pakendit ega valage vett ära, kuna tofu võib sügavkülmas kõrbeda. Tofu külmutamine enne pressimist nõuab veidi etteplaneerimist, kuid tegelik kuivatamisprotsess on palju lühem kui traditsioonilise pressimismeetodi kasutamisel. Kuid tofu külmutamine muudab selle tekstuuri, muutes selle mõnevõrra leivamaks kui külmutamata tofu.

7
Sulatage tofu külmkapis 5 tundi või üleöö. Kui tofu on täiesti tahkeks külmunud, eemaldage see sügavkülmast. Asetage anum külmkappi ja laske sellel seista vähemalt 5 tundi või üleöö või seni, kuni tofule pole jäänud jääkristalle. Samuti võite asetada tofu konteineri jaheda jooksva vee alla, et see kiiremini sulaks.

8
Avage anum ja tühjendage vedelik. Kui tofu tundub olevat sulanud, avage anum ja valage põhja kogunenud vesi ettevaatlikult ära. Soovi korral võite tofusse noaga läbi torgata, et veenduda, et see on keskelt lõpuni sulanud. Kui tofu on ikka veel külmunud, asetage see külmkappi, kuni see on täielikult sulanud. Kui keskel on jää, ei kuiva tofu korralikult.

9
Vajutage tofu kätega, et vesi välja pigistada. Võtke tofu anumast välja ja hoidke seda mõlema käega kraanikausi kohal. Seejärel pigistage käed kokku, et suruda tofust võimalikult palju vedelikku välja. Kui teil on raskusi tofu käes pigistamisega, proovige asetada see esmalt kahe taldriku vahele. Vajutage need kokku nii kõvasti kui võimalik, ilma tofut purustamata, seejärel kurnake vesi ära.

10
Patsutage tofu kuivaks ja kasutage või jahutage see koheselt. Kuivatage tofu pind pärast vajutamist paberrätikutega. Seejärel saate seda marineerida ja kasutada praadimisel, grillil, küpsetada või praadida, olenevalt oma lemmikretseptist! Kui te ei kavatse tofut kohe kasutada, pange see õhukindlasse anumasse. või suletavasse kilekotti ja asetage see 2-3 päevaks külmkappi.

11
Laske 2 tassi (470 ml) soolaga maitsestatud vett keema. Asetage pott pliidile ja mõõtke välja 2 tassi (470  mL) vett. Seejärel lisage vette umbes 2 spl (35 g) soola. Lülitage pliit kõrgele kuumusele ja laske vesi kiiresti keema. Võib tunduda imelik, kui valate selle kuivatamiseks millegi peale vett. Kuumus ja sool panevad aga tofu pinguldama, mis sunnib sees oleva vee välja. Soolavee keetmine võtab kauem aega kui mage vesi, nii et kui soovite, võite soola lisamisega oodata, kuni vesi keeb.

12
Lõika oma tofuplokk ruutudeks ja asetage see madalasse kaussi. Kõigepealt lõika tofuplokk pikuti umbes 3 viiluks. Seejärel lõigake iga viil pikkadeks ribadeks. Lõpuks lõika ribad ühtlasteks ruutudeks või kuubikuteks. Kui olete tofu tükeldanud, viige see madalasse anumasse või kaussi. Kui tükid on ühtlaselt lõigatud, siis need leotuvad ja küpsevad ühtlaselt. Kui teil on aga mõned ebakorrapärased tükid, on kõik korras. Kui eelistate oma tofu plankudesse jätta, on see ka okei.

13
Vala vesi tofule. Kui vesi on keema tõusnud, tõstke pott ettevaatlikult üles ja kandke see tofu kaussi. Kallutades potti endast eemale, valage vesi aeglaselt tofu peale. Pidage meeles, et aur ja vesi võivad teid kõrvetada, seega olge väga ettevaatlik. Poti ülesvõtmisel on hea kasutada ahjukindaid või potihoidjaid, sest käepide võib olla kuum. Pole hullu, kui vesi ei põle katke tofu täielikult.

14
Laske toful umbes 15 minutit vees seista. Soolane vesi aitab teie tofust niiskust välja tõmmata, kui see leotab. Lisaks imab tofu endasse veidi soola, nii et see on küpsetamisel maitsvam. Proovige ooteajal ülejäänud sööki ette valmistada või marinaadi segada!

15
Mähi tofu rätikusse või paberrätikutesse ja pigista ülejäänud vedelik välja. Kui tofu on imbunud, võtke see veest välja ja asetage puhtasse köögirätikusse või paberrätikute virna. Pigistage tofut õrnalt, et vesi eemaldada, seejärel patsutage pind kuivaks. Pärast seda on teie tofu kasutamiseks valmis. küpseta!

16
Asetage tofu mikrolaineahjukindlasse anumasse. Tofu eraldab mikrolaineahjus veidi vedelikku, nii et võiksite kasutada äärega anumat. Näiteks võite kasutada mikrolaineahjus sobivat kaasavõtunõu või lamedapõhjalist kaussi. Mikrolaineahju pannes jätke tofu katmata.

17
Küpsetage anumat mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 2 minutit. Asetage tofu oma mikrolaineahju ja veenduge, et võimsus oleks kõrge. Seejärel lülitage see umbes 2 minutiks sisse. Proovige küpsetamise ajal mikrolaineahju mitte avada, kuna tofu ei pruugi keskelt lõpuni kuumeneda.

18
Lase toful jahtuda, kuni saad sellega mugavalt hakkama. Eemaldage anum ettevaatlikult mikrolaineahjust ja laske toful umbes 5 minutit seista. Tofu ja anuma põhjas olev vedelik on väga kuumad, seega ärge proovige seda puudutada enne, kui see on maha jahtunud.

19
Pigista ülejäänud niiskus välja ja patsuta tofu kuivaks. Kui tofu on jahtunud, mähkige see köögirätikusse või paberrätikutesse ja pigistage sisse jäänud niiskus välja. Seejärel patsutage rätikutega tofu pinda, kuni see tundub kuiv ja käsn. Teie tofu on nüüd valmis marineerimiseks või küpsetamiseks!