Kuidas teha seente Tikka

Seened on suurepärane ja ainulaadne koostisosa, mis on hämmastavalt mitmekülgne. Neid saab kasutada mis tahes liha asendamiseks teie lemmikretseptis või neid saab kasutada lihtsalt maitse ja tekstuuri sügavuse lisamiseks teie järgmisele toidukorrale. Üks suurepärane viis seente küpsetamiseks on neid grillida, nagu liha. Siit saate teada, kuidas valmistada seenetikkat, mis on suurepärane variatsioon klassikalisest roast, kana tikkast, mille juured on India köögis.

1
Osta seeni. Seene tikkat saab valmistada väga erinevat tüüpi seentega. Valged nööpseened on selle roa jaoks hea valik. Neid on lihtne leida peaaegu igast toidupoest ning nad peavad hästi kuumust ja marinaadi.

2
Osta muid koostisosi. Seente maitsestamiseks peate lisama erinevaid vürtse.

3
Koguge kokku tööriistad ja seadmed. Teil on vaja tavalisi toiduvalmistamisnõusid, nagu kauss ja nuga, samuti võimalus seente grillimiseks. Grillida saab ahjus, grillpannil või grillil, kuidas käepärast on.

4
Pese seened põhjalikult. Seeni on kurikuulsalt raske puhastada ja kuna need kasvavad mustusele nii lähedal, on need tavaliselt üsna määrdunud. Olge nende puhastamisel õrn, kuid eemaldage kindlasti kogu mustus. Kui seened on puhtad, asetage need kaussi. Kui eelistate üldiselt väiksemaid tükke, lõigake seened pikuti pooleks.

5
Maitsesta seened. Lisa kaussi vürtsid, jahu ja õli, välja arvatud chaat masala ja sidrunimahl. Sega kõik läbi nii, et seened oleksid täielikult maitseainega kaetud. Lase seentel vähemalt pool tundi marineerida. See annab aega, et vürtsid seentesse tõeliselt imenduksid.

6
Tõsta seened varrastele. Ärge pakkige neid liiga tihedalt kokku. Need peaksid olema veidi eraldatud, et kuumus jõuaks seente kõikidele külgedele. Võite kasutada puidust või metallist vardaid. Kui kasutad puitvardaid, leota neid enne kasutamist tund aega vees. Nii põlevad need grillimise ajal väiksema tõenäosusega ära.

7
Grilli seened. Soovi korral võib seda teha ahjus, praepannil või grillil. Seenevarraste ahjus grillimiseks asetage varraste otsad lihtsalt ahjupanni otste peale, nii et seened on tõstetud panni keskele. Kuumuta ahi 350 kraadini ja küpseta, kuni seened näevad pruunid välja, umbes 25-30 minutit. Seenestikka praadimiseks kuumuta grillpann keskmisel-kõrgel kuumusel ja määri õliga. Küpseta seeni, kuni need on helepruunid, keerates need pannil üks kord ümber, et mõlemad pooled pruunistuksid. Seente grillimiseks peate eelkuumutama grilli keskmise kuumusega ja määrima resti enne seente peale panemist. . Küpseta neid, kuni need on pruunid ja veidi pehmenenud. Hoidke neil silm peal, sest küpsetusajad võivad varieeruda.

8
Serveeri seeni. Kui need on taldrikule pandud, piserdage neid chaat masala ja sidrunimahlaga. Seeni võid serveerida riisiga või lisandina igale toidule. Seenetikkast saab ka suurepärase suupiste. Selleks, et muuta seened üksikuteks hammustusteks, mida saate peol serveerida, asetage seened alusele, kus igaühes on eraldi hambaork.

9
Lisage ülejäänud seened mõnele teisele retseptile. Seeni saate hõlpsalt kasutada mõne muu roa, näiteks seente tikka masala valmistamiseks. Lihtsalt kasutage keedetud seente tikkat, et asendada valku juba armastatud retseptis või proovige uut masalakastme retsepti ja lisage sellele lõpus seened.